cooler

Pionier e-mobilności
Mam samochód już po naprawie pod domem. Naprawa ponad 6600 funtów (sam reflektor matrix LED to ponad 1200 funtów).
Super. Całkiem sprawnie poszła naprawa. Jesteś zadowolony z jakości? Nic nie szumi, etc?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Samochód odebrany w poniedziałek, czyli ciutkę więcej niż miesiąc po stłuczce. Ale biorąc pod uwagę że przez Święta BN i Nowy Rok nic się nie ruszało i niektóre części doszły im po nowym roku to błyskawica ;)
Oddany czyściutki i wszystko na razie gra choć przejechałem nim dopiero ok. 20 mil i wielkiej okazji na oględziny zewnętrzne też nie miałem, bo mamy tu od początku tygodnia cholernie angielską pogodą (dzisiaj nawet z grzmotami i piorunami - i to w styczniu!). Zrobie jakieś fotki jak się rozpogodzi.
Naprawiany nie był przez VW bo u nas stłuczkami/wypadkami raczej dealerzy się nie zajmują, tylko przez wyspecjalizowany warsztat wypadkowy z autoryzacją - w moim wypadku Harwoods Accident Repair Centre.

Poniżej wszystko co wymienili na nowe (z cenami w GBP):

IMG_20230111_170150.jpg


Mała poprawka: naprawa wyszła 5666 GBP czyli tysiak mniej niż przez pomyłkę napisałem wyżej (poprawiłem posta).
 
Last edited:

Michal

Moderator
Pewnie piszczała i odbijała, tylko kierowca był silniejszy ;)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A tak na marginesie to Tesla powinna widzieć cię w bocznym słupku i odbić...ciekawe.
Tesla jechała szybciej i na pasie z mojej lewej strony, więc nie wiem o czym piszecie z tym bocznym słupkiem.
Mój ID.3 nie ma Side Assist bo bym pewnie może zauważył / usłyszał ostrzeżenie...
 

cooler

Pionier e-mobilności
kolega @danielm miał stłuczkę bokiem i Tesla kompletnie nie zareagowała na auto walące z prawego pasa na niego (ten jego 1 wypadek).
Zresztą w drugiej stłuczce też nic w sumie nie zrobiła żeby uniknąć zderzenia. Tak ze ten...
 

danielm

Pionier e-mobilności
kolega @danielm miał stłuczkę bokiem i Tesla kompletnie nie zareagowała na auto walące z prawego pasa na niego (ten jego 1 wypadek).
Zresztą w drugiej stłuczce też nic w sumie nie zrobiła żeby uniknąć zderzenia. Tak ze ten...
tak ale ten manewr wykonała sama, zwróć uwagę jak wcześnie przykleiła się do linii po prawej:
 

cooler

Pionier e-mobilności
tak ale ten manewr wykonała sama, zwróć uwagę jak wcześnie przykleiła się do linii po prawej:
No tutaj rzeczywiście bardzo ładnie zareagowała! A wszystko płynnie i bez zbędnego zjeżdżania. Nie widziałem tego nagrania: to było na AP czy na FSD?
 

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
Uszkodzenia Tesli wskazują że przytuliła się do ciebie na wysokości słupka B, tam siedzi kamera. Według mnie powinna cię zobaczyć i odbić kierowcę lub przynajmniej obciążyć kierownice na tyle żeby spowolnić manewr. Ale tego jak te auta się zachowują tego nikt nam nie powie.
 
Top