Ograniczona rekuperacja TM3 RWD

Darek1

Posiadacz elektryka
Ja tez mam # RWD z bateriami LFP i rowniez w ostatnich tygodniach za kazdym razem po starcie jest ograniczona rekuperacja ale tylko przez moze 10 min. Takze mysle ze baterie LFP inaczej (wolniej) sie nagrzewaja i to jest przyczyna.
Baterie Li Ion mogą w niskiej temperaturze przyjmować prąd, a LFP nie, albo mniejszy.
Raczej chodzi o to, że LFP muszą się nagrzać do wyższej temperatury, żeby się ładować z większym prądem. Szybkość nagrzewania może być podobna
 

simen

Zadomawiam się
Dodam ze ostatnio zostawilem auto na lotnisku i po powrocie zimne baterie probowalem naladowac na Sueprchargerze. Probowalem na dwoch CS a na jendej innej ladowarce (tez szybkiej) i max wchodzilo 36 kW. takze zimna bateria LFP nie nadaje sie do ladowania DC i tym samym podobnie jest z rekuperacja bo bateria nie przyjmuje za duzo pradu.
 

simen

Zadomawiam się
Z lotniska do SuC mialem 10 km. Przygotowanie baterieli bylo ustawione ale to za maly dystans zeby sie auto zagrzalo. Temparatura na dworze to bylo bodajze 5 C a auto stalo 5 dni. SoC to 36%.
Tak wiec pojechalem na inny SuC oddalony o 70 km. Dojechalem na 6% i wtedy ladnie sie rozpedzil do 140 kW.
 

Szymek

Fachowiec
Po miesiącu jazdy RWD nam podobne doświadczenia z rekuperacja - przy temperaturach w okolicach 0 stopni ikonka praktycznie cały czas się pali.

Czy da się jakoś wymusić podgrzanie baterii (prócz ustawienia nawigacji na ładowarek)? Np jak jade rano w trasę i podłączę na noc do ładowania i zaplanuje wyjazd na godzine to podgrzeje mi baterie i wystartuje z pełna rekuperacja? Dodam ze auto stoi na podjeździe.

A druga sprawa, trochę powiązani to zasięg RWD zimą. U mnie ciężko miedzy lądowaniami zrobic 200km (krótkie codzienne jazdy w okół komina). Czy to normalne? Niby zużycie 18,5kwh
 

danielm

Pionier e-mobilności
Po miesiącu jazdy RWD nam podobne doświadczenia z rekuperacja - przy temperaturach w okolicach 0 stopni ikonka praktycznie cały czas się pali.

Czy da się jakoś wymusić podgrzanie baterii (prócz ustawienia nawigacji na ładowarek)? Np jak jade rano w trasę i podłączę na noc do ładowania i zaplanuje wyjazd na godzine to podgrzeje mi baterie i wystartuje z pełna rekuperacja? Dodam ze auto stoi na podjeździe.

A druga sprawa, trochę powiązani to zasięg RWD zimą. U mnie ciężko miedzy lądowaniami zrobic 200km (krótkie codzienne jazdy w okół komina). Czy to normalne? Niby zużycie 18,5kwh
byle do wiosny niestety. nie warto dogrzewać zimą baterii na krótkie dystanse
 

TeslaYStandard

Zadomawiam się
Po miesiącu jazdy RWD nam podobne doświadczenia z rekuperacja - przy temperaturach w okolicach 0 stopni ikonka praktycznie cały czas się pali.

Czy da się jakoś wymusić podgrzanie baterii (prócz ustawienia nawigacji na ładowarek)? Np jak jade rano w trasę i podłączę na noc do ładowania i zaplanuje wyjazd na godzine to podgrzeje mi baterie i wystartuje z pełna rekuperacja? Dodam ze auto stoi na podjeździe.

A druga sprawa, trochę powiązani to zasięg RWD zimą. U mnie ciężko miedzy lądowaniami zrobic 200km (krótkie codzienne jazdy w okół komina). Czy to normalne? Niby zużycie 18,5kwh
Zużycie w porządku jak na zimę ale 200 km coś nie pasuje, nawet 20kwh to powinno być bliżej 300 km czy coś pomyliłem?

Zamówiliśmy Y RWD i trochę obawiam się o zasięg zimą bo również robimy krótkie trasy
 

Darek1

Posiadacz elektryka
Bardzo dużo prądu bierze przygotowanie baterii na poranny wyjazd. Wyłączyłem to. Tylko włączam ogrzewanie 5-10 minut przed wyjazdem.
Patrząc się na zużycie prądu, jak samochód jest zimny, to z każdym kilometrem średnia zużycia spada. Na odcinkach 20km, schodzę do 17kWh. W Y średnia na poziomie 20kWh jest realna. Też mi się wydaje, że te 200km to mało, chyba, że na bardzo krótkich dystansach robionych przez kilka dni. Tak, że przed każdym wyjazdem samochód i bateria zdąży się całkowicie wychłodzić.

Dla mnie zaplanowane przygotowanie baterii ma sens tylko przy samochodzie podłączonym do sieci i przed dalekim wyjazdem - w celu maksymalizacji zasięgu.
 

daniel

Señor Meme Officer
Czy komuś wyskoczyła taka informacja przy ograniczonej rekuperacji? Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Wygląda na to, że można wybierać czy chce się dodawać hamulce do regeneracji czy nie. Super.
1684309459212.png


To z tego filmu
 
Top