zibizz1

Pionier e-mobilności
Dlaczego pomimo włączonego i ustawionego na 35*C zabezpieczenia przed przegrzaniem w kabinie mam 60*C i musiałem chłodzenie włączyć ręcznie? Clue może być w tym że samochód spał przez 17 godzin?

View attachment 18745

A nie jest tak ze overheat protection dzisla do 12h?

Cabin Overheat Protection operates until 12 hours has elapsed once you exit Model X, or until the Battery energy drops below 20%, whichever comes first
 

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Czy wasza klimatyzacja uzyskała ostatnio samoświadomość? Bo moja tak. Zajeżdżam do garażu z wyłączoną klimą, pasażer wysiada, zamyka drzwi i od razu słyszę wzmożoną pracę układu chłodzenia. Klima samoczynnie się załączyła + obieg zamknięty. Albo zostawiam samochód wieczorem bez włączonej klimy, rano jadę i po chwili coś zimno w środku. Ponownie klima odpalona, choć nikt o to nie prosił. Sporo ostatnio takich sytuacji było. Miał ktoś podobne przygody?
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Podobnie , klimy się nie wyłącza o ile się z niej korzysta w ogóle.
A to ze sama pompa sie włącza to chyba ze wzgl na baterię?
Moze masz przygotowanie ustawione ?
Takich sytacji nigdy nie miałem w obu T
 

tomA

Posiadacz elektryka
Ciekawa aktualizacji w Tessie - pokazuje temperature baterii stan napięcia i ilość kWh.. Jak dla mnie super bo nie trzeba włączać żadnego serwisowego 'fiuta' w kable tesli ;-)
jak cos polecam z mojego linku ;-)
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2024-06-26 o 10.36.14.png
    Zrzut ekranu 2024-06-26 o 10.36.14.png
    2,6 MB · Liczba wyświetleń: 35

lvlthn

Posiadacz elektryka
Czy wasza klimatyzacja uzyskała ostatnio samoświadomość? Bo moja tak. Zajeżdżam do garażu z wyłączoną klimą, pasażer wysiada, zamyka drzwi i od razu słyszę wzmożoną pracę układu chłodzenia. Klima samoczynnie się załączyła + obieg zamknięty. Albo zostawiam samochód wieczorem bez włączonej klimy, rano jadę i po chwili coś zimno w środku. Ponownie klima odpalona, choć nikt o to nie prosił. Sporo ostatnio takich sytuacji było. Miał ktoś podobne przygody?
Nic dziwnego, osuszanie układu.
 

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Podobnie , klimy się nie wyłącza o ile się z niej korzysta w ogóle.
A to ze sama pompa sie włącza to chyba ze wzgl na baterię?
Moze masz przygotowanie ustawione ?
Takich sytacji nigdy nie miałem w obu T
Bzdura, nie ma konieczności mieć uruchomionej AC cały czas. Powinno się tylko unikać sytuacji, kiedy przez parę miesięcy w ogóle nie pracuje, z uwagi na sprężarkę. W Tesli ten problem jest jeszcze mniejszy, bo sprężarka się uruchamia przy chłodzeniu baterii podczas szybkiego ładowania czy po mocniejszym depnięciu.

Nic nie mam ustawione, załącza się czasem po prostu jak popadnie, zupełnie losowo. Czasem spokój przez parę dni, a czasem odpali przy starcie z garażu podziemnego z temperaturą 15 stopni w środku.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Widzisz tu nie masz klimy jak w starym aucie tu klima ma kilka zadań.>.A zresztą co ja sie będę ...
Klima po przerwach czasem wali starą szmatą .Zawsze włączona ma mniejszą szansę na zlapanie grzyba.
A pilnowanie aby mw włączać na kilkanascie minut raz w tygodniu, to upierdliwe. Lub jak turbinę studzic tak tu przedmuchiwać wentylatorami po wyłączeniu klimy i to pod koniec jazdy , również. Wilgoć i temperatura, robi swoje ...
A jak grzybki dostaną po minusie , to chęć na rozmnażanie im spada
 
Last edited:
Top