MG4-porady, modyfikacje, problemy, awarie, tips&tricks

Ev3

Pionier e-mobilności
też prawda, zwłaszcza jak może się szybko ładować
Dokładnie.
Więc co najwyżej, jak ktoś ma ekstremalne potrzeby, w tym wyimaginowane, to powinien zastanowić się nad kupnem Ioniqa5 czy Kii ev6/ev9, a nie rozważać ice za podobną kasę....
 

kadmar

Nowy na Forum
Mam pytanie do właścicieli MG4 51Kwh (standard) z garażem - jak długo i w jaki sposób (jakiś dodatkowy "wallbox"?) ładuje się wasz samochód w domu?
(ponoć na fabrycznych kablach ładuje się w domu 30 godzin?.. Można to przyspieszyć? Jak?)
 

MART MG4

Zadomawiam się
Cześć, od niedawna mam MG4 51kW. Parkuję w nieogrzewanym garażu. Ładuję z gniazdka na ścianie za pośrednictwem ładowarki FEYREE jednofazowej. Ustawiony prąd ładowania 16A. Ostatnie ładowanie od 20 do 100% trwało ok. 14 godzin. W przyszłości planuję zwiększenie przydziału mocy do budynku i docelowe ładowanie samochodu prądem 32A. Wtedy czas ładowania powinien się skrócić o połowę /no nie całkiem - ładowarka w samochodzie obsługuje max 6,6kW/
 

paradox

Pionier e-mobilności
Cześć, od niedawna mam MG4 51kW. Parkuję w nieogrzewanym garażu. Ładuję z gniazdka na ścianie za pośrednictwem ładowarki FEYREE jednofazowej. Ustawiony prąd ładowania 16A. Ostatnie ładowanie od 20 do 100% trwało ok. 14 godzin. W przyszłości planuję zwiększenie przydziału mocy do budynku i docelowe ładowanie samochodu prądem 32A. Wtedy czas ładowania powinien się skrócić o połowę /no nie całkiem - ładowarka w samochodzie obsługuje max 6,6kW/
fajnie, a jak ogólnie oceniasz swój model? plusy i minusy dotychczas zaobserwowane? czy z aplikacji można wstępnie nagrzać/ schłodzić wnętrze?
 

MART MG4

Zadomawiam się
fajnie, a jak ogólnie oceniasz swój model? plusy i minusy dotychczas zaobserwowane? czy z aplikacji można wstępnie nagrzać/ schłodzić wnętrze?
Jak na razie nie mam się do czego przyczepić. Samochód głównie użytkowany na krótkich trasach do 60 km dziennie. Najdłuższy odcinek z Nadarzyna na południe od Krakowa z jednym postojem na doładowanie w Kielcach na GreenWay - temp. ok. -3 czas 33 min pobrane 30,13 kW, prędkość ładowania max. pow. 64kW/h. Średnie zużycie na ekspresówce ok. 22 kW/h
Na plus:
- cicha praca zawieszenia i bardzo pewne prowadzenie w trudnych zimowych warunkach
- spasowanie wnętrza: nic nie trzeszczy, elementy równo i starannie zmontowane
- moc, dynamika
- dobrze działa automatyka świateł drogowych
- czyściuteńkie progi w drzwiach
Na minus:
- nie pokazuje temp. zewnętrznej /co ciekawe w aplikacji jest/
- nie podobają mi się te świecące czerwone kreski nad światłami tylnymi
- brak oświetlenia dla siedzących z tyłu
Jeśli chodzi o apkę to jest opcja włączenia klimatyzacji i wstępnego schłodzenia lub nagrzania wnętrza, sprawdziłem działa.
 

paradox

Pionier e-mobilności
Jak na razie nie mam się do czego przyczepić. Samochód głównie użytkowany na krótkich trasach do 60 km dziennie. Najdłuższy odcinek z Nadarzyna na południe od Krakowa z jednym postojem na doładowanie w Kielcach na GreenWay - temp. ok. -3 czas 33 min pobrane 30,13 kW, prędkość ładowania max. pow. 64kW/h. Średnie zużycie na ekspresówce ok. 22 kW/h
Na plus:
- cicha praca zawieszenia i bardzo pewne prowadzenie w trudnych zimowych warunkach
- spasowanie wnętrza: nic nie trzeszczy, elementy równo i starannie zmontowane
- moc, dynamika
- dobrze działa automatyka świateł drogowych
- czyściuteńkie progi w drzwiach
Na minus:
- nie pokazuje temp. zewnętrznej /co ciekawe w aplikacji jest/
- nie podobają mi się te świecące czerwone kreski nad światłami tylnymi
- brak oświetlenia dla siedzących z tyłu
Jeśli chodzi o apkę to jest opcja włączenia klimatyzacji i wstępnego schłodzenia lub nagrzania wnętrza, sprawdziłem działa.
super info. a czy możesz napisać jaką prędkośc miałeś na ekspresówce przy zużyciu 22kWh? i jaką temperaturę we wnętrzu?
 

paradox

Pionier e-mobilności
bardzo pewne prowadzenie w trudnych zimowych warunkach
rozumiem, że miałeś możliwość prowadzenia na śniegu i lodzie. jak się sprawował w tych warunkach tylny napęd? czy samochód pewnie rusza z miejsca i jak się prowadzi? może opiszesz swoje wrażenia?
 
Top