Michal

Moderator
Możesz napisać jakie masz założenia do tej podróży?
Ile osób chcesz przewozić, czy chcesz spać w tym busie, jakie masz miejsca do odwiedzenia - przykładowo jakieś pierwsze 3?

Niestety z tymi busami to jest tak jak piszą koledzy - małe zasięgi i ciężko dostać. Ktoś tutaj na forum pisał kiedyś o EQV - to chyba obecnie jedyna sensowna opcja na dłuższe wyjazdy - niestety nie mogę znaleźć wpisu, bo po "EQV" nie wyszukiwarka nie szuka (za mało literek)... Niestety nie widzę nigdzie do wypożyczenia EQV.
 

JareG

Pionier e-mobilności
No, to jest wersja z małą baterią z leafa I. Nie ma szans, żeby to zrobiło 150km. Minimum przyzwoitości to 40kWh z leafa II. Nie chodziło mi jednak o konkretną ofertę, tylko o przykład takiego auta w wynajmie.
(y)
.. ale IMO nawet ta wersja z 62kWh to niewiele. Te w/w modele z silnikiem i baterią od PSA mają większą baterię o wielkości 75kWh (68 netto) i wydajność coś koło 26kWh/100 - zasięg WLTP to ~330km, czyli jadąc ~120/h ile: 250, 270km? No i ta prędkość maksymalna to też jakaś porażka. I na koniec ładowanie DC: 100kW - kolejna porażka.
Może ten ogórek od VW będzie choć trochę lepszy bo przynajmniej ładowanie DC ma sensowne.. ale wpierw muszą dołożyć 3 rząd siedzeń, no i cena powinna oscylować w okolicy 25k zeta a to zapewne mżonka.
Duda blada z tymi minibusami EV..

Pozdrawiam
 
Last edited:

Michal

Moderator
EQV jest [tutaj] ale drogi (409 zł/dzień) i mały limit dzienny km (250km).
 

vwir

Pionier e-mobilności
Jeśli ta cena obejmuje już pełne AC bez udziału własnego, to nie ma dramatu. Za wynajęcie fiata 500 na wakacjach (z pełnym ubezpieczeniem bez udziału własnego) wychodzi mi 70 EUR za dzień. Tyle tylko, że we Włoszech. A wynajmujemy dwa takie fiaciki, bo jedziemy dużą ekipą. Gdybyśmy mieli ofertę za 100EUR/dzień za EQV to bym się nie obraził.

Te w/w modele z silnikiem i baterią od PSA mają większą baterię o wielkości 75kWh (68 netto)
Niekoniecznie. Często mają 50kWh. Pierwszy lepszy przykład: https://carsmile.pl/oferta/opel/zafira-life/osobowy-leasing-wynajem-dlugoterminowy
no i cena powinna oscylować w okolicy 25k zeta a to zapewne mżonka
Heh, no 25k to na pewno :D
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
(...) Ktoś tutaj na forum pisał kiedyś o EQV - to chyba obecnie jedyna sensowna opcja na dłuższe wyjazdy - niestety nie mogę znaleźć wpisu, bo po "EQV" nie wyszukiwarka nie szuka (za mało literek)... Niestety nie widzę nigdzie do wypożyczenia EQV.
Może nawet ja pisałem, bo miałem takiego na weekend :D
Jechać tym gdzieś dalej bym nie chciał, bo mordęga: ładowanie DC 110kW to o połowę za mało żeby w sensownym czasie podładować baterię 90kWh netto. Efektywność słaba - nie udało mi się zejść poniżej 30kW/100 a nie mordowałem grata (w e-Soulu minimum jakie wycisnąłem i to bez wleczenia się to poniżej 12kW/100 - czyli chyba umiem jeździć oszczędnie 🤣). Waga: to jakaś masakra, autem prawie cały czas bujało przód<>tył nawet na w miare równej drodze, a na niezbyt równym przejeździe kolejowym miałem herzklekot tak bujnęło.. to tak z grubsza. A że nigdzie tego nie ma to się nie dziwię: do niedawna gracik startował od ceny 340k zł netto w takiej dość biednej wersji :D
EQV300-15_(1280_x_1024).jpg

EQV jest [tutaj] ale drogi (409 zł/dzień) i mały limit dzienny km (250km).
250km..?? :oops::ROFLMAO:
Heh, no 25k to na pewno :D
No faktycznie.. jedno ziobro mi uciekło :D

Pozdrawiam
 

vwir

Pionier e-mobilności
250km..?? :oops::ROFLMAO:
Miałem kiedyś spalinowego Viano na 2 tygodnie wakacji. Z dokładnie takim samym limitem dziennym. W zupełności mi wystarczyło - na 14 dni to już się robi 3500km. A mieliśmy do przejechania 1300km w jedną stronę, plus trochę kręcenia się po okolicy i niewiele ponad 3000km nam wyszło.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Miałem kiedyś spalinowego Viano na 2 tygodnie wakacji. Z dokładnie takim samym limitem dziennym. W zupełności mi wystarczyło - na 14 dni to już się robi 3500km. A mieliśmy do przejechania 1300km w jedną stronę, plus trochę kręcenia się po okolicy i niewiele ponad 3000km nam wyszło.
Ja takim Viano jeżdziłem (bo teraz głównie stoi) prawie że codziennie.. i te 250km na kręcenie się po okolicy wystarczy, przykładowo to już i tak jest wycieczka na cały dzień. Ale żeby pyknąć dalszą trasę to chyba słaby temat.. rzekłbym że to powinno być coś pomiędzy 400 a 500km dziennie. W każdym razie jak wypożyczasz motocykl typu BMW GS, to tam dają na dzień 350-450 km.

Pozdrawiam
 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Witajcie fani elektrycznych wozów!

Jestem tutaj nowy i przybywam z pytaniem, które od kilku dni chodzi po mojej głowie. Mianowicie czy w Polsce jest możliwość wypożyczenia elektrycznego busa/Vana? Jeśli tak to gdzie, za ile i czy warto? Pytam, ponieważ chciałem się wybrać z przyjaciółmi na objazdówkę południowej Europy na okres 2 tyg.

To ja zachęciłem Pana, żeby zapytał ma Forum. :) Ten login, hm, faktycznie jest z pogranicza zasad. Czy mógłbym go Panu zmienić na inny? Jeśli tak, to jaki?
 

Michal

Moderator
Teraz już możesz zmienić login. Dlaczego tego nie robisz?
Podrzuciłem Ci miejsce wynajmu busa EV, co i tym myślisz?
Czyżby nie opłacało Ci się już tutaj ściemniać, bo nie osiągnąłeś tego co chciałeś?
 
Top