TeslAA - Android Auto z telefonu w przeglądarce Tesli.

ciastek

Pionier e-mobilności
Zirytowało mnie jak @mgapinski dobrze się bawi i znalazłem program na Androida, który daje Android Auto, a w nim Apple Music i Yanosika. Więcej mi nie trzeba.
TeslAA - Android Auto over Tesla Browser, jakieś 25 zł.
Mam to odpalone na jakimś budżetowym smartfonie z 2017. Chodzi wystarczająco dobrze. Dam znać, jeśli zacznie irytować lub będzie się sypać.
 

Attachments

  • teslaa_small.mp4
    6,8 MB · Liczba wyświetleń: 2

mgapinski

Posiadacz elektryka
Tak, aplikacja Apple Music jest na Androida i obsługuje Android Auto. Ale interfejs beznadziejny.
Odpalisz sobie normalne kiedyś androidowe Apple Music jak skończę 😅 albo scan my tesla w trakcie jazdy na ekranie, na początku myślałem, że sam CarPlay mi wystarczy, ale pełen Android ma zupełnie więcej sensu, na takim dużym ekranie tabletowe aplikacje są zwyczajnie lepsze. Np PlugShare wygląda przez CarPlay jak napisany na 5 calowe ekraniki 😅
 

Attachments

  • 542D534F-2602-4A53-ADFB-0B2E2FC3F4E7.jpeg
    542D534F-2602-4A53-ADFB-0B2E2FC3F4E7.jpeg
    2,9 MB · Liczba wyświetleń: 79
  • 4D425820-23A4-4BEE-B9D9-CA9C4678AF49.jpeg
    4D425820-23A4-4BEE-B9D9-CA9C4678AF49.jpeg
    2,8 MB · Liczba wyświetleń: 77

slaveq

Pionier e-mobilności
Odpalisz sobie normalne kiedyś androidowe Apple Music jak skończę 😅 albo scan my tesla w trakcie jazdy na ekranie, na początku myślałem, że sam CarPlay mi wystarczy, ale pełen Android ma zupełnie więcej sensu, na takim dużym ekranie tabletowe aplikacje są zwyczajnie lepsze. Np PlugShare wygląda przez CarPlay jak napisany na 5 calowe ekraniki 😅
Panie rób pan i daj instrukcje do donejtów bo tu już wszyscy czekają :).
 

mgapinski

Posiadacz elektryka
@mgapinski , nie mogę się doczekać. Używasz carlinkit, czy tam jakiegoś innego dongla? Bo nie wiem czy już zamawiać. :D
Używam teraz carlinkita, ale nie jestem z niego zadowolony. Na Androidzie 12 nie działa do końca prawidłowo. Nie wiem w sumie czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa, jak mi chińczyki nie podrzucą jakiejś dokumentacji do tego to będę się wgryzał. Wszystko z CarPlay działa, sterowanie z kiery, rozmowy, siri itp ale nie mam jeszcze komunikatów głosowych z nawigacji. Niby na jakiś starszych wersjach oprogramowania adaptera i ze starszą wersją aplikacji działało( https://www.reddit.com/r/CarPlay/comments/kortev/_/glind05 ), ale wydaje mi się, że chodzi o zmiany w samym Androidzie.

Panie rób pan i daj instrukcje do donejtów bo tu już wszyscy czekają :).
😎 Jeszcze nie, ma być picobello 😫 Chciałbym, żeby całość działa na zasadzie, kupić sprzęt, podłączyć w aucie najlepiej jednym kablem usb-c, wsadzić kartę pamięci z softem i jazda.
 

ciastek

Pionier e-mobilności
TeslAA nie daje rady. Po kilku minutach jazdy staje się nieużywalna - nie odświeża ekranu, nie reaguje na dotknięcia.
Może to kwestia wieku telefonu - 2017Q3.
 

ciastek

Pionier e-mobilności
@mgapinski Czytam na slacku TeslAA, że w Tesla w wersji 2022.12, przy okazji upgrade'u przeglądarki, coś tam pozmieniała i dotychczasowy workaround na streaming video podczas jazdy przestał działać. Zmienili na jakiś inny workaround.
 

mgapinski

Posiadacz elektryka
@mgapinski Czytam na slacku TeslAA, że w Tesla w wersji 2022.12, przy okazji upgrade'u przeglądarki, coś tam pozmieniała i dotychczasowy workaround na streaming video podczas jazdy przestał działać. Zmienili na jakiś inny workaround.
Ja używam zupełnie innego mechanizmu niż TeslAA, nie podobało mi się to co oni zrobili(można podejrzeć w inspektorze www na ich stronie). Pachniało mi to szpachlą 😅
 
Top