krzyss

Pionier e-mobilności
Tak apropos podłączania telefonu i wygaśnięciu PC... Jest może jakiś patent na to, że Wi-Fi automatycznie nie podłącza się do hotspota z iPhone'a? Trzeba chociażby wejść w telefonie w menu z hotspotem i wtedy nagle magicznie tesla go zobaczy i się z nim połączy. Tak jakby iOS go dezaktywował/usypiał..
Ale ios potrafi deaktywowac hotspota…
Jesli wlaczysz hotspota na parkingu, to tesla sama go znajdzie w przeciagu 30sekund.
Ale hotspot trzeba wlaczyc, iphone domyslnie ho wylacza.
 

chewbacca

Posiadacz elektryka
Ale ios potrafi deaktywowac hotspota…
Jesli wlaczysz hotspota na parkingu, to tesla sama go znajdzie w przeciagu 30sekund.
Ale hotspot trzeba wlaczyc, iphone domyslnie ho wylacza.
Mam włączonego cały czas. U mnie nie wyłącza - sam switch "Dopuszczaj innych" (w podmenu Hotspot osobisty w telefonie) jest cały czas włączony, na zielono. Z innego jabłkowego urządzenia jestem w stanie się podpiąć do niego w dowolnej chwili. Ale Tesla go nie widzi dopóki nie wejdę w ustawienia->hotspot osobisty. Jak mam wyświetlone to podmenu to Tesla błyskawicznie znajduje hotspota i się z nim łączy. Czyli to tylko u mnie tak debilsko to działa?:)
 

ciastek

Pionier e-mobilności
Trzeba chociażby wejść w telefonie w menu z hotspotem i wtedy nagle magicznie tesla go zobaczy i się z nim połączy. Tak jakby iOS go dezaktywował/usypiał..
Tak działa hotspot na iOS. Patrz:
498AC1C6-1B7F-4C68-B198-E6031E6EC1E2.jpeg

Druga opcja to włączenie przez Control Centre. Przytrzymaj „kafelek” sieciowy i wybierz „hotspot discoverable”.
9FB123A5-BC8E-42F9-8A28-D39393EAD6A8.jpeg

321DF7C5-DA6A-421F-97C3-3A3D014085BC.jpeg
 

chewbacca

Posiadacz elektryka

chewbacca

Posiadacz elektryka
Za pomocą skrótów ogarnalem żeby uruchamiał hotspot z automatu View attachment 8329
Myślałem o tym! Ale nie da się przypisać (bez potwierdzania) reakcji do akcji podłączania bluetootha. Nie wpadłem na to, że można tę reakcję przypisać do zmiany trybu telefonu :) genialne, dzięki!
 

chewbacca

Posiadacz elektryka
Można bez potwierdzania jak zrobisz "gdy telefon łączy się z samochodem po bluetooth" ....
Kiedyś wszystkie automatyzacje oparte o połączenie bluetooth wymagały dodatkowego zatwierdzenia w trakcie ich wykonywania. Może się coś zmieniło. Dzięki, sprawdzę :cool:

EDIT: Sprawdziłem. Jednak nie mówiłeś prawdy i jest dalej tak jak było. Trzeba potwierdzać :p Ale Automatyzacja oparta o tryb Jazdy rozwiązuje problem.
 
Last edited:

Frunek

Fachowiec
Czy podstawowego Autopilota można znieczulić na ograniczenia prędkości? Na niektórych w miarę świeżych ekspresówkach mam w TM3 całe spektrum ograniczeń od 20 (sic!) do 120 km/h. W rzeczywistości ograniczenie na całej drodze to zazwyczaj 120 km/h. Czy mogę ustawić autopilota i jakoś zapobiec nagłym hamowaniom, gdy z mapy z jakiegoś powodu wczyta się ograniczenie 50 km/h?
 
Top