Jarcus II

Nowy na Forum
Witam, niedawno odebrałem EV6 - nawiasem świetne autko - jutro wyjeżdżam z rodziną do Zakopca z Koszalina (aktywowałem KIA charge Advence) i tak sobie policzyłem nowe stawki za prąd na greenway-u od 1-VI. Przyznam że juz niewiele zacznie na trasach wychodzić taniej od spaliniaka. a niestety jest już drożej niż na gazie.
i tak to mi wygląda
PRĄD KIA EV6 - RWD gt line - 22kwh/100km x 1,90zł = 41,80zł od 1.VI.2023 22kw x 2,47zł = 54,34zł
Benzyna
Mój Tuareg (2019 TSI V6 340 KM) - na trasie 12L E95/100km x 6,50zł = 78zł
LPG
moje dacie Jogger firmowe dla pracownikow 11L LPG/100km x 3,12zł = 34,32zł

Jeszcze 3 lata temu na prądzie można było jeżdzic taniej o 30-40% od LPG - teraz na małym dieslu wychodzi już tak samo. Jak sądzicie czy ładowanie na trasie stanie się najdroższą formą komunikacji? Jakie są Wasze przemyślenia i opinie.
Dodam że w Koszalinie mam na dachu 10kw więc jazda tu i tam w okolicach jest za darmo i nic tego nie przebije 😊😊😊😊😊

Pozdrawiam
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Mając szklaną kulę można by coś na ten temat powiedzieć, ale wtedy wolałbym pytać o numery w lotto lub eurojack 😉.
Dopóki nie wyjaśni się sytuacja okolowojenno-kryzysowo- energetyczna, to wszystko są wróżby, ale… obserwacja Kolegi słuszna 👍
 

PawelGDZ

Posiadacz elektryka
Witam, niedawno odebrałem EV6 - nawiasem świetne autko - jutro wyjeżdżam z rodziną do Zakopca z Koszalina (aktywowałem KIA charge Advence) i tak sobie policzyłem nowe stawki za prąd na greenway-u od 1-VI. Przyznam że juz niewiele zacznie na trasach wychodzić taniej od spaliniaka. a niestety jest już drożej niż na gazie.
i tak to mi wygląda
PRĄD KIA EV6 - RWD gt line - 22kwh/100km x 1,90zł = 41,80zł od 1.VI.2023 22kw x 2,47zł = 54,34zł
Benzyna
Mój Tuareg (2019 TSI V6 340 KM) - na trasie 12L E95/100km x 6,50zł = 78zł
LPG
moje dacie Jogger firmowe dla pracownikow 11L LPG/100km x 3,12zł = 34,32zł

Jeszcze 3 lata temu na prądzie można było jeżdzic taniej o 30-40% od LPG - teraz na małym dieslu wychodzi już tak samo. Jak sądzicie czy ładowanie na trasie stanie się najdroższą formą komunikacji? Jakie są Wasze przemyślenia i opinie.
Dodam że w Koszalinie mam na dachu 10kw więc jazda tu i tam w okolicach jest za darmo i nic tego nie przebije 😊😊😊😊😊

Pozdrawiam
Jak liczysz to licz uczciwie, na trasie na S czy A gaz nie kosztuje 3,1 tylko 3,91
Benzyna tez nie kosztuje 6,50 ;)
I na trasę możesz, oczywiście nie zawsze ale na ogół się da, wyjechać z prądem zatankowanym w domu w taryfie nocnej lub z paneli
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jak liczysz to licz uczciwie, na trasie na S czy A gaz nie kosztuje 3,1 tylko 3,91
Benzyna tez nie kosztuje 6,50 ;)
I na trasę możesz, oczywiście nie zawsze ale na ogół się da, wyjechać z prądem zatankowanym w domu w taryfie nocnej lub z paneli

Żeby nie było, że lobbuje za ICE ale nim też w trasę można wyjechać z tańszym paliwem zakupionym poza autostradą i zasadniczo wystarcza go na więcej km niż w EV ;)
 

abes99

Posiadacz elektryka
Zawsze też można szukać tańszych rozwiązań. Jadąc teraz na majówkę skorzystałem z karty EnelX - 320kWh / 99 euro, gdzie cena 1kWh wyszła w okolicach 1,40zł (a ładowałem na szybkich Ionity czy EnBW). Przy tej cenie i wstępnych założeniach dalej wychodzi taniej niż na LPG ;)
 

PawelGDZ

Posiadacz elektryka
Żeby nie było, że lobbuje za ICE ale nim też w trasę można wyjechać z tańszym paliwem zakupionym poza autostradą i zasadniczo wystarcza go na więcej km niż w EV ;)
Nie kumasz chyba, kolega napisał stawki paliw po cenach na stacjach lokalnych vs stawki za prąd na trasie
Jak zatankujesz lokalnie paliwo to taniej niż te 6,50 nie będzie, przy jeździe na prąd jest na to sposób

Ale fakt, jak ktoś jeździ 100% trasy to EV taniej nie wychodzi
Jednak i w tym wypadku frajda z jazdy jest tego warta :D
 

Michal

Moderator
Masz pełną rację @PawelGDZ, jak jedziesz w trasę, powiedzmy 500km, to jedno ładowanie Ci wystarczy i dojedziesz do celu, więc te stawki są jednak trochę niższe.
Ale fakt jest taki, że jak @Jarcus II chcesz kupić nowego elektryka dla oszczędności, to lepiej kup 10-15 letniego zagazowanego Chevroleta.
Kumpel będzie miał do sprzedania niedługo, chyba Cruse. Jak chcesz to mogę popytać.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Masz pełną rację @PawelGDZ, jak jedziesz w trasę, powiedzmy 500km, to jedno ładowanie Ci wystarczy i dojedziesz do celu, więc te stawki są jednak trochę niższe.

Znowu napiszesz pewnie, że jestem upierdliwy ;), ale Kia EV6 nie zrobi w trasie 500km na jednym ładowaniu. Ba, powiedziałbym, że będzie problem z zrobieniem takiego przebiegu w jeździe mieszanej szczególnie jeśli mówimy o wersji 58 kWh a nie 77 kWh (bo kolega @Jarcus II nie wspomniał nic o baterii w swojej Kia).

Oczywistym jest, że koszty to sprawa względna i dla mnie osobiście, gdyby przejechanie 100km kosztowało tyle samo wybrałbym i tak EV (y).
 

Michal

Moderator
Znowu napiszesz pewnie, że jestem upierdliwy ;), ale Kia EV6 nie zrobi w trasie 500km na jednym ładowaniu. Ba, powiedziałbym, że będzie problem z zrobieniem takiego przebiegu w jeździe mieszanej szczególnie jeśli mówimy o wersji 58 kWh a nie 77 kWh (bo kolega @Jarcus II nie wspomniał nic o baterii w swojej Kia).

Oczywistym jest, że koszty to sprawa względna i dla mnie osobiście, gdyby przejechanie 100km kosztowało tyle samo wybrałbym i tak EV (y).
Oczywiście, że jesteś upierdliwy i gdybym nie był trochę pijany, to nawet bym nie czytał co napisałeś, bo to męczące - naprawdę niewiele wnosi :p
Oczywiście, że miałem na myśli - w trasie 500km ładuje się raz po 250 km na następne 250km, a tyle chyba zrobi kia ev6, co nie, a jak nie zrobi, to trzeba było inne auto kupić :p

Ps. Nie odczytam pewnie nawet jak odpiszesz ale se odpowiem, a co :D
 

Cav

Pionier e-mobilności
Witam, niedawno odebrałem EV6 - nawiasem świetne autko - jutro wyjeżdżam z rodziną do Zakopca z Koszalina (aktywowałem KIA charge Advence) i tak sobie policzyłem nowe stawki za prąd na greenway-u od 1-VI. Przyznam że juz niewiele zacznie na trasach wychodzić taniej od spaliniaka. a niestety jest już drożej niż na gazie.
i tak to mi wygląda
PRĄD KIA EV6 - RWD gt line - 22kwh/100km x 1,90zł = 41,80zł od 1.VI.2023 22kw x 2,47zł = 54,34zł
Benzyna
Mój Tuareg (2019 TSI V6 340 KM) - na trasie 12L E95/100km x 6,50zł = 78zł
LPG
moje dacie Jogger firmowe dla pracownikow 11L LPG/100km x 3,12zł = 34,32zł
Hybryda z lpg 7l*2,8=19,6

Nawet prąd z własnego gniazdka już wychodzi drożej.
 
Top