marmlo

Zadomawiam się
Taki problem się pojawił. Da się z tym jeździć czy zaraz całkiem przestanie ładować? Miał ktoś taki przypadek?
 

Attachments

  • 20230116_195241.jpg
    20230116_195241.jpg
    913,7 KB · Liczba wyświetleń: 74

danielm

Pionier e-mobilności
Co oznacza funkcja/przycisk Start?
zdalnie odpalasz samochód pozwalając komuś kto nie ma dostępu do auta nim odjechać, z każdego miejsca na ziemi. bardzo przydatne. pojechałeś na wakacje, zostawiłeś auto w domu, sprawdzasz że ma mało prądu, dzwonisz do kolegi żeby Ci przeparkował auto pod ładowarke. otwierasz mu samochód, klikasz start i może wrzucić bieg i pojechać.
 

Kmicin

Zadomawiam się
zdalnie odpalasz samochód pozwalając komuś kto nie ma dostępu do auta nim odjechać, z każdego miejsca na ziemi. bardzo przydatne. pojechałeś na wakacje, zostawiłeś auto w domu, sprawdzasz że ma mało prądu, dzwonisz do kolegi żeby Ci przeparkował auto pod ładowarke. otwierasz mu samochód, klikasz start i może wrzucić bieg i pojechać.
Dzieki dzięki, faktycznie może się przydać.

Jescze 1 pytanko, jutro 1 raz przymrozek u mnie i pewnie szyby zamarzna, dając funkcje odszraniaj co samochód dokładnie robi? Full nawiew na przód, i grzanie szyby tył i tyle? Aa i jak włączyć podgrzewanie lusterek?

Przy mega delikatnym przymrozku wystarczy włączyć grzanie auta na daną temp i szyby powinny puścić czy zdecydowanie tylko odszraniaj.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Dzieki dzięki, faktycznie może się przydać.

Jescze 1 pytanko, jutro 1 raz przymrozek u mnie i pewnie szyby zamarzna, dając funkcje odszraniaj co samochód dokładnie robi? Full nawiew na przód, i grzanie szyby tył i tyle? Aa i jak włączyć podgrzewanie lusterek?

Przy mega delikatnym przymrozku wystarczy włączyć grzanie auta na daną temp i szyby powinny puścić czy zdecydowanie tylko odszraniaj.
ja bym wyłączył automatyczne składanie lusterek w razie gdyby przymrozek był jednak większy. najgorzej jak najpierw będzie padać a potem przyjdzie mróz. moim zdaniem wystarczy że włączysz klimatyzacje 15min przed wyjściem, auto samo ogarnie sobie reszte w dodatku nagrzewa się błyskawicznie. lusterka są ogrzewane po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. przy dużych mrozach nie wal wysoką temperaturą tylko normalnie wlącz klime żeby nie było dużej różnicy temperatur
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Dzieki dzięki, faktycznie może się przydać.

Jescze 1 pytanko, jutro 1 raz przymrozek u mnie i pewnie szyby zamarzna, dając funkcje odszraniaj co samochód dokładnie robi? Full nawiew na przód, i grzanie szyby tył i tyle? Aa i jak włączyć podgrzewanie lusterek?

Przy mega delikatnym przymrozku wystarczy włączyć grzanie auta na daną temp i szyby powinny puścić czy zdecydowanie tylko odszraniaj.
Polecam funkcje zaplanowanego wyjazdu, na trase do 5km troche się nie opłaca w mrozy ale i tak uzywam. Podgrzewa też fotel kierowcy i kierownice. Juz z 20 minut przed godzina odjazdu mam powiadomienie że w srodku cieplutko, to chyba własnie po to zeby roztopić to co na szybach.
 

daniel

Señor Meme Officer
Robię tak samo jak @danielm. Jak się zaczyna sezon przymrozków to wyłączam składanie lusterek.
Nie wiem czy odszranianie zależy od temperatury, ale wydaje mi się, że ta funkcja ma za zadanie jak najszybciej stopić lód z szyb. Kiedyś włączyłem to zdalnie i uruchomiło się podgrzewanie kierownicy, siedzeń i ogrzewanie kabiny. Jeśli stoisz obok samochodu i np nie możesz otworzyć drzwi (nie zdarzyło mi się jeszcze) to właśnie to bym włączył. Jedziesz autostradą i przednia szyba zamarza to też.
Jeśli był w nocy mróz to 5 minut wcześniej włączam ogrzewanie z telefonu. Kiedyś używałem przygotowania do wyjazdu, ale za dużo zżerało baterii i samo ogrzewanie wystarcza. Podejrzewam, że grzeje też baterię, żeby była mocniejsza rekuperacja.
Jeśli był jakiś marznący deszcz i masz grubą warstwę lodu to daj mu ekstra 10 minut.

Ha, nie mogłem znaleźć jak się włącza ogrzewanie lusterek i użyłem komendy głosowej. To teraz już będę wiedział że z tylną szybą.
 
Top