Mój elektryk dla firm/JDG ścieżka leasing - wsteczna możliwość uzyskania dopłaty

Michal

Moderator
Mam już 43 248 km więc chyba tak ;)
 

Husar

Nowy na Forum
:). To gratuluję. Ps. A skargi do boś i nfosigw nic nie daly- nfosigw twierdzą,że to sprawa boś, a boś, że to "wewnetrzna polityka leasingodawcy" ( co jest oczywiście bzdurą,ale na niekompetencję nie ma dobrego sposobu w obecnych czasach)
 

Michal

Moderator
:). To gratuluję. Ps. A skargi do boś i nfosigw nic nie daly- nfosigw twierdzą,że to sprawa boś, a boś, że to "wewnetrzna polityka leasingodawcy" ( co jest oczywiście bzdurą,ale na niekompetencję nie ma dobrego sposobu w obecnych czasach)
Ktoś mi podpowiedział, żeby iść z nimi do sądu jeśli się nie zgodzą na wsteczne załatwienie sprawy. Przecież jak brałeś u nich leasing to z myślą o dopłacie prawda? ;)
 

Michal

Moderator
Myślę, że znajdziesz papugę za 10-15k, który się tego podejmie i zostanie Ci 12-17k na czysto plus koszty procesu ;)
Ale patrząc na wpis @krzyss chyba obejdzie się nawet bez tego.
 

t3sla4sun

Zadomawiam się
Dzięki @Michal .
Kupiłem auto w Leasingu Operacyjnym w grudniu 2021 i ciągle czekam na dokumentu do podpisu z Santander MULTIRENT.
Ale widzę, że nie jestem sam ;) Też mocno rozważam pójście ścieżką sądową, jeżeli Leasingodawca mnie oszuka i nie złozy wniosku w moim imieniu.
 

Michal

Moderator
Pisałem na: [email protected]. To jest formalna droga, nadają numer sprawy i muszą odpowiedzieć.
Natomiast informacja, którą cytowałem przyszła bezpośredni z maila Dyrektora Regionu.
Ja też niby miałem informacje od wszystkich świętych, że się nie da ale później się okazało, ze jednak się da...

Zadzwoń do NFOŚiGW opowiedz o sprawie, i że zostałeś oszukany, bo kupując EV liczyłeś na te dopłaty. Oni powinni przyjąć takie zgłoszenie i przekazać dalej do kogoś, kto poruszy ten temat we współpracy z BOŚ.
Zrób to samo w BOŚ. Oni powinni to przyjąć i poruszyć temat we współpracy z leasingiem.
Nie wiem jak oni mają skonstruowaną współpracę z BOŚ ale może tam jest ktoś, kto potrafi coś wycisnąć od takiego leasingu... Tak powinno być, bo taki gość odpowiedzialny za współpracę powinien mieć jakieś premie za ilość obsłużonych wniosków albo wypłaconych pieniędzy, więc powinno mu zależeć.

Następnie napisz reklamację na email swojego leasingu, ale dodaj też adresy NFOŚiGW ([email protected]) oraz BOŚ ([email protected]). W razie braku odpowiedzi podbijaj.
Ja napisałem dwa oddzielne maile - jeden z BOŚ w kopii, a drugi z NFOŚiGW, żeby nie widzieli siebie na wzajem, bo wtedy jest szansa, że każdy będzie czekał aż ten drugi się tym zajmie :p

U mnie zadziałało i po jakiś 2 tygodniach dostałem informację od mojego sprzedawcy, że coś się ruszyło i "rozpatrzą mój wniosek pilotażowo".

Miałem trochę łatwiej, bo korzystając z PKOleasing mogę się powoływać na to, że największym udziałowcem jest Państwo, więc sami mogą tam zrobić porządek ale może zadziała też u Ciebie.

Napisałem coś takiego:
Temat:
Skarga na opieszałość firmy leasingującej w kwestii dopłat w ramach programu "mój elektryk"

Treść:
Witam,

prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i dnia 12.11.2020 podpisałem umowę leasingu na samochód elektryczny z wpłatą własną w wysokości 39022,76 zł.
Podpisując umowę miałem już od Państwa informację, że dopłaty ruszą z możliwością ubiegania się o nie wstecznie, między innymi dlatego wybrałem jedną z największych firm leasingujących w polsce (PKO Leasing) aby mieć pewność, że nie zostanę wykluczony/oszukany. Niestety teraz dokładnie tak się dzieje i to przez firmę z kapitałem Państwowym.

Na stronie Narodowego Funduszu Środowiska znalazłem informację, że dopłaty przysługują dla kosztów poniesionych od 01.05.2020.
Niestety moja firma leasingowa poinformowała mnie, że "nie ma procedur na obsługę wniosków przed 31.01.2021", więc nie uzyskają dla mnie takiej dopłaty

Proszę o pomoc w załatwieniu tej sprawy ponieważ nie widzę żadnego powodu abym miał być wyłączony z programu dopłat poprzez nieudolność firmy leasingującej.
Proszę o wsparcie przy wymuszeniu na firmie leasingującej zajęcia się moją sprawą i złożenia wniosku do BOŚ o uzyskanie dopłaty.

Do wiadomości dodaję adres email PKO Leasing - aby oni również widzieli, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi.

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Podałem też numer telefonu do siebie, gdyby chcieli o coś zapytać.
 

solik

Pionier e-mobilności
przy czym PKO nie wypchal swojej firmy-wypozyczalni jak zrobil to EFL wiec to chyba jednak inny przypadek, EFL pozazdroscil zielonym i pomaranczowym zarobku na wynajmach wiec Carfleet wypchali (niby mozna miec tam z wysokim, nieobowiazkowym wykupem ale to jest pod wynajem zrobione)

to tak jakby miec pretensje do Orange ze w Nju mobile czegos nie ma

* dobra, jednak masterlease jest od pko
 
Top