Skradziony ioniq 5

mALEK

Posiadacz elektryka
no zgadza sie. mi bardziej chodzi o namierzenie "online" samochodu/podzespolu post factum, czy to tydzien, czy tez rok po tym jak stracil lacznosc. no kiedys musi sie zalogowac do sieci . lokalizacja - ztcw nie potrzebuje GPS, wystarczy dostep do BTSow. ale tak jak pisalem, z punktu widzenia producenta, nie maja w tym zadnego interesu, aby pomoc, chyba tylko wizerunkowy
 

Olecki

Pionier e-mobilności
To ja powiem Ci z punktu widzenia producenta że do czasu ponownego podpięcia modułu nie ma szans namierzenia a w przypadku rozkręcania aut na części taki moduł już nigdy nie zostanie podpięty.
Ciekawą historię słyszałem też od znajomego z ubezpieczalni - dotyczyła skradzionego BMW. Ktoś kupił sprowadzone, w miarę świeże auto z wszystkimi papierami, zarejestrował je normalnie w urzędzie. Po kilku miesiącach z godnie z książką serwisową którą otrzymał z autem pojechał do ASO na przegląd. W ASO wklepali VIN i mówią że samochód miał zrobiony przegląd 2 tygodnie wcześniej w Hiszpanii... Okazało się że złodzieje 'sklonowali' pojazd przebijając mu VIN na taki z innego legalnego auta, powymieniali mu praktycznie wszystkie moduły elektryczne na nowe lub przeprogramowane z rozbitków i 'wyeksportowali' klona do Polski. Tak skutecznie pozbyli się wszelkich śladów po których można dojść do numerów oryginalnego samochodu że ani policja ani specjalista z BMW z Niemiec nie potrafili ustalić danych skradzionego auta.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Musisz być w zasięgu 3 BTSów żeby zrobić triangulację. Takie warunki masz praktycznie tylko w dużych miastach, a tam raczej nie ma dziupli. Żeby było wiadomo o czym mówimy - jestem aktualnie w zasięgu jednego BTSa. W takich warunkach obszar poszukiwań obejmowałby kilka miejscowości.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Ale operator wie z dokladnoscia do 100m w miescie i 500m poza miastem gdzie sie znajdujesz.
Telefon też wie, nie tylko operator. W Android (w iPhone pewnie też) jest tzw przybliżona lokalizacja, która używa ID wież GSM oraz mocy sygnału plus informacji o pobliskich punktach AP Wi-Fi do przeprowadzenia triangulacji. Działa to całkiem nieźle, używa minimalną ilość energii.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Musisz być w zasięgu 3 BTSów żeby zrobić triangulację. Takie warunki masz praktycznie tylko w dużych miastach, a tam raczej nie ma dziupli. Żeby było wiadomo o czym mówimy - jestem aktualnie w zasięgu jednego BTSa. W takich warunkach obszar poszukiwań obejmowałby kilka miejscowości.
Warszawa dziuple ma w Wolominie i okolicach… z czasem Policja powinna sie kapnac gdzie ;)
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
A te wszystkie ogłoszenia o sprzedaży baterii, pakietów i cześć z okolic Wołomina i okolic. Ale do tego policja musi chcieć działać i mieć zasoby.
 

mALEK

Posiadacz elektryka
wyglada na ciag dalszy


i ukradli ponownie, baterie znalezione w lesie. nie. nawet nie chce mi sie tego komentowac.
 
Top