2024.26

zibizz1

Pionier e-mobilności
W Tesli jest Google. Chyba najgorsza nawigacja. Potrafi dosłownie wyprowadzić w pole lub szuter. Poza głównymi drogami trzeba bardzo uważać.
Mapy są od Google. Nawigacja jest prawdopodobnie w oparciu o Mapbox i Valhalla. Mapbox to taka firma która korzysta z OpenStreetMap do ktorego dokłada wiecej usług, hostuje u siebie i bierze za to kasę.
Valhala to biblioteka do generowania tras( Routing) i dzięki temu że jest opensource mogla zostać tam dodana logika uwzględnienia zasięgu i ładowarek.
 
Last edited:

r00tku

Posiadacz elektryka
Miałem dzisiaj przyjemność podejrzeć jak wygląda nowy panel klimatyzacji u technika mobilnego.

Sam stwierdził że mu się mniej podoba, bo zajmuje więcej miejsca.

Zdjęcia nie zrobiłem, ale ma ciemny motyw, wszystkie kontrolki są teraz na dole na dodatkowym pasku a tryby utrzymaj/pies/kemping są na górze nad panelem. Bardzo minimalistycznie to wygląda.

Jeśli chodzi o konfigurowanie ładowania, to można ustawiać cały grafik tygodniowy co do godziny oraz można też ustawiać różne godziny na „przygotowanie auta do jazdy” w różnych dniach.
 

inter

Pionier e-mobilności
Miałem dzisiaj przyjemność podejrzeć jak wygląda nowy panel klimatyzacji u technika mobilnego.

Sam stwierdził że mu się mniej podoba, bo zajmuje więcej miejsca.

Zdjęcia nie zrobiłem, ale ma ciemny motyw, wszystkie kontrolki są teraz na dole na dodatkowym pasku a tryby utrzymaj/pies/kemping są na górze nad panelem. Bardzo minimalistycznie to wygląda.

Jeśli chodzi o konfigurowanie ładowania, to można ustawiać cały grafik tygodniowy co do godziny oraz można też ustawiać różne godziny na „przygotowanie auta do jazdy” w różnych dniach.
Motyw masz do wyboru: jasny, ciemny, automatyczny.
 

inter

Pionier e-mobilności
Minimalistycznie - to na pewno. Jedyne co to te właśnie przyciski na górze są średnie, bo zakrywają za dużo ekranu.
Napewno łatwiej trafić w ustawienia w trakcie jazdy, zmiana na plus.
 
Top