Pożary samochodów spalinowych

ztsgusz

Posiadacz elektryka
Dajcie spokój z tym wodorem, bo argumenty jak w komentarzach na temat elektryków z kanału povagowani :D Osobiście nie bardzo wierzę w świetlaną przyszłość H2 w transporcie, ale nie ma co wyśmiewać technologii, której jeszcze nie ma.
W samochodach to nie problem (ograniczona ilość H2 w zbiornikach, kontrolowany i bezpieczny proces tankowania), bardziej chodziło mi o pomysły mieszanek np. 20% wodoru z 80% gazem ziemnym i dostarczania ich istniejącą siecią gazową do domów.

Natomiast realność takiego rozwiązania i tak jest wątpliwa - prawdopodobnie i tak trzeba byłoby wybudować równoległą sieć wodoru gazowego ze względu na szczelność obecnej sieci gazu ziemnego, a wtedy już lepiej dostarczać do budynków 100% wodoru, oczywiście z obowiązkowymi czujnikami wycieku H2 i regularnymi obowiązkowymi kontrolami sprawności tych czujników.
 
Last edited:

piotrpo

Pionier e-mobilności
@ztsgusz Jasne, ale to są już problemy techniczne. Niektóre łatwo rozwiązać, niektóre trudno, technologie, które dzisiaj są nie osiągalne jutro mogą być opracowane, a po jutrze tanie i powszechne. Widać to w infromatyce i komunikacji, za mojego życia wymyślono faksy, był okres, że były w każdym biurze, a teraz już ich nie ma, bo pojawiły się nowsze technologie. Szeroko pojęta energetyka, to w tej chwili moim skromnym zdaniem nowa informatyka. Dziedzina, która będzie się rozwijać szczególnie szybko na tle innych.
 

mALEK

Posiadacz elektryka
problemy techniczne powoduja, ze nie latamy jeszcze z predkosca warp i nie przemieszczamy sie za pomoca teleportacji ;) wodor to nie wegiel, ze wrzucamy do pieca i jedziemy, wiec zanim to ogarniemy, szybciej przesiadziemy sie na komputery kwantowe, zasilane reaktorami fuzyjnymi. a wtedy nikt nie bedzie sobie d zawracal jakims wodorem. zabijac sie bedziemy wtedy o hel-3 nie o rope ...
imo wodor to temat ja szybko zastapic sok z dinozaura na cos, co pozwoli uwiazac klienta do pasa lobby paliwowego.
 

piotrpo

Pionier e-mobilności
To pokazuje też, jak bardzo bez sensu jest zmuszanie nas do wożenia gaśnic. 20kg proszku do pieczenia, skutek żaden.
 

mALEK

Posiadacz elektryka

butla z gazem, do tego zbiornik z paliwem.
"Czy gatunek Homo sapiens przeżyje, czy wymrze w wyniku samo-destrukcji?"
 
Top