Po co wallbox?

pompon

Zadomawiam się
Nie mam elektryka, przymierzam się do kupna i doszkalam w zakresie potrzebnego osprzętu.

Jaka jest przewaga wallboxa nad przenośną stacją ładowania podłączaną do gniazda siłowego?
Z mojej perspektywy wallbox ma same wady:
- trudniejszy montaż (i demontaż gdyby trzeba było zmienić)
- cegłę i tak warto mieć na wyjazdy

Co mi umknęło?
 

szwajcar

Fachowiec
Tzn?
Bo ja mam takie coś...
1729539511049.png


Wallbox to jedynie w garażu wielodostępnym - np wspólnotowym na kartę/karty rfid.
By nie ukradli prądu i ... cegły.

Ale jestem małodoświadczonym BEVowcem i z pokorą przyjmę opier... za ignorancję.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Nie mam elektryka, przymierzam się do kupna i doszkalam w zakresie potrzebnego osprzętu.

Jaka jest przewaga wallboxa nad przenośną stacją ładowania podłączaną do gniazda siłowego?
Z mojej perspektywy wallbox ma same wady:
- trudniejszy montaż (i demontaż gdyby trzeba było zmienić)
- cegłę i tak warto mieć na wyjazdy

Co mi umknęło?
Przepraszam, ale odpowiem jak na elektrodzie: było! niejednokrotnie było.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Wallbox zostal zaprojektowany do pracy ciaglej. Evse nie, jednak realnie nic nie stoi na przeszkodzie zeby powiesic sobie evae na haku i ladowac a w razie czego zabierac. Jednak czesto tanie evse uzywane regularnie z duzymi pradami potrafia sie psuc.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Ja dlugo mialem wallboxa w torbie zawieszonego na haku w czasach ciemnych. Zabieralem go i nawet z raz czy dwa skorzystałem, bo jak to u mnie wallboxy mam na wtyczkach 32A

20181026_153220_copy_1024x889.jpg
 

Bronek

Pionier e-mobilności
U mnie dwa teslowskie wiszą .Oba na wtyczkach
.A jeden na vesa mocowaniu monitora, aby go zdejmować .Tylko jw wisi i nie był nigdy zdejmowany
Mam wiele przejściówek i teraz bez sensu
Czasy sie zmieniły w sumie 3 cegly , 3 wallboxy i jedno evse 3 fazowe Tesli mobilne robi u syna za wallbox .
A używane tylko te na ścianie
 
Top