Wizualizacja danych UDT o ładowarkach - historia ładowania i dostępności

Michal

Moderator
Wystawiłem stronkę z informacją o najniższych cenach poszczególnych modeli w czasie - można popatrzeć jak to się zmieniało:
Pewnie dodam do tego jeszcze wykresy, ale nie wiem kiedy ;)
 
Last edited:

Michal

Moderator
Dodałem na mapie możliwość filtrowania po operatorze ładowania.
Poprawiłem też zaciąganie ładowarek Tesli SuC - wcześniej nie pokazywała w Lućmierzu ładowarek 150 kW, a teraz już pokazuje.
 

Michal

Moderator

Michal

Moderator
Dodałem jeszcze możliwość wyboru rynku na których chcemy sprawdzić jak zmieniały się ceny.
 

Michal

Moderator
Wywaliłem tabelki z widoku historii cen, bo zaciemniały obraz i nie chciało mi się ich przepisywać na korzystanie z tych samych danych co wykresy, więc robiły oddzielne zapytania o te same dane i spowalniały wszystko.
 

Michal

Moderator
Głośno myślę, ale jak nie napiszę, to później zapomnę. Może warto by było podać wartość procentową zajęcia ładowarki w poszczególnych dniach (6h w ciagu dnia = 25%).? Do tego taki wykres słupkowy (nawet tabelka wystarczy):

View attachment 15233
Tutaj akurat wykres z PV i na osi rzędnych są kWh, ale obrazuje o co mi chodzi :)
@luki - bawię się tym trochę i zrobiłem na tę chwilę taki testowy widok na dwóch przykładowych punktach ładowania:

Chciałem zrobić podejście do wykresu, który przesłałeś ale trochę nie wiem jak się za to zabrać. Sam nie wiem czy taki wykres miałby agregować ileś dni i pokazać średnio za np. ostatnie 7 dni jaki jest rozkład ładowań w poszczególnych godzinach dnia? A co z Weekendami - one raczej będą miały inny rozkład niż dni tygodnia, szczególnie w takim miejscu jak Galeria Mokotów. Czy to ma być wykres po dniach pokazujący jaka była zajętość w ostatnich 31 dniach w każdy dniu średnio? Trochę mam wrażenie, że to jest dublowanie funkcjonalności, która już mam teraz pokazując wykres zajętości i na nim każde ładowanie osobno... Ciężko mi wymyślić jakie informacje miałby nieść taki wykres - co na jego podstawie mógłbyś zrobić?
 
Last edited:

Michal

Moderator
Trochę się tym jeszcze bawię i dodałem w testowym widoku tabele z danymi o punktach ładowania dla Ionity - nieźle widać jak słabo one potrafią działać. Do tego na górze jakieś 5 punktów GW, które mnie interesowały.
Zmieniłem też wykres pokazujący zajętość ładowarki w taki sposób, że jeśli stacja zgłasza brak dostępności (awaria), to wykres przyjmuje wartość -2 (podczas ładowania -1).
 

Michal

Moderator
Wygląda na to, że nikt nie zagląda za bardzo do tych danych, a są naprawdę ciekawe :)
W szczególności IONITY Kaszewy Kóscielne (Kutno), gdzie tylko jedno z czterech złącz wydaje się działać i obsłużyło jedynie 20 ładowań. Dwa są zupełnie wyłączone, a ostatnie miało awarię przez 110.25 ze 160 godzin (~68.97%) w ostatnim tygodniu 0_o
1715198069418.png

Mamy też jedno złączne IONITY MOP Nowostawy (dir. Warsaw), które miało 15 awarii trwających w sumie 64.67 ze 160 godzin (~40.43%) w ostatnim tygodniu.
1715197989312.png
 

Michal

Moderator
Zrobiłem małe zmiany w tym widoku pokazującym dostępność i awarie - można teraz wybrać operatora na którego chce się popatrzeć i tabela jest moim zdaniem trochę czytelniejsza.
 
Top