Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Chciałbym osobno skompletować drugi zestaw kół, gdyż 15 000 oferowane przez Tesle za 19 calowe koła to lekka przesada.

Zauważyłem, ze pojawiły się zamienniki czujników ciśnienia TPMS. Oryginalne kosztowały około 500 zł natomiast te poniżej 279 zł.


Myślicie, ze będzie działać?
 

Frunek

Fachowiec
Czy w TM3 jak się włączy ogrzewanie auta z apki, to domyślnie dogrzewa też baterię? Mam LFP i ostatnio doskwiera mi brak rekuperacji przy mrozach. Zazwyczaj włączam grzanie ale może nie wystarczająco wcześnie?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Czy w TM3 jak się włączy ogrzewanie auta z apki, to domyślnie dogrzewa też baterię? Mam LFP i ostatnio doskwiera mi brak rekuperacji przy mrozach. Zazwyczaj włączam grzanie ale może nie wystarczająco wcześnie?
tak dogrzewa ale ogrzanie 500kg żelastwa do 20 stopni zimą pewnie z 30-60 minut zajmuje nawet w garażu a co dopiero na zewnątrz. nie warto marnować energii moim zdaniem. na trasie sama się dogrzeje, na krótkim dystansie schłodzi się szybciej niż się grzała. od kilku miesięcy czekamy na dodanie fizycznych hamulców do rekuperacji. hameryka już to ma, a w europie pewnie jak zwykle przepisy nie pozwalają w trosce o nasze bezpieczeństwo
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Czy w TM3 jak się włączy ogrzewanie auta z apki, to domyślnie dogrzewa też baterię? Mam LFP i ostatnio doskwiera mi brak rekuperacji przy mrozach. Zazwyczaj włączam grzanie ale może nie wystarczająco wcześnie?
Tak, najlepiej używać opcji przygotowanie do wyjazdu. Przy -15 rozgrzanie całego z baterią auta zjada z 4-5kWh. Jazda na króciutkich trasach powoduje że auto pokazuje zużycie 23 kWh a do baterii wsadza ponad 30kWh
Myślicie, ze będzie działać?
TPMS kupiłem na allegro, ważne aby były bluetooth. U mnie zajęło im kilka dni żeby się dobrze ustawiły i ciągle miałem informacje że pomiar ciśnienia jest nieaktualny. Nie wiem czy to czas czy temperatury bo od czasu jak duże mrozy się skończyły wszystko działa bez problemu.
 

Giaur77

Fachowiec
Chciałbym osobno skompletować drugi zestaw kół, gdyż 15 000 oferowane przez Tesle za 19 calowe koła to lekka przesada.

Zauważyłem, ze pojawiły się zamienniki czujników ciśnienia TPMS. Oryginalne kosztowały około 500 zł natomiast te poniżej 279 zł.


Myślicie, ze będzie działać?
Mam nieoryginalne. Działają. Warto sprawdzić aby były na bluetooth, a nie 433mhz.
 

tomA

Posiadacz elektryka
Witajcie, poszukuje odpowiedzi na kilka pytań, jak ktoś by był uprzejmy

# Gdzie dzwonic aby ktoś z sales'ow odebrał telefon, bo nie moge się dodzwonić do Tesla Warszawa od 2 dni. Ma ktoś jakiś numer bezpośredni do sprzedaży ?
# Na stronie jak wybiera się formę płatnośći ( leasing) jest tam podana wartość szacunkowa. Czy dopiero po zamówieniu auta i opłacie 1200 zł, dostanę wersje finalna ? Mam zamówioną KIA EV6, i chciałem porównać leasingi bo według strony Tesli, wychodzi prawie 500 zł taniej miesiecznie na korzyść Tesli,
# Jak wygląda serwis w przypadku awarii, czy jak np samochód nie ruszy mi spod domu, i bedzie wymagana wizyta w serwisie, to musze na własny koszt wysyłać auto do Berlina bądź Warszawy ( mieszkam w Szczecinie).

Z góry dziękuje za wszystkie porady/odpowiedzi
Ad 2. Muszę przyznać ze oferta z Santander nie jest tragiczna. Tylko tyle ze gap obowiązkowy ale przy 2 latach leasingu wychodzi całość 107%. Ofertę otrzymasz po zaliczce. Dostaniesz kontakt do kogoś z leasingu. Ja wybieram jednak w milenium wyszedł mi lepiej i lepsze warunki 😏
 
Top