Ograniczona rekuperacja TM3 RWD

simen

Zadomawiam się
Ja tez mam # RWD z bateriami LFP i rowniez w ostatnich tygodniach za kazdym razem po starcie jest ograniczona rekuperacja ale tylko przez moze 10 min. Takze mysle ze baterie LFP inaczej (wolniej) sie nagrzewaja i to jest przyczyna.
 

Mindive

Fachowiec
Również tak mam - to na pewno nie jest kwestia twojego egzemplarza tylko raczej typu baterii.
 

chewbacca

Posiadacz elektryka
Ja potrafię w swojej przejechać 100km i dalej rekuperacja jest ograniczona. Co prawda wspomniana ikonka znika ale pasek z odsykiem energii dalej ma lewy koniec wykropkowany. I tu przy okazji pytanie do ekspertów: czym się różni wykropkowanie tego poziomek paska u góry od ikonki ograniczonej rekuperacji? Bo jedno z drugim nie idzie jakoś w parze...
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Cieszcie się, że ktoś za Was dba o baterię. Mamy hamulce a zasięg to nie tylko rekuperacja, ona nie zawsze go zwiększa. Więc radujmy się, że ktoś pomyślał za nas.
I nie trzeba upierdliwie ustawiać jej na kilka poziomów lub jakieś pierdzielone łopatki klikać aby mieć lub nie 5 km więcej lub mniej. Takie pseudo udogodnienia itd.. Mamy to z głowy, bo mamy jechać bezstresowo a nie kombinować.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Cieszcie się, że ktoś za Was dba o baterię. Mamy hamulce a zasięg to nie tylko rekuperacja, ona nie zawsze go zwiększa. Więc radujmy się, że ktoś pomyślał za nas.
I nie trzeba upierdliwie ustawiać jej na kilka poziomów lub jakieś pierdzielone łopatki klikać aby mieć lub nie 5 km więcej lub mniej. Takie pseudo udogodnienia itd.. Mamy to z głowy, bo mamy jechać bezstresowo a nie kombinować.
Ale to nie jest odpowiedź na pytanie.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Nikt lub niewielu z użytkowników wie jaki jest algorytm dla poszczególnych wersji itp. Temperatur, poziomu naładowania i stylu jazdy. Dlatego nie będzie chyba jednoznacznej odpowiedzi.
 

chewbacca

Posiadacz elektryka
Nikt lub niewielu z użytkowników wie jaki jest algorytm dla poszczególnych wersji itp. Temperatur, poziomu naładowania i stylu jazdy. Dlatego nie będzie chyba jednoznacznej odpowiedzi.
Nie do końca chodzi mi o odkrywanie/wyjaśnianie algorytmów tylko o różnicę pomiędzy ikonką ograniczenia rekuperacji a wykropkowaną lewą stroną poziomego pasja w lewej, górnej części ekranu. Innymi słowy: co tak na prawdę oznacza ta ikonka? Być może ktoś wie lub lepiej rozumie instrukcję ode mnie…

PS. To nie są gorzkie żale tylko zwykła ciekawość i chęć zrozumienia. Jestem wdzięczny Tesli że dba o moją baterię:) ave Elon!
 

daniel

Señor Meme Officer
Nie do końca chodzi mi o odkrywanie/wyjaśnianie algorytmów tylko o różnicę pomiędzy ikonką ograniczenia rekuperacji a wykropkowaną lewą stroną poziomego pasja w lewej, górnej części ekranu. Innymi słowy: co tak na prawdę oznacza ta ikonka? Być może ktoś wie lub lepiej rozumie instrukcję ode mnie…

PS. To nie są gorzkie żale tylko zwykła ciekawość i chęć zrozumienia. Jestem wdzięczny Tesli że dba o moją baterię:) ave Elon!
Ta ikonka jest od ostatniej aktualizacji z tego co zauważyłem. Ja mam ją teraz stale, bo trasy <30km.
 

dawson

Fachowiec
Też to mam :) Jak bardzo pot
Również tak mam - to na pewno nie jest kwestia twojego egzemplarza tylko raczej typu baterii.
Też to mam. Można ustawić w nawigacji jako cel jakąś pobliską ładowarkę , podgrzeję baterię i po problemie. Nie ma to sensu ale można ... :p
 

Darek1

Posiadacz elektryka
Wydaje mi się, że ikonka jest do pewnego poziomu braku rekuperacji. Jak już jest około 70% rekuperacji, to ikonka znika i zostają tylko kropki
 
Top