Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

JareG

Pionier e-mobilności
Dziś zauważyłem, że znikneło Ionity w PL - nie ma ładowarek ani w aplikacji, ani na www.. ciekawe, czy gdyby zeskanować QR albo podać nr ładowarki to Bonnet by ją odpaliło..

Pozdrawiam
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Dziś zauważyłem, że znikneło Ionity w PL - nie ma ładowarek ani w aplikacji, ani na www.. ciekawe, czy gdyby zeskanować QR albo podać nr ładowarki to Bonnet by ją odpaliło..

Pozdrawiam
Widac… ale apka ionity chciala zebym potwierdzil kraj, to wybralem niemcy :)
 

Attachments

  • 62CE84DE-62EB-4DD4-9EC0-530E811EE52C.png
    62CE84DE-62EB-4DD4-9EC0-530E811EE52C.png
    1 MB · Liczba wyświetleń: 49

nabrU

Pionier e-mobilności
Jak już zauważyliście (poza zmianami refilli i cen w UK) Polska i parę krajów ościennych nie znalazło się na liście krajów obsługiwanych od dzisiaj przez Bonnet więc stąd sądzę, że znikło Ionity.

Screenshot-20220616-084821.jpg


Następną ważną zmianą jest to, że refill i jego kWh są ważne tylko w kraju "zameldowania" apki Bonnet.

Refills will no longer be available to use outside your country, but you can still charge abroad using our PAYG roaming rates - these are local to the country you are charging in. You will be notified what the roaming rate is before you charge abroad.

Za granicą obowiązuje więc lokalna stawka PAYG. Czyli przy apce np. zameldowanej w DE i wyjeździe np. do NL płacimy holenderskie PAYG (chyba coś koło 0,41 euro AFAIR).

Nowe cenniki na obsługiwane kraje są tutaj (sekcja Compare Rates). Trzeba tylko wybrać kraj z menu.

Widac… ale apka ionity chciala zebym potwierdzil kraj, to wybralem niemcy :)
Ale w Bonnet już nie widać Ionity w PL ...:confused: Twój skrin to z apki Ionity chyba jest
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
Widac… ale apka ionity chciala zebym potwierdzil kraj, to wybralem niemcy :)
I tak powstaje ukryta opcja niemiecka.. ;) 🤣

Pozdrawiam
 

JareG

Pionier e-mobilności
Następną ważną zmianą jest to, że refill i jego kWh są ważne tylko w kraju "zameldowania" apki Bonnet.
(...)
Za granicą obowiązuje więc lokalna stawka PAYG. Czyli przy apce np. zameldowanej w DE i wyjeździe np. do NL płacimy holenderskie PAYG (chyba coś koło 0,41 euro AFAIR).
OK. Ale ciekawe jest, co będzie jeśli np. zameldujemy się jak Krzyś w DE, i będziemy ładować się w DE..? Bo w PL Ionity jest na tyle mało, że jakoś przeżyję jego zniknięcie 🤣
Hmm.. nie umiem znaleźć tej zmiany kraju w aplikacji? Gdzie to jest dostępne?

Pozdrawiam
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
OK. Ale ciekawe jest, co będzie jeśli np. zameldujemy się jak Krzyś w DE, i będziemy ładować się w DE..? B

No to wtedy refille niemieckie działają normalnie w DE ewentualnie płacisz 41 centów za kWh w PAYG (co też uważam za OK bo o ile pamiętam w DE ceny ładowania o szybkości powyżej 100kW oscylują w rejonie 60 centów)

Hmm.. nie umiem znaleźć tej zmiany kraju w aplikacji? Gdzie to jest dostępne?

Apka sama pyta przy jej odpaleniu. Ale możesz to znaleźć też w Settings -> Preferences.
 

JareG

Pionier e-mobilności
No to wtedy refille niemieckie działają normalnie w DE ewentualnie płacisz 41 centów za kWh w PAYG (co też uważam za OK bo o ile pamiętam w DE ceny ładowania o szybkości powyżej 100kW oscylują w rejonie 60 centów)
A gdyby po DE (jadąc dalej) zameldować się np. w Holandii.. 🤣
BTW: Tego że Polska wypadła to mi aż tak bardzo nie żal - i tak mało Ionity jest u nas. Ale tego, że nie ma Norwegii, Finlandii to mi szkoda bo wybieram się tamże a Ionity ma tam sieć całkiem rozbudowaną (aczkolwiek sięga do połowy Półwyspu tak na oko, od południa)..
Apka sama pyta przy jej odpaleniu. Ale możesz to znaleźć też w Settings -> Preferences.
No właśnie u mnie (na Androidzie) ani się nie pyta, ani nie ma opcji wyboru preferencji.. zaraz sprawdze na iOS
EDIT: Sprawdziłem na iOS, i też zero pytania się, i w Settings nie mam Preferences :(

Pozdrawiam
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
A gdyby po DE (jadąc dalej) zameldować się np. w Holandii.. 🤣
BTW: Tego że Polska wypadła to mi aż tak bardzo nie żal - i tak mało Ionity jest u nas. Ale tego, że nie ma Norwegii, Finlandii to mi szkoda bo wybieram się tamże a Ionity ma tam sieć całkiem rozbudowaną (aczkolwiek sięga do połowy Półwyspu tak na oko, od południa)..
Co do meldowania się w innym kraju: każda zmiana kraju niesie za sobą zmianę numeru karty do opłat. Raczej Bonnet zablokuje Ci apkę jak co 2 dni będziesz zmieniał kraj "meldunku" nawet jak masz kilka osobnych kart na każdy kraj:ROFLMAO:
Trochę dziwię się też że NO nie ma. Ale Bonnet miał tam tylko obsługę Ionity, których tak wiele wcale w NO nie ma (no OK więcej niż w PL ;))

No właśnie u mnie (na Androidzie) ani się nie pyta, ani nie ma opcji wyboru preferencji.. zaraz sprawdze na iOS
EDIT: Sprawdziłem na iOS, i też zero pytania się, i w Settings nie mam Preferences :(

Update apki ze sklepu Play czy co tam jest dla iOS sugeruję ;)
Albo może lepiej nie update'uj to może polskie Ionity Ci wciąż zadziała ...Masz czas na wybór kraju do 22 czerwca.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Co do meldowania się w innym kraju: każda zmiana kraju niesie za sobą zmianę numeru karty do opłat. Raczej Bonnet zablokuje Ci apkę jak co 2 dni będziesz zmieniał kraj "meldunku" nawet jak masz kilka osobnych kart na każdy kraj:ROFLMAO:
Można mieć dwa różne telefony, i dwie różne karty etc. .. i różne konta :D
Trochę dziwię się też że NO nie ma. Ale Bonnet miał tam tylko obsługę Ionity, których tak wiele wcale w NO nie ma (no OK więcej niż w PL ;))
W Norwegii mają sporo ładowarek Ionity, tylko jak mówię - do połowy kraju (a nawet nieco niżej), tak samo jak Szwecja. Kilka punktów Ionity to jest w Finladii, 3 punkty ok. 100km od Helsinek i to wszystko.
Update apki ze sklepu Play czy co tam jest dla iOS sugeruję ;)
Albo może lepiej nie update'uj to może polskie Ionity Ci wciąż zadziała ...Masz czas na wybór kraju do 22 czerwca.
Na razie polskie Ionity się w aplikacji nie wyświetla, więc pewnie i tak już pozamiatane 🤣

Pozdrawiam
 

Attachments

  • Ionity_Skandynawia_(1280_x_1024).jpg
    Ionity_Skandynawia_(1280_x_1024).jpg
    105,8 KB · Liczba wyświetleń: 44

nabrU

Pionier e-mobilności
Top