Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

Jusand

Posiadacz elektryka
Sporo z Was pewnie kojarzy Luton (bo takie lotnisko gdzie sporo Polaków przylatuje i odlatuje z UK no i pożar tam był ostatnio...). Niedaleko lotniska więc wyrosło takie coś: 16 x V4. Miejmy nadzieję, że niedługo oddadzą do użytku.

View attachment 14467

Mamy też chyba z 6 innych lokalizacji SuC do uruchomienia w różnych fazach (w tym dwie gdzie jest upgrade z V3 na V4 i powiększenie ilości)
Tylko nas tutaj w tej Polsce denerwujesz :)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Przywiózłby ze dwa takie huby do PL. W UK by nawet nie zauważyli różnicy a u nas ilość hubów by się potroiła.

Pewnie 'przywieźć' by się dało, tylko byście musieli jakieś grube kable do nich pociągnąć i UDT 'przekupić' aby je szybko 'klepnęli' :p
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Każda firma maluje miejsca do ładowania jak chce, więc nie ma jakiejś sztywnej reguły kolorystycznej. Ale oni stoją na miejscach potencjalnie dla inwalidów :ROFLMAO: (szersze stanowiska - dostęp z wózka inwalidzkiego itp). Choć oficjalnego oznaczenia stanowiska dla osoby niepełnosprawnej tam nie ma.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jest sobie taka autostrada w UK co się zowie M25, a że to 'ring road' Londynu to ruch tam jest taki, że czasami nazywają to 'M25 car park'. Ionity miało tam hub 4 x 350kW na MOP Cobham, który według ich danych był najbardziej 'obłożonym' miejscem wśród ładowarek Ionity w całej Europie. Właśnie rozbudowali to miejsce do 18 x 350kW (y)

1701645457099.png

Tesla z V4 też nie próżnuje:

1701645736662.png

IMG_0214.jpeg
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Parę dni temu stuknął u nas następny elektromobilny rekord: 17 grudnia oddano 300-tną szybką (pow. 50kW) ładowarkę tylko w miesiącu grudniu. Idą Święta ale niektórzy liczą, że da się osiągnąć liczbę 400 ładowarek oddanych w tym miesiącu.

1703170798392.png

W związku z powyższym naszła mnie taka refleksja: chyba od ponad pół roku (jeszcze przed zakupem Tesli) nie używałem żadnej karty operatora i tylko jednej apki (Bonnet i resztek kWh za free) i nie planowałem trasy. Oby tak dalej (y)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Pisałem powyżej o 400 ładowarkach, a tu taki 'wigilijny cud' się stał ;)(y)
Życzę Wam, abyście wkrótce takiego 'kopa' doczekali również w PL...

Screenshot-2023-12-25-115305.png
 
Top