Ile czeka osoba fizyczna na dofinansowanie od momentu złożenia wniosku?

elektryk

Pionier e-mobilności
18.09 wsniosek złożony, 26.09 odesłany do poprawki (nieprawidłowo zeskanowałem potwierdzenie zawarcia OC/AC), przed chwilą "Wniosek został oceniony pozytywnie podczas oceny formalnej". Więc całkiem sprawnie im to teraz idzie. Póki co maila z prośbą o dostarczenie potwierdzenia ustanowienia cesji nie ma.
Najlepiej złożyć wszystkie dokumenty włącznie z cesją ubezpieczenia od razu, każda iteracja ping ponga to stracone tygodnie odsetek.
 

mimx

Fachowiec
Niestety o cesji przypomniałem sobie zbyt późno, tj. zawnioskowałem o nią 18.09. PZU mówi, że ma na to 30 dni i jeszcze nie przesłali. Dziś infolinia stwierdziła, że wniosek "się przetwarza".
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Niestety o cesji przypomniałem sobie zbyt późno, tj. zawnioskowałem o nią 18.09. PZU mówi, że ma na to 30 dni i jeszcze nie przesłali. Dziś infolinia stwierdziła, że wniosek "się przetwarza".
Może komuś pomoże - ja podjechałem do oddziału ubezpieczyciela i zrobili mi cesję od ręki (trwało to kilka minut) któryś z agentów który tam siedział się tym zajął po tym jak wyjaśniłem o co chodzi.
 

Jacek81

Zadomawiam się
Ja po tygodniu dostałem zapytanie o cesje.
Jakie są następne krotki po wysłaniu cesji ?
Czy coś jeszcze należy zrobić czy czekać na kolejnego maila ?
 

Ryś

Zadomawiam się
Otrzymałem dzisiaj kasę. Wniosek złożyłem 22 lipca jako osoba fizyczna. Samochód (JEEP Avenger) kupiłem za gotówkę. Myślę, że 2,5 miesiąca oczekiwania to nie jest dużo. Jeśli dokumenty są w miarę poprawnie wypełnione, to zbytnio się nie czepiają... Wszystko robiłem według schematu zawartego na stronie Funduszu.
Ja trochę się pospieszyłem - złożyłem dokumenty zaraz po otrzymaniu twardego dowodu.
Niestety w CEPIK-u jeszcze widniała adnotacja "dowód tymczasowy" i musiałem kilka dni poczekać aż zmieni się adnotacja.
Nikt mi nie pomagał - sam sobie poradziłem, więc myślę, że każdy da radę. Ważne jest to, aby ubezpieczyciel właściwie wystawił cesję.
No i najważniejsze - trafić na konkretnych urzędników, którzy wniosek rozpatrują...
 

eMeM

Zadomawiam się
20 czerwca złożony wniosek.
28 lipca info z generatora o akceptacji formalnej wniosku.
Czyli teraz czekam na zawarcie umowy i wypłatę dotacji.
Aktualizacja :)
20 czerwca - złożony wniosek
10 sierpnia - pozytywna decyzja z prośbą o dosłanie cesji, którą notabene załączyłem do pierwotnie składanego wniosku, ale co tam ;)
18 października wypłata 🤩
 
Top