Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

JareG

Pionier e-mobilności
Tak nieco OT: coraz bardziej mnie wnerwia prędkość ładowania (no i krzywa) DC w oczojebie - a teraz, dzięki kol. nabrU, pojawił się dostęp do superszybkich ładowarek za normalne $$.. więc ciśnienie mi rośnie coraz bardziej 🤣
.. czyli chyba czas zacząć się rozglądać za jakimś szybciejładującym się EV

Pozdrawiam
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
.. czyli chyba czas zacząć się rozglądać za jakimś szybciejładującym się EV
Masz już coś na nosie oku?
nose.jpg

Mogę jakoś doradzić? 😂

edit: jestem zawiedziony, nikt nie zrozumiał ;-)
 
Last edited:

JareG

Pionier e-mobilności
Na razie nie ma nic sensownego cenowo i czasowo (=dostępność od ręki, w miarę). Celowałbym w jakiegoś minibusa albo minivana, ale wpierw muszą się takowe pojawić. To, co jest na dziś dla mnie się nie nadaje.. trza poczekać.
Albo podjąć próbę pozbycia sie leasingu na oczojeba, i zapolować na Ioniqa 5 - ale myślałem o takim z Reichu, na którego ktoś tam dostał dotacje/upusty ekologiczne :D i cenowo będzie OK (i z VATem)

Pozdrawiam
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Tak nieco OT: coraz bardziej mnie wnerwia prędkość ładowania (no i krzywa) DC w oczojebie - a teraz, dzięki kol. nabrU, pojawił się dostęp do superszybkich ładowarek za normalne $$.. więc ciśnienie mi rośnie coraz bardziej 🤣
.. czyli chyba czas zacząć się rozglądać za jakimś szybciejładującym się EV

Pozdrawiam
To jest wlasnie to o czym myslalem majac i3.
Nastepne auto z maksymalnie duza bateria i najszybszym ladowaniem :)
Oczojeba jeszcze mozesz z zyskiem chyba sprzedac… choc cesje leasingow nie sa takie proste i szybkie. Ja swoja cesje przyspieszylem tylko dzieki mojemu opiekunowi..
 

JareG

Pionier e-mobilności
To jest wlasnie to o czym myslalem majac i3.
Nastepne auto z maksymalnie duza bateria i najszybszym ladowaniem :)
Teraz to wiem :D Ale zakup oczojeba to był dobry wybór, poza szybkimi trasami na dłuższym dystansie (i to raczej poza PL, bo u nas to i tak same 40-50kW), gdzie przydałoby się to szybsze ładowanie DC, jest to bdb samochód.
Oczojeba jeszcze mozesz z zyskiem chyba sprzedac… choc cesje leasingow nie sa takie proste i szybkie. Ja swoja cesje przyspieszylem tylko dzieki mojemu opiekunowi..
Nie wiem jak to teraz szybko zrobić - chyba tylko patent z wykupem i darowizną na brata 🤣 Ale tego szybko się i tak nie da zrobić, bo muszę 24 raty odpękać, a dopiero 9 poszło.. wychodzi na to, że muszę poczekać. Może to i dobrze, jeździ się fajnie i tanio a w ciągu 1-2 lat pojawi się coś ciekawego..?

Pozdrawiam
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
Może zróbmy dobrą tradycję i udostępnijmy swoje referrale na forum w stopce podobnie jak swego czasu referrale Tesli. Zawsze ktoś zyska.
No niby można, ale referral Tesli spoko, mogę, nawet jeśli nic nie daje, to fajnie go mieć, BO TAK ;-)
W sumie mam jeden taki co kupującym daje 10%, a mi 5% i nawet zamieściłem w wątku na temat, szczególnie że jestem zadowolony z produktu... ale... czy ja 5% od jakichś małych sumek to jest wystarczająco dużo żeby de facto kupić ode mnie miejsce w stopce?

Może w postach profilowych to pasuje bardziej? (jedno miejsce a nie przy każdym poście)
 

Michal

Moderator
Ja zrozumiałem ;)
1654712710498.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A wracając do tematu wątku: takiego niusa dostałem w mailu od Bonnet:

We are buzzed to announce that we're making it even easier for our mainland European users to charge with Bonnet. In a few weeks' time, charging will be in your own currency - so no need to worry about the conversion rate! We'll have more details to share with you soon and keep an eye out for any Bonnet app notifications.

Może wtedy zamiast Revoluta itp. da się Wam podpiąć zwykła polska kartę...
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
A tak serio, to pewnie zamiast PLN -> EUR -> GBP (lub w przypadku niektórych kart co gorsza PLN -> USD -> GBP) będzie PLN -> GBP po no-need-to-worry kursie, który zwykle jest gorszy niż smart-but-a-little-bit-worried ;-)
 
Top