daniel

Señor Meme Officer
zdalnie odpalasz samochód pozwalając komuś kto nie ma dostępu do auta nim odjechać, z każdego miejsca na ziemi. bardzo przydatne. pojechałeś na wakacje, zostawiłeś auto w domu, sprawdzasz że ma mało prądu, dzwonisz do kolegi żeby Ci przeparkował auto pod ładowarke. otwierasz mu samochód, klikasz start i może wrzucić bieg i pojechać.
Czy musi wtedy wpisać PIN jeśli jest ustawiony?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Czy musi wtedy wpisać PIN jeśli jest ustawiony?
nieee, po co pin? tego nikt bez dostępu do apki nie odpali. odpala to właściciel by dać komuś dostęp do auta. z pinem musiałbyś mu podać pin więc po co? Co do ogrzewania auta. 1,5 roku temu przy prognozie -16 stopni wystawiłem na dobę auto z garażu by przetestować jak szybko się rozmrozi (bez śniegu). po 20 minutach grzania było gotowe do jazdy, po 5 minutach grzania mogłem klimatyzacje ustawić na normalną temperature.
 

daniel

Señor Meme Officer
nieee, po co pin? tego nikt bez dostępu do apki nie odpali. odpala to właściciel by dać komuś dostęp do auta. z pinem musiałbyś mu podać pin więc po co?
Co podniosę tyłek z fotela to trzeba wpisać PIN, więc myślałem, że przy zdalnym odpaleniu też tak może być. Pewnie trzeba odpalić za każdym razem jak wrzuci na P.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Co podniosę tyłek z fotela to trzeba wpisać PIN, więc myślałem, że przy zdalnym odpaleniu też tak może być. Pewnie trzeba odpalić za każdym razem jak wrzuci na P.
w życiu nie używałem pinu, ale pewnie jak masz ustawiony to on też będzie musiał wpisać
 

pmlody

Pionier e-mobilności
zdalnie odpalasz samochód pozwalając komuś kto nie ma dostępu do auta nim odjechać, z każdego miejsca na ziemi. bardzo przydatne. pojechałeś na wakacje, zostawiłeś auto w domu, sprawdzasz że ma mało prądu, dzwonisz do kolegi żeby Ci przeparkował auto pod ładowarke. otwierasz mu samochód, klikasz start i może wrzucić bieg i pojechać.
Albo jak zapomnisz telefonu, a chcesz wystawic sie z garażu i nie chce ci się wysiadać. To drzesz jape do żony, zeby ci zdalnie właczyła auto :D
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Ja mam to nawet w zegarku, gdy np coś się Tesli popiepszy i wola kartę. Startuje z zegarka. Chyba w minuty dziala
Ja mam jeszcze trochę czasu (liczę na odbiór luty - marzec), ale na pewno będę chciał mieć możliwość otwierania, zamykania i uruchomienia auta z zegarka. Stąd moje pytanie jakiej aplikacji używasz. Szukając znalazłem taką - Watch app for Tesla.
 

chewbacca

Posiadacz elektryka
Ja mam jeszcze trochę czasu (liczę na odbiór luty - marzec), ale na pewno będę chciał mieć możliwość otwierania, zamykania i uruchomienia auta z zegarka. Stąd moje pytanie jakiej aplikacji używasz. Szukając znalazłem taką - Watch app for Tesla.
ja polecam Virtual Keyfob for Watch. Działa tylko przez BLE, nie przez neta. Dodaje się zegarek jako dodatkowy kluczyk w samochodzie. Chyba jedyne rozwiązanie, w którym nie trzeba udostępniać nikomu danych do logowania do swojego konta Tesli. Pamiętajcie, że choćby deweloper apki zarzekał się, że nie gromadzi waszych danych to udostępniając komuś login i hasło lub "token" (do wygenerowania którego notabene udostępniacie swoje dane logowania kolejnej osobie :) ) dajecie mu pełną kontrolę nad swoim pojazdem. Aż mam ciarki jak myślę ile osób bezmyślnie to robi:) Na marginesie: to się tyczy także takich tworów jak Tessie albo TeslaMate.
 
Top