Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

elektryk

Pionier e-mobilności
Po prostu nie da się tego przewidzieć.

Najlepiej śledzić ceny surowców. Tesla też musi je przewidzieć w przód, bo im dłuższy okres pomiędzy zamówieniem a dostawą tym większe ryzyko rozjazdu.

Dlatego w inventory mogą pozwolić sobie na obniżki bo znają już cenę po której wyprodukowali, w zamówieniu niekonieczne znają cenę bo produkcja może być w przyszłości.

Obecnie cena litu zaczęła rosnąć po wielu tygodniach spadków - ta niewielka podwyżka na konfiguratorze jest niemal identyczna jak wzrost ceny litu w ostatnim tygodniu.

Rynek sprzedaży samochodów jest sezonowy i pierwszy kwartał zazwyczaj jest najgorszy dla producentów.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Myślę że Tesla testuje teraz cenę i ostatecznie podniosą ceny samochodów.
Po prostu nie mogą dalej spadać, ponieważ ludzie będą tylko czekać na następną obniżkę co sie teraz obecnie dzieje i zaczynają auta zalegać im na placach a produkcja ich ciągle rośnie.
Ponadto strategia obniżania cen aut sprawia, że kupujący mają mniejsze zaufanie do Tesli (szczególnie ci co kupili auta niedawno ale w wyższej cenie).
Po tym dzisiejszym ruchu nie można przewidzieć, czy spadną, czy podniosą ceny, a to jest dobre dla Tesli.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
chyba nie do końca, lit jest poniżej 60$
Litem zawiadują na świecie Chińczycy - nawet londyńską giełdę towarową związaną z litem kupili - wycena jest w CNY i wygląda to obecnie tak:
1683032282867.png

Wygląda jakby cena litu odbiła się od szczytu wyceny z 2017/2018:
1683032403913.png
Wykres ten bardzo ładnie się pokrywa z podwyżkami cen Tesli z 2021/2022 i obniżkami z 2023.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Dzisiaj dostałem info z Tesli, że mój Y RWD będzie dostępny 25.05 bo jeszcze płynie 🙈
Tak płynie na GRANDE NAPOLI który jest w obecnie w okolicy Indii.
Przypłynięcie do Europy jest planowane na 14 maja.

P.S.
Dzisiaj z Ząbek do mnie dzwonili czy chcę odebrać model Y LR który 2 tygodnie temu odebrałem ;)
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Tak płynie na GRANDE NAPOLI który jest w obecnie w okolicy Indii.
Przypłynięcie do Europy jest planowane na 14 maja.

P.S.
Dzisiaj z Ząbek do mnie dzwonili czy chcę odebrać model Y LR który 2 tygodnie temu odebrałem ;)
Do mnie z taką propozycją dzwonili tydzień po odbiorze - na początku kwietnia 🙃 Oj przydałby im się dobry CRM.
 

D4r3k

Zadomawiam się
Podpowiedzcie proszę, mam info w apce, że dostawa będzie w sobotę 06.05.2023 godz. 11.00. To oznacza, że auto będzie na placu w Ząbkach?. Poprzednie info było, że dostawa na 04.05.2023, godz. 14.00 - przesunęli. Produkcja Berlin sprawdzone po VIN.
 

MaRio_KalisZ

Nowy na Forum
Tak płynie na GRANDE NAPOLI który jest w obecnie w okolicy Indii.
Przypłynięcie do Europy jest planowane na 14 maja.

P.S.
Dzisiaj z Ząbek do mnie dzwonili czy chcę odebrać model Y LR który 2 tygodnie temu odebrałem ;)
Na jakiej stronie mogę monitować podróż dość cennego dla mnie statku ;)
 
Top