Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

elektryk

Pionier e-mobilności
Mily gest ale 150km ? To mogli dac juz 500 😛
W BMW mi wydali samochód z pustym bakiem ledwo do najbliższej stacji dojechałem (ale za to miałem ceremonię wydawania samochodu z show całym). Także nie jest standardem wydawanie samochodów z pełnym bakiem lub w pełni naładowanych.

Co nie zmienia faktu, że w przypadku elektryków lepiej wydawać naładowane, żeby nie podsycać "range anxiety" u nabywców.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Pojawiły się już pierwsze obniżki (około 8000 zł) w autach dostępnych od ręki na stronie internetowej Tesli [klik]
Z ciekawostek to model LR z hakiem jest teraz tańszy od modelu bez haka - tylko brać zanim ktoś nie kliknie ;)


aaa.jpg
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
W BMW mi wydali samochód z pustym bakiem ledwo do najbliższej stacji dojechałem (ale za to miałem ceremonię wydawania samochodu z show całym). Także nie jest standardem wydawanie samochodów z pełnym bakiem lub w pełni naładowanych.

Co nie zmienia faktu, że w przypadku elektryków lepiej wydawać naładowane, żeby nie podsycać "range anxiety" u nabywców.
Chyba nie znam zadnego producenta spalinowych żeby w zbiorniku był więcej niż 0-5km zasięgu przy odbiorze. Mnie się nie zdażyło wiec zawsze jak odbiór auta to pierwsze pytanie gdzie najbliższa stacja i jaki Navi na nią ustawić. Mini - naładowane pod korek a Tesla chyba 20% ale wtedy był koniec kwartału i nawet pisałem ze nie ma takiej potrzeby.
 

masterolo

Nowy na Forum
Akurat niecały tydzień po moim odbiorze xD ja to mam szczęście:D
Ja jeszcze umowy leasingu nie podpisałem, ale już jest na mailu. No i co tu zrobić ? Ehh, może dodadzą hak później, albo jakieś ładowanie na SC dla pocieszenia, żebym nie zmieniał :)
 

pluto

Pionier e-mobilności

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Wczoraj (sobota) było kilka odbiorów, w tym 3 w najlepszym 😉 kolorze QS. Pozdrawiam Kraków 😀.
U mnie jakość w zasadzie bez uwag - przy jeździe na wprost lekko skręcona kierownica i ta maskownica (głośnika?) pod przednią szybą jest lekko nierówna. W sumie nie wiem czy może wszystkie tak mają.
Było kilka pytań o sekwencję itp, u mnie było tak:
7/04 - rezerwacja
14/04 - sms o zbliżającym się terminie dostawy i VIN w aplikacji następnego dnia.
20/04 - smsy, że mam VIN i żeby ogarniać finansowanie bo się skontaktują… Nie kontaktują się.
20-25/04 - próbuję się dodzwonić, piszę, a trzeba było pojechać do Ząbek 😀
26/04 - udaje mi się dodzwonić i okazuje się, że samochód od kilku dni stoi na placu i w sumie nie wiadomo dlaczego nie mam faktury. Dostaję na maila i na koncie po 10 minutach. Podpisuję finansowanie (nie leasing). Rezerwuję termin w UM na rejestrację. Automat Tesli wyznacza termin odbioru na 11/05.
27/04 - idą przelewy, udaje mi się dodzwonić i umówić na odbiór dokumentów na następny dzień (nie zamierzam czekać na kuriera przez tydzień).
28/04 - odbieram dokumenty - bardzo ogarnięta młoda kobieta wszystko wyjaśnia i pomaga mi przenieść termin odbioru na 29/04 😀. Rejestruję choć ciekawostka w UM zawsze musi być: uparli się, że z hakiem muszę do diagnosty pomimo tego, że w homologacji napisane że fabrycznie zamontowany.
29/04 - odbiór na luzie (było chyba kilka-kilkanaście samochodów wydanych). I na majówkę jadę na prąd 👍.
PS
Data produkcji na homologacji to 3/04. TMY LR QS 19” czarne wnętrze i hak.

IMG_0643.jpeg
 
Top