NIO ONVO L60 - pierwsze wrażenia, kolejny Tesla Y killer ;)

kaktus

Posiadacz elektryka
i gdzie są kolosy typu Nokia? też chińskie ;)
Apple plus Samsung mają globalnie większy udział w rynku niż 5 kolejnych chińskich marek liczonych razem. W Europie Apple sam ma większy udział niż bodaj 3 pierwsze chińskie marki liczone łącznie.
 

paradox

Pionier e-mobilności
Europa wytnie tą chińszczyznę bardzo szybko. Odcięci od siana z USA i Europy będą zmuszeni do kooperacji. I zobaczą jak to jest
jesteś niepoprawnym optymistą. Europa nic nie wytnie, co najwyżej zaimplementuje chińskie rozwiązania pod własnymi markami. CCC
 

paradox

Pionier e-mobilności
Apple plus Samsung mają globalnie większy udział w rynku niż 5 kolejnych chińskich marek liczonych razem. W Europie Apple sam ma większy udział niż bodaj 3 pierwsze chińskie marki liczone łącznie.
ale masz na myśli udział ilościowy czy kasę?
 

paradox

Pionier e-mobilności
a jak myślisz, jaka będzie dynamika procesu? obrona ugruntowanej pozycji i zwiększanie MS czy stopniowe oddawanie udziału w rynku. magia Appla jest silniejsza niż Elona?
 

kaktus

Posiadacz elektryka
a jak myślisz, jaka będzie dynamika procesu? obrona ugruntowanej pozycji i zwiększanie MS czy stopniowe oddawanie udziału w rynku. magia Appla jest silniejsza niż Elona?
A jeszcze podstawowa rzecz - na dziś cel gospodarki chińskiej jest jeden - produkować więcej bo nie możemy zatrzymać tej maszyny która sztucznie napędziliśmy. Ekonomiści piszą o tym od lat. Jak to się kiedyś wykolei (a to się stanie bo nie da się polegać na wzroście popytu wiecznie) i walnie grubo to im się zresetuje podejście i nagle zamiast produkować więcej będą musieli zarabiać więcej. To jest temat którym siebie totalnie nie zaprzątali głowy do teraz i nagle widzą że powoli muszą. Poczytaj o inflacji, kondycji sektora budowanego w Chinach i zatrudnieniu. Starzejące się szybko społeczeństwo tylko przeszkadza w realizacji celu bo emerytów jest z roku na rok coraz więcej i to nie są trendy europejskie bo trzeba pamiętać jaka politykę socjalną prowadzili przez lata a teraz będą musieli ten problem rozwiać. Jeśli ktoś uważa że tam się super wiedzie i oni nas zniszczą to jest w grubym błędzie. Nie powie nikt że to walnie za moment ale wszyscy wiedzą że nie da się rozpędzać produkcji w nieskończoność i pytanie jak daleko są od tego limitu.
 

paradox

Pionier e-mobilności
A jeszcze podstawowa rzecz - na dziś cel gospodarki chińskiej jest jeden - produkować więcej bo nie możemy zatrzymać tej maszyny która sztucznie napędziliśmy. Ekonomiści piszą o tym od lat. Jak to się kiedyś wykolei (a to się stanie bo nie da się polegać na wzroście popytu wiecznie) i walnie grubo to im się zresetuje podejście i nagle zamiast produkować więcej będą musieli zarabiać więcej. To jest temat którym siebie totalnie nie zaprzątali głowy do teraz i nagle widzą że powoli muszą. Poczytaj o inflacji, kondycji sektora budowanego w Chinach i zatrudnieniu. Starzejące się szybko społeczeństwo tylko przeszkadza w realizacji celu bo emerytów jest z roku na rok coraz więcej i to nie są trendy europejskie bo trzeba pamiętać jaka politykę socjalną prowadzili przez lata a teraz będą musieli ten problem rozwiać. Jeśli ktoś uważa że tam się super wiedzie i oni nas zniszczą to jest w grubym błędzie. Nie powie nikt że to walnie za moment ale wszyscy wiedzą że nie da się rozpędzać produkcji w nieskończoność i pytanie jak daleko są od tego limitu.
stereotypy z przeszłości ;) oni już zarabiają więcej, poczytaj o pensjach, zobacz jak wydaja kasę na całym świecie. to jest inny rodzaj państwowości której nie rozumiemy. dla mnie i dla ciebie to jest nie do przyjęcia ale to nie znaczy, że można wieszczyć ich bliski koniec. zobacz co się dzieje w bateriach do EV, znacząca większość jest chińska.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Zabawa się robi jak z chińskimi smartfonami, które najpierw próbowały gonić i naśladować iPhone a, a teraz funkcjonalnością go przewyższają (może nie niezawodnością softu).
Miałem kilka xiaomi, łącznie z wysokimi modelami. Przesiadłem się na apple i nigdy więcej xiaomi. Nie wiem gdzie xiaomi przewyższa funkcjonalnością apple, ale wiem, że w apple wszystko po prostu działa. Bez cudowania, kombinowania i straty czasu: po prostu działa. No i iphone wytrzymuje mi znacznie więcej na jednym ładowaniu niż xiaomi, mimo znacznie mniejszej baterii.
 

kaktus

Posiadacz elektryka
stereotypy z przeszłości ;) oni już zarabiają więcej, poczytaj o pensjach, zobacz jak wydaja kasę na całym świecie. to jest inny rodzaj państwowości której nie rozumiemy. dla mnie i dla ciebie to jest nie do przyjęcia ale to nie znaczy, że można wieszczyć ich bliski koniec. zobacz co się dzieje w bateriach do EV, znacząca większość jest chińska.
Kolego ale ja ich doskonale znam nie tylko z opowieści bo byłem tam kilka razy zawodowo i turystycznie. To że zarabiają więcej niż przysłowiowa miska ryżu w latach 90 nie zmienia faktu że jest to gospodarka centralnie planowana. I tu nie chodzi o to co kto komu życzy czy chce tylko o to w jaki sposób ta gospodarka funkcjonuje a funkcjonuje w oparciu o ilość. Podnosząc pensje w kraju zwiększali zakupy w kraju. Doszli do ściany wyszli za granicę szukając rynków bo produkować muszą coraz więcej aby utrzymać tych ludzi w pracy co ich pozatrudniali. Jeśli nagle Europa i USA ich odetną od rynków gdzie można sprzedawać dużo (lub będą sprzedawać tam sztuki pojedyncze) to nie da się tego dalej kręcić i widać to idealnie w nieruchomościach gdzie nie da się łatwo sprzedać ich poza Chinami :)
 

paradox

Pionier e-mobilności
bo produkować muszą coraz więcej aby utrzymać tych ludzi w pracy co ich pozatrudniali
wiadomo, jeżeli chcą kapitalizmu pod zasłonką komunizmu to jest jedyna droga. natomiast czy muszą czy chcą to jest ta drobna różnica, zobacz jak anektują pod produkcję i inne rodzaje działalności kraje azjatyckie, Kambodżę, Laos, Malezję, Vietnam i inne jak Mongolia czy kraje afrykańskie lub zakładanie faktorii w Ameryce Płd. czy to wygląda, że są zmuszani do czegokolwiek? to jest inna cywilizacja, tak jakbyśmy obserwowali lądowanie kosmitów a ty wieszczysz ich rychły upadek bo wyburzyli trochę starych blokowisk. nie wiem jeździsz tam często to pewnie więcej widziałeś i możesz wyciągnąć wnioski szersze. jak dla mnie to nie wygląda żeby musieli się zwijać.
 
Top