Naklejki

lorence

Zadomawiam się
No to ok jak macie tak to opisane to rozumiem. Nie mniej jednak dziwne jest ta różnica że firmy mogą naklejać w sumie gdziekolwiek (mając podstawą w/w umowę) a osoby prywatne mają konkretne wymogi... Nie wiem kto to wymyślił :p
 

KrzysztofFly

Moderator
No to ok jak macie tak to opisane to rozumiem. Nie mniej jednak dziwne jest ta różnica że firmy mogą naklejać w sumie gdziekolwiek (mając podstawą w/w umowę) a osoby prywatne mają konkretne wymogi... Nie wiem kto to wymyślił :p
To co ja dołączyłem, to było w umowie na firmę. Więc to nie tak, że firmy mają inaczej. Fakt jest taki, że w ścieżce bankowej (leasing) zabrakło doprecyzowania (w mojej także), pewnie właśnie dlatego leasingi najczęściej dosyłają ulotkę z informacją (ja dostałem od nich także naklejkę) gdzie naklejkę nakleić.
 

lorence

Zadomawiam się
Tzn było na umowie na firme w której było info o załączniku ulotce czy nie było tego w umowie i wrzucili CI ulotkę o której nigdzie nie ma info ? :)
Ta umowa co wkleiłem i ja też taką dostałem jest z strony rządowej (oficjalny wzór). Nie ma tam info o miejscu naklejki. W przypadku kontroli obowiązuje nas umowa i to co jest w niej zawarte a nie ulotka. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi :)
Wg prawa dodatkowa informacja/ulotka powinna być wyszczególniona w załącznikach do umowy jak tego nie ma to nie mogą wymagać naklejenia ulotki w konkretnym miejscu bo nie ma do tego podstawy prawnej, regulaminu czy czegokolwiek bo tylko na takiej podstawie mogą cokolwiek egzekwować (o ile w ogóle kogoś to będzie interesowało). Chociaż znając życie to po prostu mają na to wywalone.


Nie mniej jednak ja zostaje przy swoim (zgodnie z umową która podpisałem) i naklejam naklejkę na szybie.
 

KrzysztofFly

Moderator
Tzn było na umowie na firme w której było info o załączniku ulotce czy nie było tego w umowie i wrzucili CI ulotkę o której nigdzie nie ma info ? :)
Ta umowa co wkleiłem i ja też taką dostałem jest z strony rządowej (oficjalny wzór). Nie ma tam info o miejscu naklejki. W przypadku kontroli obowiązuje nas umowa i to co jest w niej zawarte a nie ulotka. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi :)
Wg prawa dodatkowa informacja/ulotka powinna być wyszczególniona w załącznikach do umowy jak tego nie ma to nie mogą wymagać naklejenia ulotki w konkretnym miejscu bo nie ma do tego podstawy prawnej, regulaminu czy czegokolwiek bo tylko na takiej podstawie mogą cokolwiek egzekwować (o ile w ogóle kogoś to będzie interesowało). Chociaż znając życie to po prostu mają na to wywalone.


Nie mniej jednak ja zostaje przy swoim (zgodnie z umową która podpisałem) i naklejam naklejkę na szybie.
Ja mam dwie umowy na firmę, jedną z zakupem za gotówkę (tak więc podpisana z NFOŚiGW) oraz drugą z leasingiem (ścieżka bankowa, podpisana z BOŚ Bank). Więc tak jak napisałem wcześniej, w umowie z NFOŚiGW są opisane miejsca, w umowie podpisanej z BOŚ nie ma, dostałem natomiast instrukcję z leasingu, gdzie ją należy umieścić i są to te same miejsca, które podaje NFOŚiGW. Ja mam w obu samochodach naklejone na drzwiach od strony pasażera, w górnej części i osobiście uważam, że jest to najlepsze miejsce.
Zrobisz jak uważasz, niektórzy wcale nie naklejają i też uważają, że jest OK.
 

prebek

Fachowiec
wątek ma 9 stron a zdjęć naklejonych naklejek naliczyłem 6
Pochwalcie się
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
chyba mało kto nakleja ;)
Ja się nie kwalifikowałem bo na samochód czekałem znacznie krócej niż by trwał proces aplikowania do karty dużej rodziny (sorry, ale jak się chciało wybrać kolor samochodu to był to już zbytni luksus by bez KDR się załapać).

Gdybym się załapał to bym nakleił - takie reguły gry - ale mimo wszystko tak brzydką naklejką bym się nie chwalił :)
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
chyba mało kto nakleja ;)
Ja nakleiłem za trzech ;)
Pierwsza była przezroczysta - wlazły jakieś pęcherze i w ogóle nie była czytelna, szare litery na ciemnym nadwoziu. Zerwałem
Druga była magnetyczna. Okazało się, że nadwozie nie jest magnetyczne. Nie musiałem zrywać :cool:
Trzecia zwykła czarna, jeździ.
 
Top