zamrożenie cen energii nie dla bogatych

eldawido

Zadomawiam się
"Na przykład rozważamy zamrożenie cen energii elektrycznej na pewnym poziomie, ale do jakiegoś pułapu zużycia" – powiedział premier w rozmowie z Polskim Radiem.

Jak zaznaczył bowiem, są "ludzie, którzy są bardziej zamożni, mają większe domy albo po prostu stać ich na to, żeby korzystać z energii elektrycznej bez oszczędzania". Ci bogaci odbiorcy energii, jak mówi premier, w takim rozwiązaniu, "płaciliby więcej".

źródło

Jak rozumiem idea polega na tym by np. do 500kWh energii na licznik/dom było tańsze, a co więcej to już "widać ich stać niech więc płacą"
Emerytom to się spodoba.
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Czyli Ci którzy ogrzewają prądem albo wymienili smieciuchy na pompy maja przerąbane. Zużywają dużo to ich stać :/
Jak zwykle bardzo przemyślane rozwiazania…
 

Michal

Moderator
Czyli jak dureń sobie zamontował pompę ciepła, żeby oszczędzać i nie nabijać kabzy srutinowi, to niech teraz płaci jak głupi...
Brawo...
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Czyli jak dureń sobie zamontował pompę ciepła, żeby oszczędzać i nie nabijać kabzy srutinowi, to niech teraz płaci jak głupi...
Brawo...
Przecież to państwo nie jest by wspierać przedsiębiorczych, zapobiegliwych i tych co generalnie w zyciu sobie radzą, tylko tych co odpowiednio głosują.
 

Michal

Moderator
No nie mogę... Najpierw chcieli żeby wymieniać kopciuchy i jak ktoś wymienił, to teraz mu ciach, dowalić, bo głupi, że posłuchał.
😂😂🤣
😒
😢
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Tak mówi tylko kutas, oszust i gnida, kompletnie bez honoru. Zmienia słowa, zdania ale nie jest w stanie zmienić swoich poglądów. Nie dlatego że jest im wierny, ale ich po prostu nie ma.
Wyliże tyłek kurduplowi, byleby robić kasę i karierę
Pisałem już, że tacy ludzie powinni sprzedawać odkurzacze z przystawką do masażu erotycznego a nie rządzić innymi
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Ciekawe jak ogarną prosumentow, jak zużywam 7MWh i produkuje 6MWh to w sumie jestem w grupie bogatych (brutto 7MWh) czy biednych (netto 1MWh)?
Mam wrażenie ze jeszcze trochę a w tym kraju zostaną tylko sami partyjni prezesi i ich familie na państwowych posadkach i beneficjenci programów z plusem. Tylko kto wtedy zarobi na ich kaske?
 

JareG

Pionier e-mobilności
Pisałem już, że tacy ludzie powinni sprzedawać odkurzacze z przystawką do masażu erotycznego a nie rządzić innymi
Nie. Tacy ludzie (aczkolwiek nie jestem pewny czy oni się kwalifikują, bo może tylko tak wyglądają..?) powinni tłuc kamienie w kamieniołomach, za wikt i opierunek, do końca swoich dni. W towarzystwie swoich kumpli.

Pozdrawiam
 
Last edited:

nnnnn

Pionier e-mobilności
Ciekawe jak ogarną prosumentow, jak zużywam 7MWh i produkuje 6MWh to w sumie jestem w grupie bogatych (brutto 7MWh) czy biednych (netto 1MWh)?
Mam wrażenie ze jeszcze trochę a w tym kraju zostaną tylko sami partyjni prezesi i ich familie na państwowych posadkach i beneficjenci programów z plusem. Tylko kto wtedy zarobi na ich kaske?
Bogaty bo stać Cię na PV. Zresztą CI posiadajacy pompy ciepła to też bogacze, zamiast palić pestkami z wiśni prund zużywają. W tym roku to maski trzeba będzie nosić bo po wyjściu z domu będzie dramat na zewnątrz.
 
Top