Wizualizacja danych UDT o ładowarkach - historia ładowania i dostępności

Michal

Moderator
Zastanawiam się też, czy nie dodać takiej informacji na mapie - co o tym myślicie? Po kliknięciu w punkt pokazywałby się np. taki napis:
1715507462167.png
 

vwir

Pionier e-mobilności
No tylko na ile można na tym polegać. Ostatnio ładowałem się na Ionity. Jeden słupek świecił na różowo, dwa na biało, jeden nie świecił wcale. Czyli któreś zgłaszały błąd, któreś teortycznie nie działały (już nie pamiętam który kolor co oznacza). W praktyce ze wszystkich się można było ładować.
 

Michal

Moderator
No tylko na ile można na tym polegać. Ostatnio ładowałem się na Ionity. Jeden słupek świecił na różowo, dwa na biało, jeden nie świecił wcale. Czyli któreś zgłaszały błąd, któreś teortycznie nie działały (już nie pamiętam który kolor co oznacza). W praktyce ze wszystkich się można było ładować.
Kiedy to było? Jakakie Ionity?
 

Michal

Moderator

Michal

Moderator
Nie dawało mi to spokoju to co napisał @qb4hkm [tutaj] i sprawdziłem w aplikacji GW, danych prezentowanych przez UDT na ich stronie i okazało się, że jednak nie miałem racji - był błąd u mnie. Jeśli operator zmienił moc ładowania w istniejącym punkcie to ja nie zmieniałem jej w swoich danych, zatem to była moja wina.
Ponadto nawet po poprawce tego i tak dane się nie pojawiły, bo UDT zwraca dane w taki postaci:
JSON:
{
    "gas_connector_interfaces":[],
    "hydrogen_refill_solutions":[],
    "fuel_types":[],
    "station_id":1173,
    "code":"PL-GJC-EEVP01040",
    "id":13514,
    "charging_solutions":[{
        "mode":6,
        "power":22
    }],
    "ts":"2019-04-25T11:49:54+02:00",
    "connectors":[{
        "interfaces":[10],
        "power":22,
        "cable_attached":false,
        "ts":"2019-04-25T11:49:54+02:00"
    }]
},
Okazuje się, że potrafi raz zwrócić moc ładowarki w "charging_solutions", a innym razem tylko w connectors, a ja się opierałem na tym, że to pole jest wypełnione i tylko wtedy robiłem zmiany w swoich danych :(
Poprawione.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Kolega @mmarek, zwrócił mi uwagę, że pokazuję kilka (dość dużo) ładowarek z napisem "przed uruchomieniem". Poprawiłem skrypty zapisujące dane, żeby updejtowały nazwy jeśli te uległy zmianie i z 104 takich przypadków mam teraz 6 :)
Dziękuję i pozdrawiam!
 
Last edited:

Michal

Moderator
Dobiłem do 12 poleceń :love: (nie wszystkie zostały i zostaną zrealizowane ale to chyba nic nie zmienia). Wszystkim bardzo dziękuję za skorzystanie!

Nie wiem jaka część wpadła z forum, jaka z aplikacji, a jaka z artykuły na elektrowóz ale wymyśliłem sobie taką zabawę:
  • Co najmniej do końca roku ustawiłem listę kodów polecających, które będą losowo wybierane przy każdej odsłonie aplikacji.
  • Kody wybrałem z rankingu pozytywnych reakcji tutaj na forum [klik] + @skyactivwalker + @poochaty (bo ich lubię)
  • Jeśli ktoś z rankingu nie miał dodanego kodu polecającego (jest kilka takich osób) albo z jakiegoś powodu nie chce uczestniczyć w takiej zabawie, proszę o informację (najlepiej w wiadomości prywatnej), a dodam / usunę jego kod.
  • Szczególnie czekam na kody polecające od:
    • @ciastek, który bardzo sprawnie i sensownie odpowiada, a w szczególności bardzo słusznie odsyła do manuala
    • @jarek, który trochę uratował aplikację przed śmiercią i zrobił to bezinteresownie zakładając konto, żeby mi pomóc
  • Pozwoliłem sobie pominąć Bronka, który chyba ma już dużo poleceń - jeśli się mylę, to @Bronek, proszę o wiadomość - dodam Cię niezwłocznie.
  • Nikogo nie pominąłem celowo - jeśli Cię przegapiłem to napisz do mnie - poprawię.

Lista kodów polecających, które trafiły do aplikacji:
Code:
//"micha59923", // mój referral tymczasowo wyłączony
"adam234641", // viallos
"szymon53597", //Gandalf
"daniel99081", // danielm
"krzysztof16393", // krzyss
"lukasz83377", // ELuk
"tomasz47928", // cooler
"hubert662371", // nabrU
"slawomir65186" // slaveq
"sawek359296", //skyactivwalker
"lukasz60602" // poochaty

Mam nadzieję, że ktoś kliknie w Wasz link i dostaniecie polecenie, bo to naprawdę fajne uczucie.

Ustawiłem ponownie tylko mój referal na stronie. Jeśli dobiję do limitu, ponownie ustawię Wasze.
 
Top