Tesla - awaryjność - co się zepsuło i po jakim przebiegu.

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
To może ja też podbije temat...

TM3LR 2021. Przebieg 68k km.

Z usterek,
1. Klapa bagażnika, rozregulowana - w pierwszych miesiącach musiałem jechac do serwisu na regulacje
2. Lakier na progach - znowu w pierwszych miesiącach, pierwszy raz mycie Karcherem, odrazu zamówiłem oklejenie progrów folią.
3. Szyba przednia - 2x wymieniana od kamieni - życie mnie nauczyło trzymać przepisowy dystans :)

Po za tym, nie licze to do usterek ale ciekawostek:
1. Przy -15C, wentylator główny przy chłodnicy zablokował się
2. Przy -15C, klakson przestał działać :)
Jak tylko się ociepliło tak do -10 wszytko wróciło do normy.

Wszytkie usterki opisane wydażyły się w pierwszym roku użytkowania, kolejne 2 lata, "odpukać" bez większych drmatów.

Niedawno byłem na przeglądzie technicznym, wszystko śmiga jak ta lala.
 

Psujek

Zadomawiam się
TM3H odebrany 25.11.2023

17.01.2024 przy przebiegu 4950km padł kompresor klimatyzacji (zatarty)
 

ELuk

Pionier e-mobilności
No to ja zaliczam się do tych pechowców, którzy nie mają się tu czym pochwalić. 😕
3 lata eksploatacji ponad 55k przebiegu i 0 awarii. 👍
Czyżby czekał mnie jakiś armagedon w przyszłości, bo nie może być że to auto się nie psuje 🤔😉🤣
 

ciastek

Pionier e-mobilności
Amatorzy! ;D

TM3LR 2021Q4, 70 kkm
- brakujące chlapacze (niedopatrzenie) - dołożono,
- brakujący hak (braki) - dołożono,
- niekulturalna praca sprężarki pompy ciepła, niedziałająca pompa ciepła - od początku mi nie podobała się praca sprężarki, po 5 wizytach wymieniono sprężarkę i jest spokój,
- stuki w przednim zawieszeniu - wymieniono półosie, przesmarowano piasty , wymieniono amortyzatory, wymieniono górne i dolne wahacze
- brzęczenie z tyłu przy dużych szybkościach - wymieniono coś w tylnym zawieszeniu
- przetarty przewód ABS - wymieniony
- łuszcząca się kierownica - wymieniono,
- niedostępny system wzywania pomocy - samo zniknęło podczas oczekiwania na części,
- miganie przednich lamp po myjni - wymieniono
- złe ustawienie lusterka po myjni - wymieniono
 

KrzysztofFly

Moderator
Amatorzy! ;D

TM3LR 2021Q4, 70 kkm
- brakujące chlapacze (niedopatrzenie) - dołożono,
- brakujący hak (braki) - dołożono,
- niekulturalna praca sprężarki pompy ciepła, niedziałająca pompa ciepła - od początku mi nie podobała się praca sprężarki, po 5 wizytach wymieniono sprężarkę i jest spokój,
- stuki w przednim zawieszeniu - wymieniono półosie, przesmarowano piasty , wymieniono amortyzatory, wymieniono górne i dolne wahacze
- brzęczenie z tyłu przy dużych szybkościach - wymieniono coś w tylnym zawieszeniu
- przetarty przewód ABS - wymieniony
- łuszcząca się kierownica - wymieniono,
- niedostępny system wzywania pomocy - samo zniknęło podczas oczekiwania na części,
- miganie przednich lamp po myjni - wymieniono
- złe ustawienie lusterka po myjni - wymieniono
Może dlatego, że masz blisko do serwisu ;), zabierasz usterki takim jak ja którzy mają daleko ;).
U mnie minął niedawno rok od odbioru, 35500km i na razie bezawaryjnie (i niech tak zostanie).
 

Michal

Moderator

krzyss

Pionier e-mobilności
No to ja zaliczam się do tych pechowców, którzy nie mają się tu czym pochwalić. 😕
3 lata eksploatacji ponad 55k przebiegu i 0 awarii. 👍
Czyżby czekał mnie jakiś armagedon w przyszłości, bo nie może być że to auto się nie psuje 🤔😉🤣
Jak ja :)
W sumie tylko dwa razy w serwisie, raz dolali lynu chlodzacego no i wymienili wahacze. A u Ciebie nic nie skrzypialo ?
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Chyba muszę piasku dosypać żeby mi te wahacze wymienili, masz pomysł gdzie sypać?
Mam jeszcze rok gwarancji, więc było by fajnie wymienić pół auta 😉👍
Mówię serio, tym bardziej że ja mam też auto z 10 stycznia…,
 
Top