A dodałem sobie w stopce taki obrazek z informacją o moim zużyciu energii

Michal

Moderator
Chyba macie rację, że LPG jest niebieskie, więc też bez sensu. No może taki:
ev.png
 
Last edited:

Michal

Moderator
Chyba, że jest zielona ;)
 

ypl

Pionier e-mobilności
Niebieski ładniejszy był ale może być zielony :)
 

Michal

Moderator
Ale tam dodawanie statystyk byłoby słabe. Bo co dodasz. Codziennie będziesz wpisywał ile Ci się auto naładowało przez noc i ile km przejechałeś? Albo kilka razy dziennie, bo słońce świeci? Sam bym to dodał ale problem wydaje się złożony.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Najwygodniej gdyby auto samo wrzucało takie statystyki. Codziennie to nie ładuję, 2-3 razy na tydzień.
 

Michal

Moderator
Tylko co ma wrzucać takie stary? Ja sam sobie to mogę dorobić, bo podepnę swoje API Tesli albo dane z Home Assistant, ale globalnie, tak żeby wszystkim było łatwo, nie wiem jak to rozwiązać.
No i nie chce mi się chyba trzymać tokenów API ludzi, żeby automatycznie ściągać ich dane o zużyciu, bo z tymi tokenami można zrobić znacznie więcej jak np. Sprawdzić lokalizację i otworzyć zdalnie auto :p
Za dużo niebezpieczeństw się czai, a ja nie jestem aż tak dobrym programistą ;)
Jakiś już działający serwis mógłby dodać taką funkcjonalność generowania tych obrazków, ale musiałoby się im chcieć i musiałby do nich trafić taki pomysł.
Ja mogę chyba najwyżej dodać generator obrazka z tym co sam wpiszesz i jak będziesz chciał zrobić update, to sobie od nowa wpiszesz i wygenerujesz.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
No właśnie to "będzie się chciało" jest najważniejsze. Sam pomyślałem, że to byłaby zajebista funkcja, gdyby TeslaMate generował taki obrazek na bazie aktualnych wyników, do hotlinkowania albo statycznego skopiowania. Pomyślałem więc, że może coś machnę, ale na razie średnio mi się chce :)
Może w długie zimowe wieczory nabiorę więcej ochoty to wtedy się podzielę (chyba, że ktoś inny będzie miał na to czas i ochotę).
 
Top