Toyota USA woli planować płacić kary niż budować elektryki

nnnnn

Pionier e-mobilności
A dlaczego twierdzisz, że nie jest takie jak mówi kolega?
Nie twierdzę, że tak nie jest, ale do Toyoty zniechęca mnie jej "samoładowanie" i nachalna reklama. Natomiast cena 129k za yarisa wydaje mi się wysoka, ale to moja opinia.


EDIT: Ale teraz widzę, że kolega wybrał sobie topową wersję:)
 

karol.kar

Posiadacz elektryka
Mam kolegę, który obecnie rozważa wymianę starego 206 w dieslu i zastanawia się nad "niezawodnym" samoładujacym się Yarisem za 129k i słyszę od niego że to niezawodne, i oszczędne i dynamiczne. Ziętarski robi robotę. Kasa z auta na reklamę, reklama wbija nam do głowy slogany i się kręci.
Nie popieram Toyoty, ale wolę spacerować/biegać jak obok mnie przejeżdża taka Toyota hybryda niż dizel - szczególnie stary.
Idealnie by było jak by ten staroć dizlowy poleciał na złom.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Nie twierdzę, że tak nie jest, ale do Toyoty zniechęca mnie jej "samoładowanie" i nachalna reklama. Natomiast cena 129k za yarisa wydaje mi się wysoka, ale to moja opinia.
Nie mam styczności z reklamami Toyoty (i innymi też) - telewizji nie oglądam, radia słucham bez reklam, w przeglądarce blokuję. Acz czasem gdzieś mi mignie m.in. Toyota (coś o wyprzedażach rocznika słyszałem ostatnio).
129 za Yarisa to IMO bardzo dużo, ale ja nie potrafię pogodzić się z abstrakcyjnymi obecnie cenami aut.
EDIT: Ale teraz widzę, że kolega wybrał sobie topową wersję:)
Kto bogatemu zabroni! ;-)
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Nie popieram Toyoty, ale wolę spacerować/biegać jak obok mnie przejeżdża taka Toyota hybryda niż dizel - szczególnie stary.
Idealnie by było jak by ten staroć dizlowy poleciał na złom.
Dizlowy złom idzie na przemiał, Kolega już dawno chciał zmienić ale był opór w postaci żony. SCT trochę mu pomagało ale cofneli. Na szczęście zdążył urobić żonę. ;)
 

vwir

Pionier e-mobilności
Zawsze możesz mieć różne teorie spiskowe. Ale faktem jest, że była fala padających akumulatorów 12V w Toyotach. To może mieć związek.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Zawsze możesz mieć różne teorie spiskowe. Ale faktem jest, że była fala padających akumulatorów 12V w Toyotach. To może mieć związek.
No i o to chodzi… czy skreslasz wszystkie eniro bo one mialy tez wadliwe 12v i problemy z ladowaniem ?
Nie… bo to jest jakas tam wada. Zmieniasz aku na porzadny za 500.- i masz sprawne fajne auto.
Za to powiedzmy audi spalinowe podobno ma akumulator za 8000PLN ktory TRZEBA wymieniac co 5 lat niezaleznie od jego stanu. I to w ADAC nie wychodzi…
 

vwir

Pionier e-mobilności
No i o to chodzi… czy skreslasz wszystkie eniro bo one mialy tez wadliwe 12v i problemy z ladowaniem ?
Nie… bo to jest jakas tam wada. Zmieniasz aku na porzadny za 500.- i masz sprawne fajne auto.
Za to powiedzmy audi spalinowe podobno ma akumulator za 8000PLN ktory TRZEBA wymieniac co 5 lat niezaleznie od jego stanu. I to w ADAC nie wychodzi…
Jak rano będę chciał pojechać do pracy i nic z tego bo 12V leży to tak - skreślam takie auto. Wymiana na nowy nawet za 5tys nic nie da, bo najnormalniej w świecie te akumulatory są zbyt rzadko ładowane. A z pustego to i Salomon…
 
Top