MiloszTesla

Nowy na Forum
Hej,

Sprzedaję swoją Teslę LR 2020 z pełnym FSD (teraz w przypadku nowego samochodu - dodatkowa dopłata 39k)
Przebieg od nowości 54k.


Cena: 208000 brutto. Wystawiam FV 23%.

Byłem, jestem bardzo zadowolony z samochodu. Sprzedaje, ponieważ potrzebujemy czegoś większego.


SPRZEDANE
 
Last edited:

Cav

Pionier e-mobilności
Nie liczyłbym na zwrot bezsensownego wydatku na FSD, chyba będziesz musiał to wziąć na klatę.

A odliczając toto, poniżej 15% za dwa lata eksploatacji to daleko zbyt mało.
Jak zejdziesz grubo poniżej 200 tys, to się zastanowię....
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
Nie liczyłbym na zwrot bezsensownego wydatku na FSD, chyba będziesz musiał to wziąć na klatę.

A odliczając toto, poniżej 15% za dwa lata eksploatacji to daleko zbyt mało.
Jak zejdziesz grubo poniżej 200 tys, to się zastanowię....
Kup z USA będziesz miał grubo.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Dokładnie.
I ew. dopłaty.
Po nich to nawet nówka sztuka wychodzi w podobnej cenie co ta propozycja za używkę....
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
Pierwszy raz mam auto na którym ktoś kto kupił niedawno wtapia dużą kasę ,nigdy z żadną marką tak nie miałem, Tesla to jednak inny świat i nie ma sensu kupować nowego z salonu bo w parę dni można stracić kilkadziesiąt tysięcy zł.tylko używany i to 2 letni.
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Pierwszy raz mam auto na którym ktoś kto kupił niedawno wtapia dużą kasę ,nigdy z żadną marką tak nie miałem, Tesla to jednak inny świat i nie ma sensu kupować nowego z salonu bo w parę dni można stracić kilkadziesiąt tysięcy zł.tylko używany i to 2 letni.
LOL, to że na nowym samochodzie wyjeżdżając z salonu traci się od 10% w górę to była norma, dopiero ostatnie chore czasy z brakami dostaw chwilowo to zmienił. W mniej popularnych markach premium wyjazd za drzwi salonu to mogło być nawet -30% wartości.
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
LOL, to że na nowym samochodzie wyjeżdżając z salonu traci się od 10% w górę to była norma, dopiero ostatnie chore czasy z brakami dostaw chwilowo to zmienił. W mniej popularnych markach premium wyjazd za drzwi salonu to mogło być nawet -30% wartości.
Tak tylko kupując dwu letnie auto była inna c cena bo Musk zawyżył ceny a teraz je obniżył ,jakbym kupił nowe to też bym się wściekł bo nie lubię być dymany.Najlepsza jest stabilizacja ,mogli nie podnosić ceny o 50tys a teraz obniżać.
 

Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
O jakim dymaniu mówisz? Mamy wolny rynek, jak nie było towaru to najnormalniej w świecie Musk i inni producenci podnosili ceny, po co maj za 220 sprzedawać jak są chętnie po 250, i tak wszystko co uspawali sprzedało się. Co Musk na to poradzi, że Ty byłeś skłonny przepłacić bo chciałeś koniecznie teraz mieć. Musk po prostu działa rynkowo, jak popyt spadł to zszedł z ceny, bo gigafabryka musi cos robić. Inni zaraz dostosują się, nie tylko w elektrykach, wszyscy zejdą z ceny.
 

cooler

Pionier e-mobilności
O jakim dymaniu mówisz? Mamy wolny rynek, jak nie było towaru to najnormalniej w świecie Musk i inni producenci podnosili ceny, po co maj za 220 sprzedawać jak są chętnie po 250, i tak wszystko co uspawali sprzedało się. Co Musk na to poradzi, że Ty byłeś skłonny przepłacić bo chciałeś koniecznie teraz mieć. Musk po prostu działa rynkowo, jak popyt spadł to zszedł z ceny, bo gigafabryka musi cos robić. Inni zaraz dostosują się, nie tylko w elektrykach, wszyscy zejdą z ceny.
Święte słowa, pewnie cennik kształtuje kolejka rezerwacji: jak łosi było po horyzont to podnosili cenę do czasu aż ilość rezerwacji przestała ciągle rosnąć.
Z kolei jak kolejka zaczęła im się kurczyć to prewencyjnie obniżyli żeby dalej sprzedawać i nie trzymać aut na stocku.
Więc kto przepłacił sam jest sobie winny bo pomimo wzrostu cen i tak zamówił czyli przyczynił się do wzrostu dla następnych. A kto się wstrzymał z zakupem wygrał parę złotych.
Po tym co ludzie piszą na forach to zaraz łosie się rzucą zamawiać, cyferki w Tesli znów zaświeca się na zielono dając zielone światło podwyżkom.
Mając 30-40% marży i będąc de facto głównym rozrywającym w EV możesz ten schemat powtarzać ile chcesz, maksymalizując zyski.
Konkurencja prubuje równać cenowo mając gorszy towar, i teraz zostanie pozamiatana.
 
Top