Tesla Model 3, dostawy II kwartał 2022

Bronek

Pionier e-mobilności
Bezpieczniej czekać na Roadstera.
Ale poważnie, to naprawdę może nie przy Trójce i Ygreku ale już S i X, gdyby te się pojawiły w Europie a jeszcze nie u nas, to przy inflacji, napaleniu i kwocie końcowej za te auta, pośrednik nie wydaje się być takim strasznym rozwiązaniem.
A może zakup na Zachodzie? To ułamek dużej kwoty, a póki co jest tak że ceny idą w górę.
Sytuacja dynamiczna, ale jak by się dało (nie wnikałem w temat) i czy można z kontem Tesli np z Polski kupić np
w Berlinie? Pewnie nie..
Czasem bywa jak to Nikodem Dyzma bez zająknienia powtórzył aforyzm ministra Jaszuńskiego: – "Umiejętność kierowania polega na umiejętności szybkiej decyzji, panie kochany!".
 

Darek1

Posiadacz elektryka
Bezpieczniej czekać na Roadstera.
Ale poważnie, to naprawdę może nie przy Trójce i Ygreku ale już S i X, gdyby te się pojawiły w Europie a jeszcze nie u nas, to przy inflacji, napaleniu i kwocie końcowej za te auta, pośrednik nie wydaje się być takim strasznym rozwiązaniem.
A może zakup na Zachodzie? To ułamek dużej kwoty, a póki co jest tak że ceny idą w górę.
Sytuacja dynamiczna, ale jak by się dało (nie wnikałem w temat) i czy można z kontem Tesli np z Polski kupić np
w Berlinie? Pewnie nie..
Czasem bywa jak to Nikodem Dyzma bez zająknienia powtórzył aforyzm ministra Jaszuńskiego: – "Umiejętność kierowania polega na umiejętności szybkiej decyzji, panie kochany!".
Na szczęście nie mam takich dylematów, bo na szczęście mnie nie stać na S,X, czy inne, a 3 to mam nadzieję, że będzie ekonomiczny samochód
 

Bronek

Pionier e-mobilności
U mnie "dylemat" taki powstał, dzięki temu że 4 lata korzystałem z elektryków, są bezawaryjne i tanie w eksploatacji. A ich wartość nie spadła drastycznie. Z 30 000 w kieszeni pewnie zostało w porównaniu z kosztami ICE? A gdybym porównał z autami o podobnych osiągach! Same serwisy to kupa kasy.
Dlatego mogę rozważać nowy droższy zakup.
Prawie jak za komuny, dostawałeś auto do kupienia i po czterech latach sprzedając miałeś nowe w tej cenie. Przesadzam ale to wszystko się spina jako tako. Fotowoltaika też wchodzi w fazę opłacalności, bo za rok m/w się zamortyzuje.
Mamy kryzys i inflację, więc akurat 3 i Y ze znaną ceną i gwarantowaną to dobre wybory. S i X, to loteria, ale bezstratna w przypadku wycofania się.
 
Last edited:

dawson

Fachowiec
B3C3C068-8EEA-4CC9-936D-0ADEDB4EFA30.jpeg
 

Darek1

Posiadacz elektryka
Trójki już zwożą na plac. Moja podobno też już tam się czai i nie może się doczekać na swojego właściciela :)
 
Top