Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

grzywek

Zadomawiam się
Jedna uwaga: użycie kodu na jedno doładowanie podanego wyżej skutkuje brakiem możliwości aktywacji zniżki polecającej 15 funtow. Kod polecający musi być użyty najpierw.
No nie bardzo właśnie. Ja zakładałem konto i podczas rejestracji wpisałem kod na darmowe ładowanie. A potem wpisałem kod polecający autora tematu. I weszło bez problemu.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
No nie bardzo właśnie. Ja zakładałem konto i podczas rejestracji wpisałem kod na darmowe ładowanie. A potem wpisałem kod polecający autora tematu. I weszło bez problemu.

Może coś zmienili w działaniu apki wiec teraz może można i tak i tak. Dawniej (a ja rejestrowałem się w styczniu lub lutym) trzeba było uzyć najpierw kod polecający, a potem ewentualnie kody na pojedyncze ładowania.
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
@nabrU A działa wersja "last minute"? Tj. zakupienie abonamentu stojąc pod stacją ładowania?
(np. w GreenWay nie, bo zaczyna działać dopiero następnego dnia od zakupu)

PS
Co do referali to bardzo patriotyczne działanie. Sprawia że koledzy z innych krajów dzielą się z nami swoimi pieniędzmi, prawie tak jak pinokio to sobie wyobrażał. ;-)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
@nabrU A działa wersja "last minute"? Tj. zakupienie abonamentu stojąc pod stacją ładowania?
(np. w GreenWay nie, bo zaczyna działać dopiero następnego dnia od zakupu)

Nie powiem Ci czy to tak pójdzie bo ja od razu wykupiłem abo, gdyż w UK mamy około 2500 ładowarek od kilkunastu operatorów zintegrowane w Bonnet więc mi się to zawsze opłaci.
Ale domyślam się, że to może tak zadziałać jak chcesz, bo apka działa dość sprawnie i nigdzie nie jest napisane w FAQ że trzeba czekać do następnego dnia czy coś takiego. Jeśli nawet nie uda Ci się uruchomić szybko abo 50kW np. z mojego kodu :cool: pod ładowarką, to wiele nie stracisz bo zamiast 30 pensów/kWh (przy abo 50kWh) zapłacisz 35p/kWh w bezabonamentowym PAYG

Ale przy wyjeżdzie za granicę np. na wakacje to wolałbym cały proces zrobić wczesniej aby mieć pewność że się wszystko aktywowało OK.
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
Bo ja to ładuję się:
1. W domu bo tanio, wygodnie, ze słońca.
2. Superchargery - bo w trasie tanio, wygodnie i niezawodnie.
3. Jak jest pod nosem coś darmowego podczas zakupów / kina / parkowania / noclegów.
4. Płatne stacje ładowania innych operatorów - GreenWay - bardziej z ciekawości niż potrzeby.
więc podejrzewam, ze raczej nie będą miał okazji, ale będąc w potrzebie warto mieć pod ręką
(zanotuję, razem z kodem w razie czego :) )

Cenę Superchargera ciężko przebić, ale zdarza się:
Ostatnio widziałem Tesle stojącą na przeciwko Superchargera przy stacji jakiegośtam operatora i pytałem z ciekawości skąd ten pomysł. Ano taniej, bo mają mało %, stacja 250kW czy ileśtam, a liczy za minutę, więc zaczynają ładowanie tam, a potem jak zwalnia przepinają się na Supercharger :)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A ile taki SuC w PL kosztuje? Serio, bo nie wiem?

Ja nie mam Tesli więc SuC mam tylko kilkanaście ogólnodostępnych od niedawna w UK więc takich dylematów nie mam i Bonnet "mi służy"
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
Ale obciach - nie wiem :) korzystam w trasie, ale dawno nie jechałem tak daleko by było to potrzebne, a wcześniej korzystałem z darmowych mil.

Poszedłem sprawdzić i tutaj ciekawostka:
Odpowiedź brzmi:
To zależy.
Katowice E.Leclerc 125kW - 1,50
Katowice Murckowska 150kW - 1,60
Warszawa 120kW - 1,55
Kostomłoty 150kW - 1,60
Lućmierz 250kW - 1,70
Radom 120kW - 1,40
Trzebownisko 150kW - darmowy
 

Robmal

Posiadacz elektryka
Dzięki za info. Użyłem Twojego kodu.
Nie wiesz może czy nadal mogę skorzystać z ładowania za free - promocja pierwszego ładowania w sieci.
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
Hm. https://www.joinbonnet.com/coverage nie pokazuje żadnych stacji w PL
(A czy w samej aplikacji się wyświetlaja?)

Bo: This app is not available for any of your devices :cry:

EDIT: zmyłka na ich stronie
bo tam jest link do Google Play, który wygląda tak:
Code:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bonnet&hl=en_GB&gl=US
A szukając aplikacji bezpośrednio w telefonie lub używając takiego linku:
Code:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bonnet
pozwala zainstalować nawet w naszym elektromobilnym zaścianku
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
Hm. https://www.joinbonnet.com/coverage nie pokazuje żadnych stacji w PL
Pokazuje, tylko trzeba nieco powiększyć widok.. no i tylko Ionity
Bonnet_IonityPL.jpg


Pozdrawiam
 
Top