Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

nabrU

Pionier e-mobilności
Od jakiegoś czasu często używam do ładowania aplikacji Bonnet. Niby nic nowego w życiu kierowcy EV, ale ta apka jest inna. Oczywiście jest ona apką angielską, ale dlatego że skupia wielu operatorów z całej Europy (ze wskazaniem na UK) i od wczoraj włączyli do obłsugi ładowarki Ionity, więc postanowiłem o niej tu napisać (no i będzie trochę prywaty na koniec ;)). Idzie sezon wakacyjny i kto by nie chciał zapłacić max. 35 pensów (czyli niecałe 1,90zł) za np. ładowanie na Ionity w Polsce, Norwegii czy za Fastned czy Allego w Holandi lub Niemczech i to bez abonamentu!!!

Już mówię jak to działa. Po instalacji apki ma się możliwość wyboru doładowań albo płacenia bez doładowania (czyli Pay As You Go). Przy doładowaniach mamy opłaty, które dają darmowe odpowiednio 50, 120 i 200kWh i dają też niższe ceny za kWh po przekroczeniu tego limitu (szczegóły poniżej). Tak więc np. doładowanie za 15 funtów (jakieś 80zł) daje 50 darmowych kWh, po przekroczeniu których każdy kilowat kosztuje 30 pensów (czyli jakieś 1,60zł).

Bonnet.jpg


Aby tego jeszcze było mało, niewykorzystane limity przechodzą na następny miesiąc o ile wykupi się następne doładowanie (kasa jest pobierana automatycznie z przypisanej karty). doładowania można dowolnie zmieniać w górę i w dół, czy też przejść na metodę PAYG. Jeśli ktoś nie chce płacić co miesiąc wystarczy apka z opcją PAYG i Ionity jest taniej niż Greenway!!!

A teraz wspomniana prywata (jeśli to niedozwolone proszę modów o skasowanie): każdy kto zainstaluje apkę Bonnet i używając kodu RARAB wybierze jeden abonament , dostanie za free 15 funtów na koncie w apce Bonnet czyli np. będzie mógł przez miesiąc używać darmowy abonament 50kW... Ja również za polecenie dostanę 15 funa (y). KOD MUSI BYĆ UŻYTY JAKO PIERWSZY PO INSTALACJI APKI, INACZEJ NICI Z KASY (Bonnet czasami udostępnia inne kody na np. jedno darmowe ładowanie, które można dodać potem po 'moim' kodzie).

Jak dla mnie ta apka to 'no brainer' na wakacyjne podróże (korzystałem z niej jadąc z UK do PL, a w czwartek jadę do Holandii), a i w PL może się teraz przydać na Ionity. Tyle że sugeruję podpiąć w apce jakąś kartę typu Revolut bo rozliczenia są w funtach.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Chyba warto też wspomnieć o naprawdę fajnej funkcjonalności ich apki - właśnie trafiłem na taki tweet, z którego wynika, że mają informacje o czasie obecnego ładowania jeśli ładowarka jest zajęta, potrafią powiadamiać o zakończeniu ładowania poprzednika i można nawet go pingnąc - super sprawa!
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Owszem, apka pokazuje zajętość ale pingnąć użytkownika można chyba tylko jak używa Bonnet, bo jak to zrobić jak np. używa apki Ionity czy innego operatora do ładowania lub karty RFID czy kredytowej.

Ja w ogóle zastanawiam się jak to jest dla takiego startupu opłacalne przy tych cenach i jak długo ta "fatamorgana" będzie trwać. Trzeba używać póki można tak tanio i tyle.... :giggle:
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Dzięki @poochaty, niech dobrze służy.

Ja właśnie ładuje się na Ionity poprzez Bonnet przed przeprawą przez Kanał w drodze do NL

Screenshot_20220602-000452.jpg
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Jutro wracamy z NL do UK, a tymczasem cała podróż z UK do NL i dwa dni objazdówki Holandii zamknęło się 164 kilowatami energii ładowanej za free z apki Bonnet (dzięki 50kW doładowaniu i wcześniejszym przeniesieniu niewykorzystanych kilowatów z innych miesięcy)

Screenshot-20220604-155251.jpg



IMG-20220603-120945.jpg


Oczywiscie uzylem Twojego kodu :)

@poochaty
Użyłeś mojego kodu do "zakupu" doładowania? Pytam bo nic mi się w "portfelu poleceń" jeszcze nie pojawiło.

Screenshot-20220604-181611.jpg
 

poochaty

Posiadacz elektryka
Jutro wracamy z NL do UK, a tymczasem cała podróż z UK do NL i dwa dni objazdówki Holandii zamknęło się 164 kilowatami energii ładowanej za free z apki Bonnet (dzięki 50kW doładowaniu i wcześniejszym przeniesieniu niewykorzystanych kilowatów z innych miesięcy)

Screenshot-20220604-155251.jpg



IMG-20220603-120945.jpg




@poochaty
Użyłeś mojego kodu do "zakupu" doładowania? Pytam bo nic mi się w "portfelu poleceń" jeszcze nie pojawiło.

Screenshot-20220604-181611.jpg
Użyłem, ale też nic je dostałem
 

grzywek

Zadomawiam się
Kod na darmowe pierwsze ładowanie - czyli rabat 100%
podajemy go w trakcie zakładania konta w aplikacji

F I R S T C H A R G E 2


1654392774429.png



Następnie jeśli chcesz dostać darmowy pakiet za 15 funtów ważny miesiąc możesz użyć mojego kodu:

wejdź w ustawienia -> Promotions -> Add code -> R V V A A E

Po wpisaniu kodu wejdź w ustawienia -> My pricing -> See refills -> 50kWh -> Go To Checkout -> Pay 0£

W tym momencie następuje rabatowanie ceny do zera i aktywacja pakietu 50kWh. Nie musisz go aktywować od razu. Możesz wpisać kod polecający, a pakiet aktywować wtedy kiedy będzie potrzebny (bo jest ważny miesiąc).
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jedna uwaga: użycie kodu na jedno doładowanie podanego wyżej skutkuje brakiem możliwości aktywacji zniżki polecającej 15 funtow. Kod polecający musi być użyty najpierw. Inne kody można dodać później bo pojawiają się one dość często na FB i Twitterze apki Bonnet.

P.S. Dzięki za użycie kodu przez kogoś (y)
 
Last edited:
Top