Jak tam Wasze wnioski?

thequietlab

Nowy na Forum
W maju były informacje o pozostałych 6% z puli dla leasingów/najmów i ponad 50% dla konsumentów. Pytanie czy utną aktualną edycję wraz z zakończeniem środków, czy np przesuną wnioski na kolejną edycję...
 

Vangass

Posiadacz elektryka
W zeszłym tygodniu dzwoniłem do NFOŚiGW:
- nie przesuwają środków pomiędzy pulami
- nie mają informacji, czy zostanie coś dosypane do ścieżki bankowej, chociaż poprzednio tak było 2x
- w przypadku osoby fizycznej, każdy poprawnie złożony wniosek i zaakceptowany ma zagwarantowane finansowanie (wg info grafiki na stronie BOŚ tak samo jest przy ścieżce bankowej)
 

thequietlab

Nowy na Forum
W zeszłym tygodniu dzwoniłem do NFOŚiGW:
- nie przesuwają środków pomiędzy pulami
- nie mają informacji, czy zostanie coś dosypane do ścieżki bankowej, chociaż poprzednio tak było 2x
- w przypadku osoby fizycznej, każdy poprawnie złożony wniosek i zaakceptowany ma zagwarantowane finansowanie (wg info grafiki na stronie BOŚ tak samo jest przy ścieżce bankowej)
Dzięki za info. Istotna informacja o tej gwarancji finansowania. W sumie bez sensu gdyby przyjmowali wnioski wiedząc, że te już przyjęte wyczerpią pulę.
 

chris89

Fachowiec
W zeszłym tygodniu dzwoniłem do NFOŚiGW:
- nie przesuwają środków pomiędzy pulami
- nie mają informacji, czy zostanie coś dosypane do ścieżki bankowej, chociaż poprzednio tak było 2x
- w przypadku osoby fizycznej, każdy poprawnie złożony wniosek i zaakceptowany ma zagwarantowane finansowanie (wg info grafiki na stronie BOŚ tak samo jest przy ścieżce bankowej)
A w przypadku firm nie ma takiej gwarancji?
 

Vangass

Posiadacz elektryka

przygod

Nowy na Forum
Pytanie do tych którzy uzupełniali wnioski.
Czy czas oczekiwania na odpowiedz w sprawie uzupełnionego wniosku jest już krótszy czy taki wniosek trafia ponownie na koniec kolejki i znów miesiąc+ oczekiwania?
 

zgred

Nowy na Forum
Pytanie do tych którzy uzupełniali wnioski.
Czy czas oczekiwania na odpowiedz w sprawie uzupełnionego wniosku jest już krótszy czy taki wniosek trafia ponownie na koniec kolejki i znów miesiąc+ oczekiwania?
Zdecydowanie krócej. U mnie to było na następny dzień dosłownie. Info o konieczności uzupełnienia 14.05, w tym samym dniu uzupełniłem i 15.05 info o pozytywnej ocenie wniosku a 16.05 info o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
Potem już szybko leciało:
24.05 - przyznano dotację
29.05 - prośba o dosłanie cesji ubezpieczenia (dosłałem od razu)
04.06 - potwierdzenie otrzymania cesji + info o przekazaniu dofinansowania do wypłaty
12.06 - mój email do nich przypominający się ;)
13.06 - dofinansowanie na moim koncie :).
 

krzyk

Zadomawiam się
Ale Ci ludzie w NFOŚiGW są nie ogarnięci, proszą mnie o przesłanie cesji, pomimo, że już ją zawarłem w załączniku z AC/OC we wniosku.

Najgorsze jest to, że nie zauważyłem tego gdy mi przysłali maila z "Przyznano dotację w programie" - założyłem, że jak przyznano to czekam na przelew. Dzisiaj sprawdziłem dokładnie tą ścianę tekstu (bo przelewu nie widzę od miesiąca) i wyszło, że chcą cesję, którą już mają, ech.
 

adamusek

Posiadacz elektryka
wczoraj dostałem info że czas oczekiwania to ok 9 miesięcy.
 
Top