Kszychu

Posiadacz elektryka
Wczoraj po deszczu, trafiłem na fatalną przyczepność, a że zimą jeszcze nie jezdziłem to pierwszy raz spotkałem się z takim zjawiskiem. To normalne że hamowanie regeneracyjne działa jak ABS? Dojeżdżając do ślimaka, około 100 km/h, z górki, po zdjęciu nogi z gazu w trybie chill zaczęło mocno szarpać autem. Wyglądało to jakby tracił przyczepność, przełączał silnik w bieg jałowy, po czym jak koła zaczynały się kręcić znowu zaczynał hamować aż do zerwania przyczepności i tak w kółko
 

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Wczoraj po deszczu, trafiłem na fatalną przyczepność, a że zimą jeszcze nie jezdziłem to pierwszy raz spotkałem się z takim zjawiskiem. To normalne że hamowanie regeneracyjne działa jak ABS? Dojeżdżając do ślimaka, około 100 km/h, z górki, po zdjęciu nogi z gazu w trybie chill zaczęło mocno szarpać autem. Wyglądało to jakby tracił przyczepność, przełączał silnik w bieg jałowy, po czym jak koła zaczynały się kręcić znowu zaczynał hamować aż do zerwania przyczepności i tak w kółko
Jeśli było bardzo mokro i do tego z górki jest to możliwe. RWD czy AWD? Bo jak hamuje tylko tylna oś to tym bardziej prawdopodobne.
 

Kszychu

Posiadacz elektryka
Jeśli było bardzo mokro i do tego z górki jest to możliwe. RWD czy AWD? Bo jak hamuje tylko tylna oś to tym bardziej prawdopodobne.
AWD. Nie powiedziałbym że bardzo mokro, ale strasznie ślisko. Pierwszy raz zobaczyłem kontrolke kontroli trakcji, na pasie rozpędowym, co nie zdarzyło mi się nawet przy temperaturach poniżej 5* na letnich oponach świeżo po odbiorze auta
 

swistak

Posiadacz elektryka
A ja mam szybkie pytanie - czy "nowy" model trójki ma faktycznie chromy?
(każdy?, czy może niektóre kolory?).
Znalazłem na stronie Tesli taki opis:
Pojazdy Model 3 po liftingu mają chromowane klamki drzwi i wykończenia okien (szczegóły na zdjęciu poniżej).
A na zdjęciu są normalne :D

chromy.jpg


A na innym zdjęciu faktycznie już są.

chromy 2.jpg

 

inter

Pionier e-mobilności
A ja mam szybkie pytanie - czy "nowy" model trójki ma faktycznie chromy?
(każdy?, czy może niektóre kolory?).
Znalazłem na stronie Tesli taki opis:
Pojazdy Model 3 po liftingu mają chromowane klamki drzwi i wykończenia okien (szczegóły na zdjęciu poniżej).
A na zdjęciu są normalne :D

View attachment 19277

A na innym zdjęciu faktycznie już są.

View attachment 19276
W transporcie mają chromy (folia zabezpieczająca), po umyciu czarne ;)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Ja tęsknię za chromami . Czarne bylo modne ale ie opatrzyło i jedzie tanizną. Jak to bywa raz tak raz siak . Moze zacznie się tuningowa wymiana jak kiedyś oklejanie na czarno ?
 
Top