Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

Doktor

Posiadacz elektryka
Stawka jest stała wszędzie? Jadę do Berlina i zastanawiam się, czy ładowanie AC w centrum jest wciąż opłacalne za 0,35 funta za kWh.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Stawka jest stała wszędzie? Jadę do Berlina i zastanawiam się, czy ładowanie AC w centrum jest wciąż opłacalne za 0,35 funta za kWh.
Stawki za stale niezależnie od prędkości ładowarki. Czyli najbardziej opłacalne jest używanie tych najszybszych (czytaj: najdroższych) jak Ionity np.
 
Last edited:

Gandalf

Pionier e-mobilności
Właśnie ciekawe jak to jest we Francji, gdzie Ionity ma stawki za minutę, a nie kWh. Wygląda na to, że i tak jest za kWh.
No to wtedy zależy, bo direct może wyjść taniej przy pierwszych 5 minutach ładowania i niskim początkowym stanem baterii. :)
 

JareG

Pionier e-mobilności
A mnie ciekawi, jak to jest w Norwegii - bo tam wg cennika KIA Charge za 1kWh (po wykupieniu pakietu Ionity) płaci się 1,65NOK czyli ~0,8zł. Norwegia chyba ma swoje, niższe ceny prundu. No i ciekawe, jak to jest/będzie w przypadku skorzystania z aplikacji Bonnet :)

Pozdrawiam
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Może kolega @Dubel wkrótce nam da znać. Ma Kia e-Niro ale czy ma Kia Charge to nie wiem...
 

JareG

Pionier e-mobilności
Może kolega @Dubel wkrótce nam da znać. Ma Kia e-Niro ale czy ma Kia Charge to nie wiem...
Wystarczy, żeby użył tego cudaka (=Bonnet) poleconego przez Ciebie - i już będziemy wiedzieć, ile Bonnet bierze na Ionity w Norwegii.. :)

Pozdrawiam
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Skoro w PL i gdzie indziej bierze tyle ile obiecał brać to czemu w NO miałoby być inaczej :sneaky:
 

JareG

Pionier e-mobilności
Skoro w PL i gdzie indziej bierze tyle ile obiecał brać to czemu w NO miałoby być inaczej :sneaky:
Zazwyczaj Ionity (w pakiecie Power) w całej EU ma podobne ceny za 1kWh (0,29EUR).. poza Norwegią 🤣 (nawet sąsiednia Szwecja ma 3,10SEK - a Norwegia 1,65NOK)

Pozdrawiam
 
Top