Kampania przeciwko EV nabiera na sile

elektryk

Pionier e-mobilności
Zauważyłem ostatnio ciekawy zbieg okoliczności - zaczęły się pojawiać artykuły dot. "powrotów do samochodów spalinowych".

Np. taki jak ten (smaczku dodaje reklama spalinowego BMW nad artykułem):

Te artykuły zbiegły się w czasie z informacjami od producentów o zwolnieniach w fabrykach elektryków, porzuceniu lub przesunięciu już ogłoszonych planów dot oferty elektryków.

To nie tylko artykuły, Pan "GreenTheOnly", który jest "hakerem" Tesli który często dzielił się rzeczami znalezionymi w oprogramowaniu Tesli stwierdził wczoraj na Twitterze, że zmienia samochód z elektrycznego na spalinowy i toczy w komentarzach ostry bój dlaczego przyszłością motoryzacji są samochody spalinowe przytaczając m.in. argumenty typu że elektryki są cięższe więc są gorsze dla środowiska (pewne poszlaki wskazują, że jest Rosjaninem mieszkającym w Kanadzie, ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie).

Mam wrażenie że producenci doszli do wniosku, że skoro muszą ciąć wydatki to najprościej będzie wyciąć elektryki do czasu "lepszych czasów", w ślad za tym pojawiają się takie artykuły. Przy okazji zbieg okoliczności, skorzysta na tym branża paliw kopalnych.

PS. Wczoraj podjechałem na ładowarkę Orlenu, a tam stoi spanikowany gość w BMW i mówi, że nie wie jak odłączyć kabel ładowania i że się spóźni na samolot. Próbował rozłączyć ładowanie w apce Orlenu, ale tam takiej opcji nie widziałem, pokazałem mu że najlepiej przerwać z poziomu apki do samochodu, rozłączył, podziękował i pojechał, ale to pokazuje jak ważny jest zintegrowany (czyli też prosty w obsłudze) z samochodem system ładowania (niezależnie od operatora ładowarki np. roaming producenta).
 

Attachments

  • Screenshot_20231021-074825.png
    Screenshot_20231021-074825.png
    493,2 KB · Liczba wyświetleń: 102

mmm

Zadomawiam się
"ponad połowa nabywców nie chce elektryków"... jak oni to policzyli?

Jeśli taka Tesla ma ok. 60% udział w rynku US, to wg ich danych już mamy 46% ogółu kierowców chcących zostać przy elektrykach. Powiedzmy że pozostałe 40% to tylko najgorszy Ford i z nich mamy następne 15%. W praktyce zatem mamy ponad 60% kierowców chcących zostać przy elektryku. Naprawdę, jak oni to policzyli?
 

radioaktywny

Posiadacz elektryka
Szkoda się wczytywać w treść pisaną przez jakiegoś ucznia, który na samym początku tekstu popełnia ordynarny błąd ortograficzny
 

Teslowychopak

Fachowiec
Już kilka stacji w Polsce jest...
Jak ostatnio oglądałem film to było zero ale to chyba pół roku temu, akurat na wodór mnie nikt nie namówi bo jest droższy od benzyny i diesla więc sensu nie ma żadnego a zasięg taki jak elektryka. którego naładuje z gniazdka.
 

Najnowsze dyskusje

Top