Taki. Jest tego pełno na znanym portalu aukcyjnym. Znajdziesz bez problemów. Trafiają się też czasami używane innych firm i o większej mocy.Podeślesz linka?
Taki. Jest tego pełno na znanym portalu aukcyjnym. Znajdziesz bez problemów. Trafiają się też czasami używane innych firm i o większej mocy.Podeślesz linka?
Ale masz rozjechane napięcia. Na jednej fazie 196V a na drugiej 252V. Nieźle.Taki. Jest tego pełno na znanym portalu aukcyjnym. Znajdziesz bez problemów. Trafiają się też czasami używane innych firm i o większej mocy.
Widywałem już ciekawsze kombinacje.Na jednej fazie 196V a na drugiej 252V. Nieźle
U mnie włączenie ładowania z mocą .... 2kwh powoduje spadek napięcia o 14V, jak odpalę czajnik niestety jest on na tej samej fazie co auto to napięcia spadają poniżej 190V i ekspres do kawy nie chce się uruchomićKażde ładowanie zawsze obniży napięcie. Inaczej nie miałbyś przepływu prądu z elektrowni (a właściwie transformatora) do odbiornika. No i jeśli masz napięcie - powiedzmy - 209V, to podłączenie ładowania nawet 16A obniży napięcie o kilka V. A to już spowoduje, że napięcie spadnie poniżej granicy 207V. To już jest poza granicą normy, więc wallbox wyłącza ładowanie. A skoro wyłączył, to napięcie znowu skoczy o kilka V do góry, więc znowu może zacząć ładowanie. Dokładnie taki scenariusz miałem ze swoim wallboxem.
Drugi wallbox na tej samej linii niczego nie sprawdza, tylko po prostu ładuje. Nie ma z nim żadnych problemów, nic się nie rozłącza. Uprzedzając pytania, gdybania i insynuacje bez pokrycia: przewód od licznika 10mm2, od skrzynki do wallboxa 6mm2. Niskie napięcie w sieci jest w moim przypadku zbawienne, bo fotowoltaika się nie wyłącza i nie przekracza 253V w ciągu dnia. Ale nocą mam ok. 210-215V i jest to u mnie raczej normalne (bez ładowania auta).
Zglos do energetyki, to jest ponizej normy.U mnie włączenie ładowania z mocą .... 2kwh powoduje spadek napięcia o 14V, jak odpalę czajnik niestety jest on na tej samej fazie co auto to napięcia spadają poniżej 190V i ekspres do kawy nie chce się uruchomićAle mój dom jest ostatni a transformator jest 7km od mojego domu. Dramat
Mam PV i mam zabawę z Panem od prądu, bo średnio zgłaszam wahania 2-3 razy dziennie. On już nie przyjeżdża tylko dzwoni i pyta jakie było napięcie w najniższym punkcie. Teraz nie mam czasu tego na poważnie rozgrzebywać (intensywny okres w pracy), ale zamierzam podjąć jakieś kroki względem Tauronu.Zglos do energetyki, to jest ponizej normy.
Pasz PV ?