Kamień + szyba = kłopot / rozbita szyba

krzyss

Pionier e-mobilności
No i mam następny kłopot:
Szyba zgodnie z informacją z Body Shop będzie za 2-3 tygodnie, ale już Warta napisała że do 20.10.2023 czyli do Piątku muszę oddać samochód gdyż mi się nie należy zastępczy.
Cytuję odpowiedź Warty:

Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela z ubezpieczenia oc posiadaczy pojazdów obejmuje celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki na najem pojazdu zastępczego. ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa szkody (art. 361 par 1 k.c.) - brak części lub długi okres oczekiwania na części , brak terminu w serwisie nie jest normalnym następstwem szkody.
Tak jak wspomniałam nie ma zgody na dalszy najem.


Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi, skoro nie można naprawić bo nie ma części to przecież nie mam czym jeździć, i tracę przez to pieniądze (bo leasing i firmowy).
Podpowiedzcie co z tym fantem można zrobić, bo zostanę bez samochodu.
Wypozyczasz za swoje, prawnik, rozprawa, odzyskanie kasy z odsetkami.
Powiedz ze oddasz sprawe do firmy odszkodowawczej. Przeciez ty nie bedziesz czekal na to piec miesiecy…
 

cooler

Pionier e-mobilności
Normalna praktyka ubezpieczycieli, też się nawalczyłem w podobnych sytuacjach. Generalnie Sąd Najwyższy wydał orzeczenie w podobnych sprawach i na koniec i tak będą musieli zapłacić.
Ale co im szkodzi posmęcić, sporo ludzi pewnie machnie ręką więc mają zysk.

Moja rada: napisz im, że zgodnie z uchwałą SN przysługuje Ci samochód zastępczy do dnia usunięcia szkody.

Zagroź też, że sam wynajmiesz samochód a potem zażądasz zwrotu kosztów, to ich boli, bo koszty wynajmu indywidualnego są wyższe niż ich umowy.
A jak sam nie umiesz to weź prawnika.
Nie zadziałało, Warta twardo swoje.
 

Norbert

Posiadacz elektryka
Są momenty że tęsknię za jazdą Trójką, tam się czuło drogę, co jest fajne przy ostrzejszej jeździe. A to wiadomo jest jedną z najciekawszych możliwości na jakie pozwala ev.

Ad szyba, to jest o wiele prostsze niż naprawach niż blachy. szkoda, że "w Teslę nie wchodząc firmy, które się tylko szybami zajmują. Dla nich to codzienna robota
Ja wymieniałem szybę w Tesli i o dziwo, niczego nie zniszczyli.
I w zasadzie polecam przy droższym aucie, aby nie żałować $ na autoryzowany serwis.
Bronek, uwierz mi, a wymieniałem już nie jedną szybę, że w zasadzie tylko w "ASO" nie miałem zastrzeżeń.
Każda inna firma zajmująca się codziennie szybami coś spierd....

A tutaj dobry przykład jak fachowo uszkodzić trochę rzeczy w aucie...


Być może to są niuanse... ale ja podziękuję za takich profesjonalistów.
Jeśli chodzi o firmę Szybex, to robiłem u nich szybę, ale w innym "oddziale" sygnowanym tą "marką". I niestety było po spartańsku...
Ogólnie u wszystkomających jest tak " jak wyjdzie " :)
Ile złego bym powiedział o Tesli, to akurat szybę zrobili jak fabryka ;)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Nie zadziałało, Warta twardo swoje.
No to albo prawnik albo samochód zastępczy na swój koszt a potem prawnik i żądanie zwrotu.
W sumie to drugie może oznaczać mniej nerwów, mnie Hestia, z którą kiedyś walczyłem, prawie co dzień nękała w sprawie zwrotu samochodu zastępczego, jakby to była moja wina, że ASO czeka na części z Japonii (Mitsubishi wtedy miałem). Więc jak chcesz tego uniknąć to zapłać sam za samochód i potem idź do sądu.
 

KrzysztofFly

Moderator
Ja wymieniałem szybę w Tesli i o dziwo, niczego nie zniszczyli.
I w zasadzie polecam przy droższym aucie, aby nie żałować $ na autoryzowany serwis.
Bronek, uwierz mi, a wymieniałem już nie jedną szybę, że w zasadzie tylko w "ASO" nie miałem zastrzeżeń.
Każda inna firma zajmująca się codziennie szybami coś spierd....

A tutaj dobry przykład jak fachowo uszkodzić trochę rzeczy w aucie...


Być może to są niuanse... ale ja podziękuję za takich profesjonalistów.
Jeśli chodzi o firmę Szybex, to robiłem u nich szybę, ale w innym "oddziale" sygnowanym tą "marką". I niestety było po spartańsku...
Ogólnie u wszystkomających jest tak " jak wyjdzie " :)
Ile złego bym powiedział o Tesli, to akurat szybę zrobili jak fabryka ;)
Sęk w tym, że wiele szczególnie mniejszych ASO, do wymiany szyb ściąga właśnie ekipę z "zewnątrz", sami tylko zamawiają oryginalną szybę i niezbędne dodatki.
Co moim zdaniem wcale nie jest takie głupie, bo jednak ktoś, kto wymienia tych szyb co najmniej kilka dziennie, ma lepszą wprawę i doświadczenie od kogoś, kto robi to raz na kilka/kilkanaście dni.
Jednak jak wszędzie i tu także może się trafić jakiś "fachowiec" i coś spierd....
 

cooler

Pionier e-mobilności
Ja wymieniałem szybę w Tesli i o dziwo, niczego nie zniszczyli.
I w zasadzie polecam przy droższym aucie, aby nie żałować $ na autoryzowany serwis.
Bronek, uwierz mi, a wymieniałem już nie jedną szybę, że w zasadzie tylko w "ASO" nie miałem zastrzeżeń.
Każda inna firma zajmująca się codziennie szybami coś spierd....

A tutaj dobry przykład jak fachowo uszkodzić trochę rzeczy w aucie...


Być może to są niuanse... ale ja podziękuję za takich profesjonalistów.
Jeśli chodzi o firmę Szybex, to robiłem u nich szybę, ale w innym "oddziale" sygnowanym tą "marką". I niestety było po spartańsku...
Ogólnie u wszystkomających jest tak " jak wyjdzie " :)
Ile złego bym powiedział o Tesli, to akurat szybę zrobili jak fabryka ;)
Kiedy Tesla Ząbki twierdzi że nie wymienia szyby :(
 

cooler

Pionier e-mobilności
Mieli grubą rotację, więc może przy obłożeniu innymi pracami odpuścili ten dział.
Słaba informacja, bo poniekąd znów mam szybę do wymiany ;)
Update: Warta auto zastępcze zabrała, a ponieważ zostało jeszcze 10-12 dni do wymiany to wynajmuje auto na siebie za kasę i będę chciał im to wyrwać z gardła.
Dawno nie miałam kontaktu z likwidacją z OC i muszę powiedzieć że w przypadku Warty jest to bardzo nieprzyjemne doświadczenie.
Rada w takim przypadku: nie brać auta z Warty, tylko od razu znaleźć firmę która bierze auto zastępcze na siebie a potem się buja z ubezpieczycielem.
Słabe też że warsztat Autoforma nie ma dostępnych aut zastępczych, ani nie biorą wynajmu i bujania się z Wartą na siebie jak to robią inne firmy.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Update: Warta auto zastępcze zabrała, a ponieważ zostało jeszcze 10-12 dni do wymiany to wynajmuje auto na siebie za kasę i będę chciał im to wyrwać z gardła.
Dawno nie miałam kontaktu z likwidacją z OC i muszę powiedzieć że w przypadku Warty jest to bardzo nieprzyjemne doświadczenie.
Rada w takim przypadku: nie brać auta z Warty, tylko od razu znaleźć firmę która bierze auto zastępcze na siebie a potem się buja z ubezpieczycielem.
Słabe też że warsztat Autoforma nie ma dostępnych aut zastępczych, ani nie biorą wynajmu i bujania się z Wartą na siebie jak to robią inne firmy.
A to Bodyshop tesli nie ma takiej opcji ?
 
Top