Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

nabrU

Pionier e-mobilności
Mały update dot. postępów z następnymi SuC V4 w UK:

Miejscówki gotowe i czekające na 'klepnięcie':
  • Newmarket, Studlands Retail Park: 12 x V4
  • Luton, Gipsy Lane Retail Park: 16 x V4
  • Fraddon, A30: 8 x V4
  • Whitburn, Jnc. 4A autostrada M8: 4 x V4
Prace instalacyjne:
  • Lifton: 16 x V4
  • Preston, Jnc. 29 autostrada M6: 15 x V4
 

6a8

Posiadacz elektryka

ELuk

Pionier e-mobilności
Chciałbym doczekać aby i u nas tak było.
Doczekasz, doczekasz…,
bo po oczywistym upadku pis (kaczora Jarosława),
EU da nam taką kasę (kaczor Donald gwarantuje),
że „Sky is the limit”
Kaczka tu, kaczka tam, 🤷🏻‍♂️ ciężko się połapać, ale na polowaniu na kaczki „fuzji” żadna nie ucieknie…
(I tu spieszę dodać potencjalnym weganom, że wobec wybicia przez ludzkość większości konkurencyjnych drapieżników, zawód myśliwego jest ważny dla ekosystemu) 👍😉🤣😎
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Ale dla pocieszenia powiem, że niedawno ładowałem się na SuC Maidstone i tam są stare (otwarte prawie 10 lat temu) V2 wpółdzielące moc. Miałem w porywach 130kW a potem się nagle najechało Tesli (w sumie było nas 6 i wszystkie białe), że nie było nic wolnego i miałem coś koło 60kW:

1699458314973.png
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Takie życie…
Dlatego jak Ktoś Teslę krytykuje to ja potwierdzam,
po co mi konkurencja na testowych ładowarkach 👍
też jestem przeciwko elektromobilności, wystarczy już, będzie za dużo chętnych na darmowe słupki:D
 

nabrU

Pionier e-mobilności

nabrU

Pionier e-mobilności
A ta ASDA to faktycznie duża sieć w UK? Oni tam maja chyba jeszcze jakąś sieć piekarni, itd.
ASDA jest dość popularnym supermarketem, ale ten deal nie sugeruje, że V4 będą tam instalowane. EG Group ma swoje własne lokalizacje pod marką EVPoint i to pewnie w taki sposób będą instalować ładowarki Tesli.

1699910233000.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Sporo z Was pewnie kojarzy Luton (bo takie lotnisko gdzie sporo Polaków przylatuje i odlatuje z UK no i pożar tam był ostatnio...). Niedaleko lotniska więc wyrosło takie coś: 16 x V4. Miejmy nadzieję, że niedługo oddadzą do użytku.

1700170518130.png

Mamy też chyba z 6 innych lokalizacji SuC do uruchomienia w różnych fazach (w tym dwie gdzie jest upgrade z V3 na V4 i powiększenie ilości)
 
Last edited:
Top