Ograniczona rekuperacja TM3 RWD

danielm

Pionier e-mobilności
Czy komuś wyskoczyła taka informacja przy ograniczonej rekuperacji? Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Wygląda na to, że można wybierać czy chce się dodawać hamulce do regeneracji czy nie. Super.
View attachment 10876

To z tego filmu
od roku czekamy na to w europie
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
No tak ale czy to jest potrzebne ? Możecie rozwinąć wątek, wasze przemyślenia. Mi wydaje się - podkreślam wydaje, że lepiej jest bez hamulców bo cała energia idzie w baterię a jak potrzeba to zawsze mogę sam dohamować.
 

Michal

Moderator
Jak się przyzwyczaisz do jazdy z mocną rekuperacja, to później dziwnie jeździ się bez albo ze słabą. Po kilku dniach jeżdżenia TM3 RWD uważam, że to bardzo ważne w tych autach, bo tam szczególnie odczuwałem różnice w rekuperacji zależnie od stopnia naładowania baterii.
 
Last edited:

danielm

Pionier e-mobilności
No tak ale czy to jest potrzebne ? Możecie rozwinąć wątek, wasze przemyślenia. Mi wydaje się - podkreślam wydaje, że lepiej jest bez hamulców bo cała energia idzie w baterię a jak potrzeba to zawsze mogę sam dohamować.
od jesieni do wiosny rekuperacja jest znacznie słabsza ze względu na zimną baterię. w autach z baterią LFP przy pełnej baterii też rekuperacja jest sporo słabsza. kwestia przyzwyczajenia ale chętnie wypróbuje dodawanie fizycznych hamulców by wyrównać zachowanie auta a przy okazji przetrzeć troche klocki które rdzewieją z nieużywania
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Używam na codzień i mam ustawione na najmocniejsze odzyskiwanie. Bardzo to sobie chwalę i szybko się przyzwyczaiłem. Nie chciał bym aby teraz działało to słabiej i auto wspomagało się hamulcami.
 

Michal

Moderator
Używam na codzień i mam ustawione na najmocniejsze odzyskiwanie. Bardzo to sobie chwalę i szybko się przyzwyczaiłem. Nie chciał bym aby teraz działało to słabiej i auto wspomagało się hamulcami.
Nie chodzi o słabsze działanie, tylko wyrównanie spowalniania auta nawet jeśli jest naładowane do 100% i kompletnie nie ma rekuperacji.
Rekuperacja będzie zawsze miała priorytet ale auto powinno mieć mniej więcej równomierne spowalnianie po odjęciu pedała przyspieszenia.
Szczególnie w RWD jest z tym problem przy stanach naładowania >80%.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Używam na codzień i mam ustawione na najmocniejsze odzyskiwanie. Bardzo to sobie chwalę i szybko się przyzwyczaiłem. Nie chciał bym aby teraz działało to słabiej i auto wspomagało się hamulcami.
Naładuj baterie do 100% i zobacz jak działa ci rekuperacja. Chodzi o to żeby właśnie w takich momentach samochód używał hamulców, aby kierowca nie odczuwał różnicy w czasie odpuszczenia pedału przyspieszenia przy różnych stanach naładowania baterii.
 
Top