firealy

Nowy na Forum
Oczywiście że grzanie nie musi odbywać się z grzałek oporowych ale jakieś grzanie baterii musi być. Czas rozgrzewania baterii ponad 80 min na przykładzie jednego z użytkowników wskazuje że było to samoczynne nagrzewanie się baterii a nie użycie grzałek czy pompy ciepła.
Przy minusach ccs zaczynał ładować 20kw po około 30-40 minutach, a potem już się rozpędzał do 50-60 w niedługim czasie, więc nie wiem skąd info, że 80 min grzał samą baterię. Można to przyspieszyć wypinając go po tych 20min i zapinając znów, ale to trochę machania łapkami. Ale fakt, to jest jego najgorsza wada i największy argument przeciwko niemu.

krzyss said:
Tylko ile kosztuje ten Seres…
Esoul go bije na glowe…

Tak jak mówiłam. To są argumenty, które można podać przy każdym samochodzie porównując go do każdego innego samochodu. Jedni lubią mercedesy, inni audi.. a jeszcze inni powariowali i wbrew elektrycznym ekspertom z internetu poszli w chińczyka i dobrze się bawią. Już go mam, czasu nie cofnę, a od innych posiadaczy elektryka z forum wolałabym usłyszeć "cieszę się, że spełnia Twoje oczekiwania i mam nadzieję, że będziesz się nim cieszyć choć moje zdanie jest odmienne, bo mi się nie podoba i wybrałbym inną opcję" niż omójbożualegówno po co to w ogóle kupować!
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Przy minusach ccs zaczynał ładować 20kw po około 30-40 minutach, a potem już się rozpędzał do 50-60 w niedługim czasie, więc nie wiem skąd info, że 80 min grzał samą baterię. Można to przyspieszyć wypinając go po tych 20min i zapinając znów, ale to trochę machania łapkami. Ale fakt, to jest jego najgorsza wada i największy argument przeciwko niemu.



Tak jak mówiłam. To są argumenty, które można podać przy każdym samochodzie porównując go do każdego innego samochodu. Jedni lubią mercedesy, inni audi.. a jeszcze inni powariowali i wbrew elektrycznym ekspertom z internetu poszli w chińczyka i dobrze się bawią. Już go mam, czasu nie cofnę, a od innych posiadaczy elektryka z forum wolałabym usłyszeć "cieszę się, że spełnia Twoje oczekiwania i mam nadzieję, że będziesz się nim cieszyć choć moje zdanie jest odmienne, bo mi się nie podoba i wybrałbym inną opcję" niż omójbożualegówno po co to w ogóle kupować!
Oczywiscie cieszymy sie twoim szczesciem.
Ja sam uzytkowalem smarta i wszyscy sie pukali w glowe jak mozna miec auto z zasiegiem w zimie 70km.
Ja do Seresa nic nie mam, zastanawia mnie tylko ze to w sumie nie tanie auto.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Ja jak się interesowałem seresem (koniec 2021/2022) to przy cenach 159k pln na otomoto, udawało się urwać jeszcze 12k po negocjacjach, jak dotego doliczyć dotację 18.5 (w moim przypadku) to wychodził znośnie. Taniej niż KIA w tamtym czasie z terminami do 12 miesięcy. Ja się nie zdecydowałem bo jednak prawie 130k pln to dla mnie jest kwota której nie chciałem wydać na zupełnie nieznaną w Europie markę.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Top