TESLA - ciekawostki

mgapinski

Posiadacz elektryka
Tesla mocno walczy z softem do sterowania octovalve, te padnięte pompy w tym roku teoretycznie nie miały prawa paść bo w 2021 roku już to zmieniali. W grudniu zeszłego roku znowu zmieniali timingi żeby takich jaj nie było. W S/X nie mieli żadnych problemów, a pompy są właściwie takie same, więc pewnie ogarną to raz i dobrze... Kiedyś

U mnie teraz pompa chodzi cicho, przy poprzedniej fali mrozów przed świętami wyła jak traktor.

Pompa ma jeszcze jedną zaletę, latem może Ci chłodzić akumulator żeby nie przekroczył maksymalnej dopuszczalnej temperatury przy obciążeniu w trakcie ładowania. To znacząco ogranicza degradację przy DC bo aku jest trzymane możliwie najbliżej idealnej temperatury w danym miejscu krzywej ładowania
 

mgapinski

Posiadacz elektryka
Grzanie kabiny to nic w porównaniu tego jak zaczyna grzać przed SuC, jakby ktoś skuter pod maską odpalił. Oczywiście nie zawsze, ale tak vibe jak stara lodówka trochę. Ale to też nie zawsze, nie ma reguły.
 

Michał spod Krakowa

Pionier e-mobilności
Grzanie kabiny to nic w porównaniu tego jak zaczyna grzać przed SuC, jakby ktoś skuter pod maską odpalił. Oczywiście nie zawsze, ale tak vibe jak stara lodówka trochę. Ale to też nie zawsze, nie ma reguły.
U mnie słychać szum wentylatory. Początkowo głośny, po 10 minutach cichy.

Była kiedyś taka akcja, że zabrakło izolujących ubranek na pompy ciepła, były dokładane w serwisie. Chyba też dotyczy to wszystkich wczesnych Y
Nie wiem, jak sprawa się rozwinęła, ale może warto sprawdzić u siebie. Tak wygląda pompa z ubrankiem i bez ubranka:
1674220934405.png

Jeśli nie masz ubranka, warto sprawdzić, czy nie dostaniesz go w serwisie za darmo
 

ciastek

Pionier e-mobilności
U mnie słychać szum wentylatory. Początkowo głośny, po 10 minutach cichy.
Szum wentylatora jest ok, nawet przyjemny dla ucha i bywa praktyczny (patrz miś-szumiś). Nie to co brzęczenie kompresora.
Jeśli nie masz ubranka, warto sprawdzić, czy nie dostaniesz go w serwisie za darmo
Wymieniali mi w tym tygodniu czujniki ciśnienia i temperatury (PT SENSOR. Wszystkie trzy), więc pewnie by zauważyli brak. Ale sprawdzę, dzięki. Choć wątpię by to dalo cokolwiek, gdyż jak kompresor mocno chodzi to wibracje czuć nawet na kierownicy.
 

daniel

Señor Meme Officer
Grzanie kabiny to nic w porównaniu tego jak zaczyna grzać przed SuC, jakby ktoś skuter pod maską odpalił. Oczywiście nie zawsze, ale tak vibe jak stara lodówka trochę. Ale to też nie zawsze, nie ma reguły.
Interesujące. U mnie też są duże hałasy, bardziej zgrzyty, od czasu do czasu i zastanawiam się czy to normalne.
 

Darek1

Posiadacz elektryka
U mnie słychać szum wentylatory. Początkowo głośny, po 10 minutach cichy.

Była kiedyś taka akcja, że zabrakło izolujących ubranek na pompy ciepła, były dokładane w serwisie. Chyba też dotyczy to wszystkich wczesnych Y
Nie wiem, jak sprawa się rozwinęła, ale może warto sprawdzić u siebie. Tak wygląda pompa z ubrankiem i bez ubranka:
View attachment 8512

Jeśli nie masz ubranka, warto sprawdzić, czy nie dostaniesz go w serwisie za darmo
A jak ją znaleźć. Da się to sprawdzić bez rozbierania połowy samochodu?
 
Top