Planowanie tras

zibizz1

Pionier e-mobilności
Nawet jadąc tylko po SuC używałem ABRP bo Tesla nie chciała mnie pokierować najszybsza trasą, przez zbyt duże odległości. W aucie na ekranie wybierałem która ładowarka. Podczas ładowania można sobie ustawić odcinek do kolejnej ładowarki. Dziś zrobiłem babola bo w Tesli nie było akurat tej ładowarki i zapomniałem że trzeba baterie nagrzać.
 

sd tosia

Fachowiec
Jest jeszcze kilka takich mizernych rynków - Czechy, Słowacja. Tesla ma proste wyjście, leżące w ich interesie - rozbudować sieć SuC w tych krajach do sensownych rozmiarów, tak żeby można było się sensownie przemieszczać w oparciu o ich ładowarki. I nie muszą wtedy modyfikować softu specjalnie dla nas 🤗
W Czechach czy Słowacji postawić trzeba o wiele mniej punktów, żeby pokryć terytorium.
 

TomRS

Posiadacz elektryka
W Czechach czy Słowacji postawić trzeba o wiele mniej punktów, żeby pokryć terytorium.
No to jest oczywiste, tylko co z tego wynika dla nas ? Tesla nie robi dla nas niczego charytatywnie, zarabiają na nas, to jest normalny biznes. A my jako klienci mamy prawo wymagać przyzwoitej obsługi i traktowania. Sieć SuC to wielki atut Tesli. Tylko niestety nie w Polsce. Ale konkurencja nie śpi, a Tesla odarta z przewagi SuC może szybko stać się niekonkurencyjna na zaniedbanych rynkach.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
No to jest oczywiste, tylko co z tego wynika dla nas ? Tesla nie robi dla nas niczego charytatywnie, zarabiają na nas, to jest normalny biznes. A my jako klienci mamy prawo wymagać przyzwoitej obsługi i traktowania. Sieć SuC to wielki atut Tesli. Tylko niestety nie w Polsce. Ale konkurencja nie śpi, a Tesla odarta z przewagi SuC może szybko stać się niekonkurencyjna na zaniedbanych rynkach.
No to Tesli problem, że stracą taki świetny rynek sprzedaży z perspektywami na przyszłość.
Rozumiem że jesteś akcjonariuszem Tesli i sukces biznesu Tesli jest dla Ciebie istotny. 👍
W innym wypadku nie rozumiem obaw o ich sytuację rynkową. Jak inni producenci opanują ten rynek ze swoimi wspaniałymi produktami i usługami to co nas Tesla obchodzi. 😀
 

TomRS

Posiadacz elektryka
No to Tesli problem, że stracą taki świetny rynek sprzedaży z perspektywami na przyszłość.
Rozumiem że jesteś akcjonariuszem Tesli i sukces biznesu Tesli jest dla Ciebie istotny. 👍
W innym wypadku nie rozumiem obaw o ich sytuację rynkową. Jak inni producenci opanują ten rynek ze swoimi wspaniałymi produktami i usługami to co nas Tesla obchodzi. 😀
Jestem zwykłym, szarym użytkownikiem, który chciałby widzieć wszystkie ładowarki w nawigacji auta, bez potrzeby rycia po dodatkowych aplikacjach 🤗 Rynek jest tak samo mizerny dla innych producentów, a nawet bardziej dla nich, bo Tesla sprzedaje chyba najwięcej, a jednak jakoś dają radę z tym wyświetlaniem wszystkich ładowarek. Bronisz tej Tesli jak niepodległości, a ja uważam, że za fajne rozwiązania (bo ma wiele takich) należy się pochwała a za słabe lub głupie należy się krytyka. A nie usprawiedliwianie za wszelką cenę. Jak nie będziemy wymagać poprawek, to z całą pewnością ich nie dostaniemy.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Nie bronię wcale tej tesli, też uważam, że to wada, ale że jestem pragmatykiem (moja żona mówi że cynikiem 🤣) to twierdzę, że nasze narzekania nic nie zmieniają.
A Teslę, jak zresztą innych producentów rownież, ruszyć może tylko spadek sprzedaży i strach przed akcjonariatem.
 

TomRS

Posiadacz elektryka
Nie bronię wcale tej tesli, też uważam, że to wada, ale że jestem pragmatykiem (moja żona mówi że cynikiem 🤣) to twierdzę, że nasze narzekania nic nie zmieniają.
A Teslę, jak zresztą innych producentów rownież, ruszyć może tylko spadek sprzedaży i strach przed akcjonariatem.
Ja akurat uważam, że warto głośno wypowiadać swoje uwagi i oczekiwania, a co z tego wyniknie, to się okaże 🤗
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Ja akurat uważam, że warto głośno wypowiadać swoje uwagi i oczekiwania, a co z tego wyniknie, to się okaże 🤗
Z drugiej strony właściciele nie-tesli nie narzekają, że brak im takiej sprawnej firmowej sieci hubów ładowarek jaką ma tesla, no i w efekcie wychodzi, że tylko auta marki tesla są do bani, a rzeczywistość jest zgoła inna.
Gdyby nie tesla z otwartymi hubami dla innych to by tak wesoło nie było.
Co do wypowiedzi co nas boli to Ok, tyle że to nic nie zmieni, bo programiści tesli nie czytają polskich forów… 😕😉
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Gdyby nie tesla z otwartymi hubami dla innych to by tak wesoło nie było.
A gdzie mogę w Polsce naładować się na SuC?
 
Top