Wizualizacja danych UDT o ładowarkach - historia ładowania i dostępności

luki

Posiadacz elektryka
Wybrałem jakaś losową Biedronkę. I wygląda na to, że pokazuje tylko ostatnią godzinę. Tylko u mnie tak jest? Da się to zmienić?

1000004297.jpg
 

Michal

Moderator
Nie raportuje zajętości do UDT. Niestety chyba wszystkie biedronki nie raportują. Lidle też obecnie, a kiedyś były tam dane.
Z pustego nie naleję ;)
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
Te dane UDT są... takie sobie.
Dla naprzykladu - wysortowanie Lidlów pokazuje dla Łodzi 2 lokalizacje które... nie działają od kilku miesięcy. Za to nie pokazuje 3 lokalizacji czynnych.

Także problematyczne jest sumowanie na stronie ev.warszawa.pl nowych ladowarek w czasie.
Dana lokalizacja pojawia się jako nowa:
- pierwszy raz kiedy jest nowa
- drugi raz kiedy się zmodernizuje jako nowa przed uruchomieniem
- trzeci raz kiedy się uruchomi
I ten cykl może się powtórzyć...
Zatem ilość ladowarek w ostatniej kolumnie to nie jest suma z poprzednich miesięcy.
 

Michal

Moderator
Te dane UDT są... takie sobie.
Dla naprzykladu - wysortowanie Lidlów pokazuje dla Łodzi 2 lokalizacje które... nie działają od kilku miesięcy. Za to nie pokazuje 3 lokalizacji czynnych.

Także problematyczne jest sumowanie na stronie ev.warszawa.pl nowych ladowarek w czasie.
Dana lokalizacja pojawia się jako nowa:
- pierwszy raz kiedy jest nowa
- drugi raz kiedy się zmodernizuje jako nowa przed uruchomieniem
- trzeci raz kiedy się uruchomi
I ten cykl może się powtórzyć...
Zatem ilość ladowarek w ostatniej kolumnie to nie jest suma z poprzednich miesięcy.

Mapa miała inne ustawienia pokazywania niż lista na dole - faktycznie przeoczyłem to i już poprawiłem.
Ogólnie wszędzie staram się pokazywać jedynie lokalizacje, które w danych UDT miały odświeżenie w ciągu ostatnich 24 godzin, niestety tutaj w liście ładowarek po wyszukaniu nazwy nie miałem tego warunku.

W Łodzi były 3 ładowarki zgłaszające dane w ciągu ostatnich 24 godzin ale niestety jedna z nich miała ustawione koordynaty (0, 0) - ktoś nie podał do UDT dla ładowarki: Łódź 90-626 ul. Żeromskiego 48-50, przy czym nie ma ona też "ts", co sugeruje, że nie jest jeszcze otwarta. Znalazłem ja w Google maps i ustawiłem 51.7667, 19.4472

Lokalizacja może pojawić się jako nowa kilka razy, to prawda, ale sumarycznie będzie zliczona tylko raz, bo wcześniejsze lokalizacje znikną. Tzn. mam je w bazie ale nie pokazuje już teraz w zasadzie nigdzie. Nowe lokalizacje pokazywane są jedynie kiedy są aktualizowane, tzn. wygląda na to, że działają i raportują stan do UDT.

Mam takie wystąpienia tej ładowarki, ale wychodzi na to, że nie liczę jej zupełnie jako nowej ładowarki, bo ta, która ma "ts", nie ma "InsertionDate" z ostatnich 24h.

IDoperator_idlatitudelongitudenamecitypostal_codestreethouse_numbertsInsertionDate
565536200Lidl Łódź ŻeromskiegoŁódź90-626Żeromskiego48-502021-11-26 12:51:352022-10-16 23:59:05
862146200Lidl Łódź ŻeromskiegoŁódź90-626ul. Żeromskiego 48-500NULL2022-11-06 23:59:04
862676200Lidl Łódź ŻeromskiegoŁódź90-626ul. Żeromskiego 48-500NULL2022-11-08 23:59:05
862946251.766719.4471Lidl Łódź ŻeromskiegoŁódź90-626ul. Żeromskiego 48-500NULL2024-02-03 10:01:5
 
Last edited:

Slavekk_

Posiadacz elektryka
Nie wiem co kto zgłaszał, ale:
Lidl Łódź Żeromskiego działa
Lidl Łódź Traktorowa nie działa (UDT go pokazuje)
Lidl Łódź Pabianicka nie działa (UDT go pokazuje)
Prawidłowa lista jest na stronie Lidla i tam widać czynne Żeromskiego, Liściasta, Zgierska
 

Michal

Moderator
Od dawna działa Liściasta i Zgierska?
 

Michal

Moderator
Przywiesiło mi się chwilowo (nie wiem jak długo to nie działało) wysyłanie powiadomień o wolnej ładowarce - poprawione.
 

Michal

Moderator
Top