Problem po ładowaniu złączem mobilnym

Kacper6996

Nowy na Forum
Cześć,
mam taką dziwną sytuację. Przy ładowaniu w domu złączem mobilnym (oryginalny Tesli) wyskakuje mi błąd gniazda ładowania DC.
Oczywiście w komunikacie jest napisane, że jest dopuszczalne ładowanie wejściem AC. Błąd znika po jakimś czasie, ale jednak jest to trochę irytujące.

Martwię się, że zaraz mi padnie gniazdo AC.

Problem nie występuje przy ładowaniu ładowarką zewnętrzną AC 22Kw lub przy wallboxie.

Mieliście podobny problem?

Pozdrawiam i dzięki z góry.
Kacper
 

Michal

Moderator
Próbowałeś ładować DC? Co się wtedy dzieje? Działa., czy nie?
Zgłoś do serwisu poprzez aplikację podając numer błędu - może będą w stanie podjechać technikiem mobilnym i to naprawić.
 

Michal

Moderator
Napisz tutaj jaki to jest błąd - może ktoś miał podobnie i się wypowie.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Ja miałem błąd brzmiący mniej więcej "ładowanie DC niedostępne", pojawiał się u mnie spontanicznie i po jakimś czasie znikał. Serwis pomógł.
 

Michal

Moderator

6a8

Posiadacz elektryka
Poza tym zawsze warto się upewnić czy instalacja do której podłączamy ładowanie AC jest w porządku ( przekroje, spadki napięcia, pewne styki).
Ładowanie, to często naście A, przez naście godzin - czyli raczej inny sposób korzystania z gniazdek i instalacji.
Do pewnego stopnia, samochód się obroni ( pomiar temperatury ), sygnalizacja błędów. Ale nie zrobi wszystkiego, a efekty multimedialne ( światło i dym) są w tych przypadkach wysoce nie na miejscu :cautious:
 
Last edited:

Michal

Moderator
W sumie racja, choć nie powinno to mieć wielkiego znaczenia, bo to jest jednak ładowanie AC, a błąd wywala ładowanie DC. W tamtym wątku był jakieś problem z przewodami DC.
@Kacper6996, jaki masz ustawiony prąd i jakie pokazuje napięcie przy ładowaniu auta? Aplikacja to pokazuje na głównym ekranie jeśli auto się ładuje.
 
Top