Problem z dotacją dla samochodu demo do 50 km przebiegu

Piernik

Posiadacz elektryka
W zasadach programu mowa, że samochód ma być "...fabrycznie nowy i nie był przed zakupem zarejestrowany lub pojazd zakupiony i zarejestrowany przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km".
Według mnie rejestracja przez spółkę cywilną, która jest oficjalnym dealerem samochodowym Kia spełnia ten zapis. To konstrukcja przepisów rejestracji pojazdów jest tak sformułowana, że jak spółka cywilna kupuje pojazd i rejestruje to w rejestracji widnieją wspólnicy spółki a nie pełna nazwa spółki.

Specjalnie przed zakupem dzwoniłem do NFOŚiGW i pytałem, czy poza przebiegiem muszę na coś jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie auta. Powiedzieli tylko, by przebieg był wpisany na fakturze i tyle.
Nigdzie nie widzę informacji, że dealer musi być sp. z o.o. lub S.A., a nie może być np. s.c..
Dokładnie takie są zapisy programu.
Więc są pełne podstawy do odwołania !
Zresztą pojęcie "dealera samochodowego" jest stosunkowo płynne.
 

solik

Pionier e-mobilności
kasa sie konczy albo musiala zostac przesunieta na cos innego wiec kazdy powod bedzie dobry do odmowy / opoznienia / zniechecenia do doplat :)
 

Cav

Pionier e-mobilności
Z tego wynika, że odwołania nie przyjmą, co najwyżej wniosek do złożenia ponownie, choć tam też nie mam miejsca na osobiste wyjaśnienie bo nie ma takiej rubryki w formularzu online...
Ale jak im do skanu np. DR załączysz oświadczenie dealera, wyjaśniające sytuację, to może przejść.
 

tokwi

Posiadacz elektryka
Oświadczenie dealera + opnie prawną.

Ci urzędnicy pewnie wypłacą jako kolejny wniosek, żeby tylko im się w kwitach się zgadzało.
 

Tix

Zadomawiam się
Jakby ktoś jeszcze był ciekawy to opisze ciąg dalszy historii:

Tam mają kompletny chaos. Po odrzuceniu wniosku dzwoniłem do nich ustnie przedstawiając sprawę. Pan rozmawiający ze mną przyznał, że wie o problemie i myślą nad nim, a ja mam przesłać im na maila prośbę o wznowienie postępowania zawierające np. oświadczenie dealera (wysłałem to oświadczenie oraz kopię faktury zakupu samochodu przez dealera od Kia Polska - jako dowód zakupu na spółkę/dealera). Niestety dostałem odpowiedź mailową, od innej osoby, która rozpatrywała moje "odwołanie", że może mam rację ale jak już odrzucili to nie mogą wniosku przywrócić ale mogę składać ponownie (dołączając te dodatkowe dokumenty). Tak też zrobiłem. Po ponad dwóch miesiącach, kilka dni temu dostałem maila o pozytywnym zakwalifikowaniu pod kątem formalno-księgowym i przesłaniu wniosku do centrali. Więc mam nadzieję na pozytywny finał i czekam dalej.
 

Master

Zadomawiam się
Teraz to już z górki , po tym mailu :)
Nie można się poddawać , tam tylko ludzie i ich interpretacje niestety
Gratuluje wytrwałości
 
Top