Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

poochaty

Posiadacz elektryka
Ciekawe czy wprowadzą jednostki metryczne.
 

domingo

Fachowiec
Może wtedy zamiast Revoluta itp. da się Wam podpiąć zwykła polska kartę...
Już się da i są banki, które z karty debetowej ściągają Ci z tych kont walutowych w jakich walutach akurat płacisz. Jedna karta podłączona standardowo do konta ROR w PLN, ale i w EUR, USD, GBP itd. (usługa wielowalutowa).
 

vwir

Pionier e-mobilności
No w mBanku bodajże 3,5% sobie liczą przy przewalutowaniu przy tej karcie wielowalutowej. To mega słaba oferta, w Wise ściągają mi poniżej 0,5% (z PLN na GBP), w Revolucie do 5tys pln miesięcznie bez prowizji, później 0,5%.
 

domingo

Fachowiec
Przecież ja nie bronię nikomu Revoluta, ani innych fintechów.
Tożto nie trzeba w banku wymieniać są cinkciarze, walutomaty itd...

A "zwykłą polską kartę" da się podpiąć i nie tracić i o to głównie chodziło.
Chyba vwir, nie mówimy o tym samym. Przelewasz walutę na konto walutowe w mBanku i potem jak płacisz w walucie to samo pobiera z konta w walucie płatności, nie ma tam żadnego 3,5%. Karta zwykła prawie darmowa do konta zwykłego darmowego.
 

vwir

Pionier e-mobilności
No tak, pod warunkiem, że w jakimś cinkciarzu czy czymś takim wcześniej sobie wymienisz. Bo jeśli tego nie zrobisz to bank to z przyjemnością zrobi, ale pobierze prowizję 3,5%. A w revolutach czy innych wise'ach samo się wymienia i to bez prowizji lub z minimalną prowizją. Ba - cinkciarz sam w sobie też ma taką kartę. Oferta ciut gorsza niż wspomniana dwójka, ale też najgorzej nie jest: https://cinkciarz.pl/karty-wielowalutowe
 

domingo

Fachowiec
Dobra, już błagam nie róbmy kolejnego offtopowego wątku bo teraz każdy chce się podzielić swoim najlepszym sposobem na waluty.

nabrU sugerował (w poście numer 48 tegoż wątku dn. 08.06.2022 o godz 21:17 CET pisząc: "Może wtedy zamiast Revoluta itp. da się Wam podpiąć zwykła polska kartę...", że nie da się podpiąć zwykłej polskiej karty - ja stwierdzam że DA SIĘ i jest spoko. Ale nie trzeba, można, jak kto lubi, jak umie, jak wie, co mu wychodzi taniej, szybciej, pewniej...
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
nabrU sugerował, że nie da się podpiąć zwykłej polskiej karty - ja stwierdzam że da się i jest spoko.
Kol. nabrU niczego takiego nie sugerował. Zwrócił tylko uwagę, że warto podpiąć coś co jakoś sensownie wymieni nam złotówki na funty, i że może to być przykładowo Revolut.

Pozdrawiam
 
Top